پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | خشکی دریاچه ارومیه عواقب بدی بر اکوسیستم جهان دارد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگوی اختصاصی با فانوس:

خشکی دریاچه ارومیه عواقب بدی بر اکوسیستم جهان دارد

سرویس اجتماعی - سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اثرات مضر دریاچه ارومیه نه تنها برای کشور ما بلکه تاثیر بدی بر اکوسیستم جهان دارد.

فانوس – هدی نتاج: زهرا ساعی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با فانوس، اظهار داشت: اثرات مضر دریاچه ارومیه نه تنها برای کشور ما بلکه تاثیر بدی بر اکوسیستم جهان دارد.

وی تصریح کرد: برای احیای دریاچه ارومیه به بودجه مورد نیازی که در سال 95 درخواست آن به دولت شده بود، نیازمندیم که به دلیل شرایط نامطلوب اقتصادی و بودجه کشور، این امر محقق نشده است.

ساعی ادامه داد: اگر این دریاچه خشک شود فاجعه ملی به بار خواهد آمد چرا که روستاییان اطراف دریاچه علاوه بر از دست دادن خانه و زندگی، شغل خود را از دست داده و به مهاجرت روی می آورند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: بنابراین با مهاجرت روستاییان باید انتظار گسترش حاشیه نشینی و در پی آن افزایش آسیب های اجتماعی ناشی از فقر و بیکاری باشیم.

ساعی در پایان مصاحبه تاکید کرد: به دلیل عدم ظرفیت پذیرش حاشیه نشین در شهرهای بزرگ و به لحاظ فقدان زیرساخت و منابع، مسئولان اجرایی باید هر چه سریعتر با جدیت بیشتری به حل این موضوع اراده نشان دهند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات