پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | کاربران فضای مجازی دانش رسانه‌ای خود را ارتقاء دهند

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا:

کاربران فضای مجازی دانش رسانه‌ای خود را ارتقاء دهند

سرویس اجتماعی - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا گفت: با توجه به رشد روز افزون جرایم سایبری، تمام کاربران باید دانش رسانه‌ای خود را ارتقاء دهند چراکه این موضوع، هزینه ارتکاب جرم برای مجرمان را افزایش می‌دهد.

به گزارش فانوس، سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه بازدید از پلیس فتای استان فارس،  اظهار کرد: رشد تکنولوژی،گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی و افزایش کاربران فضای مجازی، باعث انتقال جرایم از وضعیت فیزیکال و واقعی، به فضای مجازی شده است.

وی افزود: پلیس فتای استان فارس در 8 ماهه سپری شده از سال جاری، 41 هزار نفر ساعت، جلسات آموزش همگانی در راستای ارتقاء سواد رسانه ای و دانش عمومی کاربران  فضای مجازی در سطح استان برگزار کرده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: جرایم سایبری  در استان فارس، در هشت ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته  افزایش 37 درصدی داشته است این در حالی است که با تلاش و افزایش توان فنی و علمی کارکنان پلیس فتای استان فارس، 85 درصد از جرایم استان فارس کشف شده و پلیس فتای  استان فارس توانسته است به میانگین شاخص کشف جرایم در سطح کشور دست یابد.

وی گفت: با توجه به رشد روز افزون جرایم سایبری، تمام کاربران باید دانش رسانه ای خود را  ارتقاء دهند چراکه توجه به این مهم، هزینه ارتکاب جرم برای مجرمان این حوزه را افزایش و فرصت ارتکاب جرم متخلفان را کاهش می‌دهد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات