پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | نسل پویا، تصمیم سازان آینده/ آموزش و پرورش در استخدام معلمان تمامی جوانب را رعایت کند

به بهانه 13 آبان روز دانش آموز

نسل پویا، تصمیم سازان آینده/ آموزش و پرورش در استخدام معلمان تمامی جوانب را رعایت کند

سرویس اجتماعی - یک روانشناس گفت:نقش معلم به دلیل برخورد مستقیم با دانش آموز و نفوذ بر تفکرات این قشر، بسیار حائز اهمیت است بنابراین آموزش و پرورش باید در استخدام معلمان توجه جدی تری داشته باشد.

فانوس- هدی نتاج: جواد برات روانشناس و مشاور خانواده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه اجتماعی فانوس ضمن توضیحاتی در خصوص تاریخچه نام گذاری روز دانش آموز، اظهار داشت: کشتار دانش آموزان معترض توسط رژیم شاه در 13 آبان 57 موجب شد تا این روز به نام روز دانش آموز در تاریخ ایران ثبت شود.

وی افزود: آن روز ها دانش آموزان و دانشجویان دوشادوش یکدیگر موتور محرک انقلاب و سربازان شکست ناپذیر امام راحل(ره) بودند و شور و انرژیشان نوید یک آینده درخشان را برای کشور می داد. 

برات ادامه داد: امروز دانش آموزان قسمت کوچکی از عظمت و اقتدار کشور ایران هستند که علاوه بر ایجاد فضای با نشاط در خانواده و جامعه، به عنوان نسل پویا با شکوفایی در ارتقا و پیشرفت ملت نقش به سزایی دارند.

این روانشناس تاکید کرد: با مهارت آموزی دانش آموزان والدین نیز وارد دنیای مدرنیته شده و همگام با فرزند خود در راستای علم آموزی، سطح دانش خود را تقویت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: البته باید به این موضوع توجه کرد که یک دانش آموز موفق، زمانی قادر به نشان دادن خود در تمامی جوانب است که استعداد وی از جانب معلم و مربیان شکوفا شده و پیام معلم  قبلا در او کارساز بوده باشد در این صورت این قشر آینده ساز،می توانند در خانواده تصمیم گیرنده موفق و در جامعه تصمیم ساز قهار باشند.

برات بیان کرد: اگر چه نظام آموزشی در هر جامعه مهمترین نقش را در جامعه پذیری دانش آموزان دارد اما باید گفت که نقش معلم به دلیل برخورد مستقیم با دانش آموز و نفوذ قابل توجه بر تفکرات این قشر، بسیار حائز اهمیت است بنابراین آموزش و پرورش باید در ابتدا در به کارگیری افراد در قالب معلم و مدرس، توجه جدی داشته باشد.

این مشاور خانواده در پایان مصاحبه به فانوس گفت: در واقع برای استخدام معلمان باید هر متقاضی از تمامی جوانب: بعد روان، سلامت جسم، نوع تربیت خانوادگی و ... از سوی مسئولان ذیربط مورد بررسی قرار گیرد چرا که خانواده ها فرزند دلبندشان را در نصفی از ساعات روز در اختیار مدرسه قرار داده و انتظار بهترین نوع تربیت و علم آموزی را دارند.

انتهای پیام/
 

لینک سریع

#

تبلیغات