پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | پرداختن به شخصیت ملک الشعرای بهار بر غنای فرهنگی ایران می افزاید

وزیر آموزش و پرورش:

پرداختن به شخصیت ملک الشعرای بهار بر غنای فرهنگی ایران می افزاید

سرویس اجتماعی - وزیر آموزش و پرورش گفت: پرداختن به شخصیت ملک الشعرای بهار غنای فرهنگی و ادبی ایران اسلامی در پی خواهد داشت.

به گزارش فانوس، سید محمد بطحایی صبح پنجشنبه در پیامی به همایش ملی ملک الشعرای بهار که در  مرکز آموزشی و تربیت نیروی انسانی شهید کامیاب مشهد برگزار شد بر توجه به شخصیت این هنرمند فرهیخته تاکید کرد.

در این پیام آمده است :بی تردید این همایش به عنوان یک رخداد ملی جلوه ای از مشارکت واقعی ارکان سهیم در حوزه علم و فرهنگ است که با تمرکز بر بازخوانی و اندیشه ورزی،پیرامون شخصیت همه جانبه ملک الشعرای بهار در ابعاد فرهنگی،اجتماعی،سیاسی و مذهبی ،نتایج ارزشمندی در جهت معرفی مفاخر کشور و اندیشه های آنان و بهره مندی از غنای فرهنگی و ادبی ایران اسلامی در پی خواهد داشت.

نظام آموزشی و پرورشی از گذشته تا کنون بر دو بعد علمی و تربیتی تاکید داشته و به گواه تاریخ در ایران عزیز،به عنوان یکی از طلایه داران و سازندگان تاریخ و تمدن انسانی و اسلامی ،همواره ظرفیت پرداختن به هر دو بعد نظام آموزشی نمایان بوده است و بزرگان علم و فرهنگ در این سرزمین همواره شخصیت های اثر گذاری را در حافظه تاریخ ماندگار ساخته اند،زنده باد محمد تقی بهار نمونه ای از فخر آفرینان تاریخ معاصر ایران است که وجود ایشان،عرصه رقابت فضائل انسانی در ابعاد فرهنگی و ادبی،سیاسی،اجتماعی،اعتقادی و مذهبی بوده است.

ضمن آرزوی توفیق،از همکاران عزیز در آموزش و پرورش و مراکز علمی و ادبی استان خراسان رضوی که در جوار حرم نورانی علی بن موسی الرضا (ع) و در سال مزین به (مشهد 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام ) فرصت حضور اصحاب فرهنگ و ادب و اندیشه را فراهم آورده اند کمال تشکر را دارم و امیدوارم با برگزاری این همایش شاهد رشد معارف،خلاقیت و شکوفایی استعدادهای  دانش آموزان ایران اسلامی در شناخت و عمل به رفتارهای والای انسانی باشیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات