پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | افزایش جابه جایی مترو با اضافه شدن 7 رام قطار جدید/ استفاده از 51 واگن و لوکوموتیو در بین خطوط

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران:

افزایش جابه جایی مترو با اضافه شدن 7 رام قطار جدید/ استفاده از 51 واگن و لوکوموتیو در بین خطوط

سرویس اجتماعی - مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: از امروز و با اضافه شدن 7 رام قطار جدید، ظرفیت جا به جایی مترو بر حسب تعداد مسافران روزانه مترو افزایش خواهد یافت.

به گزارش فانوس،  فرنوش نوبخت در آیین بازدید از کارخانه واگن سازی و مراسم بهره برداری از 7 رام قطار شهری و 30 دستگاه اتوبوس گفت: از امروز و با اضافه شدن 7 رام قطار جدید، ظرفیت جا به جایی مترو بر حسب تعداد مسافران روزانه مترو افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با بیان اینکه 51 واگن و لوکوموتیو جدید در خطوط مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: از این میان یک لوکوموتیو در خط تهران - کرج و سایر واگن ها در خطوط درون شهری شامل خط 1 ، 2 و 4 مترو مورد استفاده قرار می گیرد که به این ترتیب به دنبال کاهش سرفاصله قطارها هستیم.
وی در خصوص اینکه 5 رام قطار در دست تعمیر قرار دارد، اضافه کرد: با افزوده شدن واگن‌های اورهال شده در آینده نزدیک، ظرفیت ناوگان مترو بیش از پیش افزایش پیدا می کند.
نوبخت درباره اینکه تا پیش از پایان سال جدید و در فصل زمستان تعداد دیگری از واگن های جدید به شبکه مترو اضافه شده است، خاطر نشان کرد: سرفاصله حرکت قطارها در خطوط  کاهش پیدا می‌کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات