پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | ارتقاء ضریب امنیتی معاینات پزشکی گواهینامه در سامانه راهور

معاون بهداد ناجا اعلام کرد:

ارتقاء ضریب امنیتی معاینات پزشکی گواهینامه در سامانه راهور

سرویس اجتماعی - معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا، ارتقاء ضریب امنیتی معاینات متقاضیان گواهینامه را از اهداف مهم سامانه معاینات پزشکی گواهینامه برشمرد.

به گزارش فانوس، سردار سید محمدرضا سید احمدیان در تشریح این خبر با اشاره به گذشت سه ماه از فعالیت سامانه معاینات پزشکی گواهینامه در سراسر کشور، گفت: با توجه به مأموریت مرکز معاینات ناجا مبنی بر مدیریت، برنامه ریزی و نظارت بر معاینات گواهینامه رانندگی و برگزاری شوراهای پزشکی، راه اندازی سامانه فوق از سال ۸۶ در دستور کار مرکز معاینات قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در اولین مرحله از راه اندازی این سامانه، طرح تجمیع پزشکان معاین با هدف نظارت بیشتر بر عملکرد آنها،کاهش تخلفات،کاهش هزینه ها و افزایش رضایتمندی ارباب رجوع عملیاتی شد.
این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر، دو هزار و ۲۰۹ پزشک معاین دارنده گواهینامه "احراز سلامت متقاضیان گواهینامه رانندگی" در یک هزار و ۹ مرکز در سراسر کشور فعالیت می کنند.

معاون بهداد ناجا درباره فرایند معاینات گواهینامه پزشکی و رانندگی تحت سامانه فوق، گفت: از طریق کد ملی متقاضی، کلیه اطلاعات مورد نیاز پزشک جهت انجام معاینات و نیز اطلاعات مربوط به سازمان وظیفه عمومی، پلیس راهور و دفاتر و آموزشگاه ها در این سامانه قابل رؤیت است و پزشک بر اساس این داده ها، معاینات بالینی را انجام داده و در سامانه ثبت می کند؛ اطلاعات ثبت شده همان لحظه توسط مرکز معاینات و بهداری مرکز استان مشاهده و مدیریت می ­شود و به صورت لحظه به لحظه در دسترس کارشناسان صدور گواهینامه پلیس راهور قرار می گیرد.

سردار سید احمدیان، تکریم ارباب رجوع و ارتقاء ضریب امنیتی معاینات متقاضیان گواهینامه را از مهم ترین مزایای این سامانه عنوان کرد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات