پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | حمایت قطره چکانی از زنان سرپرست خانوار/ بدسرپرستان حمایت نشوند انحراف اخلاقی شدت می گیرد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگوی اختصاصی با فانوس:

حمایت قطره چکانی از زنان سرپرست خانوار/ بدسرپرستان حمایت نشوند انحراف اخلاقی شدت می گیرد

سرویس اجتماعی - سخنگوی کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت قطره چکانی از زنان سرپرست خانوار گره ای از مشکلاتشان حل نمی کند.

فانوس – هدی نتاج: زهرا ساعی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با گروه اجتماعی فانوس، اظهار داشت: مبالغی را که کمیته امداد در پایان هر ماه به زنان سرپرست خانوار تقبل می کند حتی کفاف پرداخت قبض اب و برق مصرفیشان را نمی دهد.

وی افزود: این گونه حمایت های قطره چکانی در حالی که زنان سرپرست، هیچ گونه منبع درآمد دیگری ندارد، تنها انحرافات اخلاقی را گسترش می دهد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: دیده شده است که این افراد از روی ناچاری و پر کردن شکم فرزندان خود، به بیراهه رفته اند به همین دلیل امروزه معضلاتی چون: تن فروشی، کودک فروشی، اعتیاد، قاچاق و ... روز به روز در حال افزایش هستند.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: در این خصوص مسئولان اجرایی و صاحبنظران باید نگاه جدی تری در خصوص حمایت قوی تر از زنان سرپرست خانوار و بدسرپرستان داشته باشند و با علم به اینکه چاره جویی برای این قشر آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد، عزم و اراده خود را محکم تر کنند.

ساعی در پایان مصاحبه به فانوس گفت: البته در این راستا برنامه ریزی های مختصری صورت گرفت که از جمله مهمترین آنها مهارت آموزی به زنان سرپرست و بدسرپرست است بنابراین در تدوین این گونه برنامه ها باید فعال تر باشیم.

انتهای پیام/


 

لینک سریع

#

تبلیغات