پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | عبور زائران اربعین حسینی از گذرگاه مرزی چذابه شتاب گرفت

عبور زائران اربعین حسینی از گذرگاه مرزی چذابه شتاب گرفت

سرویس اجتماعی - عبور زائران اربعین حسینی از گذرگاه مرزی چذابه در استان خوزستان برای عزیمت به عتبات عالیات در عراق از روز پنجشنبه شتاب گرفت.

به گزارش فانوس، با نزدیک شدن به اربعین شهادت سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی(ع) موج جمعیت عاشق و دلسوخته به سمت پایانه مرزی سرازیر و برای دقایقی با ازدحام شدید رو به رو شد.

ماموران انتظامی و یگان ویژه برای نظم دهی به زائران اربعین گیت های ورودی به پایانه را افزایش دادند تا زائران با سهولت بیشتری کار خروج قانونی از کشور را انجام دهند.
هم اکنون 18گیت خروجی برای کنترل گذرنامه و روادید در پایانه چذابه فعال شده و به گفته سرهنگ نقیب فاطمی فرمانده انتظامی پایانه چذابه امکان افزایش گیت های خروجی وجود دارد.

فرماندار دشت آزادگان روز پنجشنبه  در پایانه چذابه اظهارداشت:از امروز (پنجشنبه) تا پنج روز آینده اوج عبور زائران اربعین حسینی از گذرگاه مرزی چذابه است.
عبدالرضا سعیدی نیا افزود: مجموعه های انتظامی، مرزی و گذرنامه و بخش های تدارکاتی و پشتیبانی با آمادگی کامل برای خدمت رسانی و تسهیل عبور زائران بسیج شده اند.
وی با بیان اینکه با وجود ازدحام جمعیت در پایانه ، عبور زائران به صورت روان انجام می شود افزود: تاکنون مشکل خاصی برای عبور زائران حسینی پیش نیامده و ماموران مرزبانی پایانه شیب عراق همکاری و هماهنگی خوبی با مسئولان مرزبانی منطقه دارند.

فرمانده انتظامی دشت آزادگان نیز به ایرنا گفت: با وجود هجوم زائران اربعین حسینی به سمت چذابه ، مسیرهای دسترسی به این گذرگاه مرزی روان گزارش شده است. 
سرهنگ حامد غریبی افزود:خدمت رسانی به زائران در بخش های مختلف (مردمی و دولتی) ادامه دارد و مشکل خاصی در این ارتباط وجود ندارد.
استاندار خوزستان نیز که دیروز (چهارشنبه)برای بررسی وضعیت تردد زائران اربعین حسینی به همراه شماری از مسئولان اجرایی استان به گذرگاه مرزی چذابه سفر کرد گفت: هماهنگی مثال زدنی برای خدمت رسانی به زائران در این منطقه مرزی شکل گرفته که بخش مردمی آن با گرمی و شور غیرقابل توصیف مشغول خدمت رسانی شبانه روزی به زائران هستد.
غلامرضا شریعتی بیان کرد: ما با آمادگی کامل به استقبال زائران حسینی می رویم ودر این خصوص هماهنگی های لازم بین بخشی و فرابخشی به خصوص با مسئولان مرزبانی عراق انجام شده است.

وی اظهار کرد:برنامه ریزی و پیش بینی های لازم نیز برای بازگشت زائران به وطن اندیشیده شده هرچند بازگشت بسیار تدریجی زائران به وطن از چند روز پیش به چذابه شروع شده است.

در 10روز اخیر شماری از مقام های ارشد سیاسی ، انتظامی و اجرایی کشور از پایانه مرزی چذابه بازدید کردند.

2 گذرگاه مرزی چذابه و شلمچه از مرزهای رسمی تردد زائران اربعین حسینی در استان خوزستان است.

حرکت تدریجی کاروان های اربعین حسینی به سمت گذرگاههای مرزی شلمچه و چذابه در 10 روز اخیر روند افزایشی داشته است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات