پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | فروش حقوق سریال تلویزیونی «ارباب حلقه‌ها» جنجالی شد

فروش حقوق سریال تلویزیونی «ارباب حلقه‌ها» جنجالی شد

سرویس فرهنگی و هنری - در یکی از بزرگ‌ترین معاملات تاریخ تلویزیون آمریکا حق پخش سریالی بر اساس مجموعه رمان‌های جی آر آر تالکین به فروش خواهد رسید.

به گزارش فانوس، پیشتر شنیده می شد سه شبکه HBO، نتفلیکس و آمازون به دنبال خرید حقوق ساخت سریالی بر مبنای «ارباب حلقه ها» هستند اما قیمت آن آن قدر بالا بوده که HBO از این رقابت کنار کشیده است. صحبت از عددی بین 200 تا 250 میلیون دلار فقط برای خرید حق پخش است. حدس می زنید اگر هزینه تولید هم به آن اضافه شود سریال مذکور چه بودجه ای خواهد داشت؟ چیزی که HBO را از این معامله کنار می زند نه فقط قیمت بالا بلکه هزینه بالای همزمانی است که برای «بازی تاج و تخت» هم انجام می دهد. مضافا بر این که مدیران این شبکه با توجه به این موضوع که تا کنون 6 فیلم سینمایی درجه یک بر اساس کتاب های تالکین ساخته شده قیمت 200 تا 250 میلیون دلاری را منطقی نمی دانند. اوضاع وقتی جالب می شود که بدانید این رقم باز هم حقوق کامل سریال سازی بر اساس مجموعه «ارباب حلقه ها» را به شرکت خریدار نمی دهد و تولید کننده در محصول نهایی حتی نمی تواند از تمام کاراکترهای آن استفاده کند.

این مسئله اما جف بزوس و کمپانی اش آمازون را از رقابت منصرف نکرده و حالا آنها بالاتر از نتفلیکس شانس اصلی دریافت حق اقتباس هستند. بر اساس آخرین خبرها یک مذاکره سه جانبه بین نماینده تالکین، شاخه تلویزیونی برادران وارنر و آمازون در حال پیگیری است تا بتوانند سریالی در حد و اندازه های «بازی تاج و تخت» بر مبنای نوشته های جی آر آر تالکین بسازند. شاید تنها شبکه ای که بتواند این معامله را به هم بزند نتفلیکس باشد. شرکتی که با از دست دادن مهم ترین سریال خودش، «خانه پوشالی» حالا باید به دنبال یک جایگزین ایده آل بگردد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات