پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | امروز عاشق، فردا فارغ

در ازدواج مجازی 

امروز عاشق، فردا فارغ

سرویس اجتماعی - به وجود آمدن روابط احساسی تند و سریع، عشق های کاذب و موقت از جمله مواردی هستند که امروزه بسیار شاهد آن هستیم.

فانوس – هدی نتاج: با شکل گیری عشق های مجازی بی اساس، پس از گذشت چند ماه، همان شخصی که تا روز گذشته با پست های عاشقانه حال و احساس خود را در فضای مجازی به اشتراک می گذارد روز بعد با انتشار پست های مرتبط با شکست عشقی، کاربران را از حال درونی خود آگاه می کند به طوریکه روزها می گذرد و انتشار پست های دوگانه تکرار می شود ...

به همین منظور بر آن شدیم تا در خصوص عشق و ازدواج های مجازی با جواد برات روانشناس بالینی و مشاور خانواده گفتگو کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ازدواج مجازی را تایید می کنید یا خیر، به فانوس گفت: به وجود آمدن روابط احساسی تند و سریع، عشق های کاذب و موقت از جمله مواردی هستند که امروزه در دنیای مجازی بسیار شاهد آن هستیم.

این استاد دانشگاه ادامه داد: امروزه روند ازدواج ها به اشتباه تغییر کرده و بدون فرهنگ سازی درست و اساسی تنها به تقلید از سبک غربی شکل می گیرد بنابراین نمی توان قطع به یقین گفت که ازدواج مجازی هیچ گاه به سرانجام نمی رسد و یا ازدواج سنتی هیچ گاه به طلاق ختم نمی شود.

 برات تاکید کرد:در این خصوص و به تناسب دنیای مدرنیته باید فرهنگ سازی همگام با شرایط روز از دوران طفولیت تا بزرگسالی گسترش یابد تا به دلیل بی اطلاعی و هیجان ورود تکنولوژی و ابزارهای روز، در باتلاق «فقر دانش علمی» غرق نشویم.

این روانشناس می گوید: در دنیای امروز جوان های بسیاری را می بینیم که امروز عاشق و فردا فارغ اند و دلیل آن هم عشق های مجازی هستند که بدون توجه به انسان بودن، اعتماد، احترام، مهربانی، صبر و گذشت، شکل می گیرد.

در دنیای امروز با آسیب های اجتماعی بیشماری رو به رو هستیم که طلاق یکی از صدرنشینان این معضلات است بنابراین به نظر می رسد که جوانان می توانند با بالابردن سطح آگاهی در خصوص اثرات جبران ناپذیر ازدواج های مجازی، درصد خطا در انتخاب را کاهش دهند.

به گفته برخی از صاحب نظران: در انتخاب همسر و ازدواج همیشه به دنبال قسمت نباشیم بلکه در این مسیر، همت نیز به خرج دهیم.

انتهای پیام/
 

لینک سریع

#

تبلیغات