پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | مراجعه ۶۰۰ زائر به مراکز درمانی به دلیل تنگی نفس

سرکنسول ایران در کربلا خبر داد:

مراجعه ۶۰۰ زائر به مراکز درمانی به دلیل تنگی نفس

سرویس اجتماعی - سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به بروز پدیده گرد و غبار در عراق گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته ۶۰۰ نفر به دلیل تنگی نفس به مراکز درمانی منتقل شده اند.

به گزارش فانوس، میرمسعود حسینیان در سخنانی با اشاره به وضعیت جوی عراق گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته کل عراق و به خصوص شهرهای کربلا و نجف در طوفان گرد و خاک فرو رفته بود.

وی تاکید کرد: توصیه می شود افرادی که دچار بیماری های تنفسی، تنگی نفس و یا آلرژی هستند امکانات لازم همچون اسپری و ماسک را همراه داشته باشند؛ تنفس برای افرادی هم که دچار مشکل نیستند هم اکنون سخت شده است.

سرکنسول ایران در کربلا با بیان اینکه طی ۴۸ ساعت گذشته ۶۰۰ نفر به دلیل تنگی نفس به مراکز درمانی منتقل شده اند، گفت: مشکل دیگری که وجود دارد درباره بیماران دیالیزی است که هم اکنون به دلیل ازدحام جمعیت در کربلا امکان دیالیز بیماران وجود ندارد و تنها امکانات برای بیماران عراقی است که از قبل نوبت گرفته اند.

وی به بسته شدن فرودگاه های عراق و بخصوص نجف اشاره و عنوان کرد: به دلیل گرد و خاک ایجاد شده پروازها یا کنسل شده و یا با تاخیر انجام می شوند؛ همین امر باعث شده تا ازدحام جمعیت در فرودگاه ها وجود داشته باشد.

حسینیان رفع این مشکل را به بارش باران و یا وزیدن باد موکول کرد و ابراز داشت: تا وقتی مشکل گرد و خاک حل نشود امکان پرواز وجود نخواهد داشت.

وی همچنین مجددا به سفر بدون ویزا به سمت مرزها اشاره و بیان کرد: اینگونه سفرها موجب ازدحام جمعیت در مرزها می شود، از سوی دیگر ورود غیر قانونی به عراق هم سه سال زندان دارد.

سرکنسول ایران در کربلا در مورد سفرهای گروهی هم گفت: افراد چنانچه بخواهند قراری را با یکدیگر بگذارند بهتر است به دلیل ازدحام جمعیت قرارهای خود را در عمودهای غیر رند داشته باشند.

وی توجه زائران به مسائل فرهنگی را هم مورد اشاره قرار داد و گفت: یکی از دلایل برپایی راهپیمایی اربعین توجه به مسائل فرهنگی در این زمینه است و زوار بهتر است در مسیرهای حرکت خود به برنامه های فرهنگی هم توجه ویژه داشته و از این برنامه ها استفاده کنند.

منبع:مهر

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات