پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | وزیر کار: ۶ میلیون ایرانی تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

رفع فقر مطلق برنامه جدی دولت دوازدهم است

وزیر کار: ۶ میلیون ایرانی تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

سرویس اجتماعی - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال‌های نزدیک ۳۰ میلیون بازنشسته در کشور خواهیم داشت این امر در حالی است که هم‌اکنون ۶ میلیون ایرانی تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند.

به گزارش فانوس، علی ربیعی صبح امروز در کارگروه تخصصی امور اجتماعی فرهنگی استان قزوین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: سفر اعضای کمیسیون‌های مختلف مجلس به استان ابتکار بسیار خوبی در جهت رفع مشکلات است.

وی بیان کرد: شرایط کشور در تامین منابع مالی مشکلات جدی دارد به‌طوری که در سال 1400 سهم زیادی از بودجه کشور برای حقوق بازنشستگان هزینه خواهد شد که نیازمند برنامه‌ریزی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب که رفع فقر مطلق برنامه جدی دولت دوازدهم است، خاطرنشان کرد: در موضوع مسکن حمایتی، بازماندگی از تحصیل و موضوع تغذیه در زمینه رفع فقر مطلق اقدامات خوبی انجام شده است.

وی گفت: در سال‌های نزدیک 30 میلیون بازنشسته در کشور خواهیم داشت این امر در حالی است که هم‌اکنون 6 میلیون ایرانی تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و بازنشستگان بی‌آینده کشور محسوب می‌شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: رفع مشکلات جامعه نیازمند اجماع و هم‌فکری بوده و مسئولان باید در زمینه اجرای برنامه‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

ربیعی ادامه داد: استان قزوین در موضوع طلاق جز 10 استان نخست کشور بوده که نیازمند برنامه‌ریزی جدی است اما خوشبختانه وضعیت کنترل شده و شیب طلاق در استان کند شده است.

وی حاشیه‌نشینی را معضلی بی‌هویت عنوان کرد که نیازمند مشارکت دستگاه‌های اجرایی است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات