پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | بیمه سلامت در ابتدا رایگان در انتها...

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگوی اختصاصی با فانوس مطرح کرد

بیمه سلامت در ابتدا رایگان در انتها...

سرویس اجتماعی - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با پولی شدن بیمه سلامت، بیمه شدگان این حوزه سردرگم شده اند.

فانوس – هدی نتاج: رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با فانوس ضمن انتقاد از پولی شدن بیمه سلامت، اظهار داشت: ما نمی توانیم برای درامدزایی بیشتر یک نوع بیمه رایگان را گسترش دهیم و پس از جذب بیمه پردازان به آسانی آن را پولی و یا با شرط و شروط خدمات ارایه دهیم.

وی تصریح کرد: این روش اعتماد عمومی را خدشه دار کرده و نشان از آن دارد که در تصمیم گیری مسئولان ذیربط، سلامت مردم و نگاه واقعی به معیشت بیمه پردازان از اهمیت کمی برخوردار است.

خضری افزود: نیم بیشتر مردم کشور بیمه شده بیمه سلامت هستند و وزارت بهداشت نمی تواند به آسانی برای 90 درصد از بیمه پردازان به این روش که از این پس بیمه سلامت فقط در مراکز دولتی مورد استفاده است، تصمیم گیری کند هر چند که رویه قانونی این ابلاغیه درست باشد اما در حال حاضر عملیاتی کردن آن، آسیب جدی را برای بیمه شدگان به همراه دارد.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: بیمه شدگان بیمه سلامت اغلب از قشر آسیب پذیر و محروم جامعه هستند بنابراین بی گدار به آب زدن در این خصوص، سلامت مردم را تهدید می کند چرا که فردی که توان مالی پرداخت به بخش خصوصی را نداشته باشد حتی از چکاب کلی غافل خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات