پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | بیماری به نام پر اشتهایی عصبی/ آب میخورم چاق می شوم

در گفتگوی اختصاصی با فانوس:

بیماری به نام پر اشتهایی عصبی/ آب میخورم چاق می شوم

سرویس اجتماعی - یک روانشناس گفت: غذا خوردن طی یک دوره زمانی مشخص یکی از علائم پر اشتهایی عصبی است.

به گزارش فانوس - هدی نتاج: جواد برات، روانشناس و مشاوره خانواده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه اجتماعی فانوس، اظهار داشت: معمولا هر یک از ما در بین اطرافیان حداقل یکبار این جمله را از سوی افراد چاق شنیده ایم " آب هم میخورم چاق می شوم" اما باید دید که این موضوع صحت دارد یا خیر؟

وی تصریح کرد: اینکه استفاده از برخی داروها اضافه وزن می آورد غیرقابل انکار است اما در غیراینصورت باید به دنبال دلیل واقعی این موضوع بود چرا که برخی عادت های غلط در غذا خوردن نیز، اضافه وزن رابه همراه دارد.

برات ادامه داد: غذا خوردن در یک دوره مشخص  بیش از حد و مقدار مصرف مشابه با دیگران، یکی از علت های اضافه وزن است که فرد مبتلا را وادار به مصرف مواد غذایی مکررو طولانی مدت می کند.

این روانشناس بالینی افزود: در برخی موارد عوامل زیست محیطی ، اختلال هورمونی، دیابت، عوامل ارثی و ... نیز در بروز پراشتهایی عصبی موثر هستند که فرد مبتلا باید با مراجعه اولیه به پزشک متخصص و در نهایت روان درمانی، خود را از این بیماری نجات دهد.

برات در پایان گفت: این تفکر که برخی افراد با آب خوردن نیز چاق می شوند، اشتباه است چرا که در پس هر اضافه وزنی میزان کالری وارده به بدن و چگونگی و نوع استفاده از مواد غذایی مطرح بوده و تا زمانی که این موضوع علت یابی نشود، هر روزه به وزن فرد مبتلا با بی رویه خوری های پنهانی افزوده می شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات