پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | کشف ۱۸ تن موادمخدر در کشور

در هفته نخست آبان صورت گرفت؛

کشف ۱۸ تن موادمخدر در کشور

سرویس اجتماعی - معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۸ تن و ‏‏۹۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته نخست آبان در کشور خبر داد.

به گزارش فانوس، اسداله هادی‌نژاد گفت: کل کشفیات موادمخدر در این مدت ۱۸۰۹۱ کیلوگرم و بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۱۱۳۹۴ کیلوگرم بوده است که ۶۳ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی افزود: در این مدت نیز ۲۱۴۷ حشیش، ۱۶۰۵ کیلوگرم هروئین، ۱۹۶۰ کیلوگرم مرفین  و‏‏ ۱۶ کیلوگرم شیشه ‏‏و ۹۶۶ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

معاون مقابله با عرضه ستاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۵۵۷ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۱ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

هادی‌نژاد افزود: در این مدت ۸۰۷۶ عدد قرص روانگردان در سطح کشور کشف شده که بیشترین تعداد به ترتیب بیشترین تعداد به ترتیب با ۳۱۷۳ و ۲۰۷۰ عدد مربوط به استان های همدان و کرمانشاه است ، یعنی استان‌هایی که در مسیر ورود  مواد پیش ساز و قرص های روانگردان از مرزهای غرب و شمال غرب کشور قرار دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه بالغ بر ۷۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می‌باشد،‌ گفت: بیشترین حجم کشفیات با  ۳۵۱۵ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۱۹.۴ درصد کشفیات کشور می‌باشد و استان خراسان جنوبی با  ۲۵۸۶ کیلوگرم، فارس با ۲۲۰۹ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۲۰۵۶ کیلوگرم و هرمزگان با ۲۰۱۱ کیلوگرم و تهران  با  ۱۲۱۴ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی گفت: جمع کل دستگیری‌های این دوره ۶۶۳۰ نفر بوده که از این تعداد ۵۸۴۵ نفر در طرح‌های پاکسازی دستگیر شده‌اند و مابقی مربوط به دیگر عملیات‌ها هستند.

هادی‌نژاد بیان داشت: در مدت یادشده و طی اجرای عملیات پاکسازی مناطق آلوده در سطح استان‌های کشور ۱۷۳ نفر قاچاقچی، ۲۸۵۴ توزیع کننده و خرده فروش و  ۲۸۱۸  نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات