پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | مرز خسروی هنوز باز نشده است/منتظر اعلام آمادگی رسمی عراق هستیم

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین:

مرز خسروی هنوز باز نشده است/منتظر اعلام آمادگی رسمی عراق هستیم

سرویس اجتماعی - سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه مرز خسروی هنوز باز نشده است، گفت: منتظر اعلام آمادگی رسمی و کتبی طرف عراقی هستیم.

به گزارش فانوس، شهریار حیدری دقایقی پیش در گفت و گویی با اشاره به اینکه تا یک ساعت پیش یک میلیون و ۷۰۰ هزار روادید اربعین صادر شده است، اظهار داشت: در رابطه با مرز خسروی بحث های مختلفی شده که بعضا اعلام می کنند مرز بازگشایی شد؛ اما فعلا مرز خسروی به دلیل عدم آمادگی کشور عراق و عدم اعلام آمادگی از سوی مقامات عراقی باز نشده است.

وی با بیان اینکه از طرف ما رایزنی به شکل گسترده انجام شده و امیدواریم هرچه زودتر اعلام کنند و ما مرز را بازگشایی کنیم، تصریح کرد: از طرف ما هیچ مشکلی نیست و آمادگی بازگشایی مرز را داریم. وحتی الان مسئولین در داخل گیت ها نشسته اند و آمادگی عبور زائران را دارند.

حیدری خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین دغدغه های ما امنیت و اسکان زائران در این مرز بوده که طرف عراقی باید این امکانات را فراهم کند.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با تاکید بر اینکه هنوز طرف عراقی رسما و کتبا آمادگی خود را اعلام نکرده است، افزود: طرف عراقی باید از آمادگی ۱۰۰ درصد برخوردار باشد سپس مرز باز شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات