پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | اجرای قانون منع بکارگیری از اتباع بیگانه بر روی میز مدیران خاک می خورد

در گفتگوی اختصاصی با فانوس مطرح شد

اجرای قانون منع بکارگیری از اتباع بیگانه بر روی میز مدیران خاک می خورد

سرویس اجتماعی - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بی توجهی به اجرای قانون منع بکارگیری از اتباع بیگانه، تضییع حق نیروهای داخلی است.

به گزارش فانوس - هدی نتاج: رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه اجتماعی فانوس، اظهار داشت: با توجه به اینکه در بحث اصلاح قانون کار، به کارگیری از اتباع بیگانه در صورت وجود مشاغلی مازاد بر نیروی کار داخلی، مطرح شد اما متاسفانه هیچ گونه توجهی به این قانون نمی شود.

وی تصریح کرد: به دلیل ارزان تر بودن، قرارداد آسان و عدم پرداخت بیمه و پاداش به این افراد، اغلب مدیران، پیمانکاران و معماران تمایل به بکارگیری از اتباع بیگانه را دارند، که گسترش این موضوع آسیب جدی را به جوانان جویای کار وارد کرده است.

خضری ادامه داد: وجود اتباع بیگانه افغان نه تنها بازار کار را از جوانان ایرانی گرفته است بلکه ورود غیر مجاز خیل عظیم آنها به کشور ، آسیب های اجتماعی شدیدی را به دنبال داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: قشر عظیمی از این افراد، متکدیان بیشمار سر چهاره راه ها، سارقان، بی بند و بارهای اخلاقی و حاشیه نشینانی هستند که با استفاده از باندهای مخوف و سازمان دهی شده هدایت و پشتیبانی می شوند.

خضری تاکید کرد: به منظور جلوگیری از آسیب های جدی و برقراری نظم و امنیت در جامعه، نیازمند به اجرای قوانین و در نظر گرفتن مجازات سختگیرانه هستیم تا در صورت بی توجهی به قانون مصوب مذکور، دست سودجویان کوتاه شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات