پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | ۷ هزار نفر در اربعین سال گذشته گم شدند

۷ هزار نفر در اربعین سال گذشته گم شدند

سرویس اجتماعی - سرکنسول ایران در عراق گفت: به شکل جدی با افرادی که بدون مدارک لازم خواستار عبور از مرز باشند برخورد می شود.

به گزارش فانوس، میر مسعود حسینیان در گفتگویی ضمن تاکید بر همراه داشتن مدارک و ویزا برای زائرین اربعین عنوان کرد: امسال به شکل جدی با افرادی که بدون مدارک لازم خواستار عبور از مرز باشند برخورد می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه زائران به شایعات توجه نکنند، عنوان داشت: با توجه به اینکه مرز خسروی هنوز باز نشده است مرز مهران با ازدحام جمعیت مواجه شده بنابراین صبر و تحمل یکی از ملزومات برای زائران است.

سرکنسول ایران در عراق به مسئله گمشدگان هم اشاره کرد و با بیان این مطلب که در راهپیمایی اربعین سال گذشته ۷ هزار زائر گم شده به خانواده هایشان تحویل داده شدند، عنوان کرد: افرادی مانند سالمندان و یا کودکان که امکان گم شدنشان وجود دارد حتما با گردن آویز و یا با همراه داشتن یک کارت مشخصاتشان را به همراه داشته باشند.

حسینیان که با رادیو اربعین گفت و گو می کرد، یادآور شد: زائران مشخصات خود و شماره تلفن شان را هم در کوله ها و ساک هایی که همراه دارند قرار دهند زیرا در سال گذشته نزدیک به ۱۷۰ کوله پیدا شد که به دلیل عدم شناسایی صاحبان شان اقلام موجود در این کوله ها صرف امور خیریه شد.

وی ادامه داد: زائرانی که برای زیارت مشرف می شوند نام موکب و آدرس دقیق آن را به خاطر بسپارند و چنانچه گم شدند و یا وسایل خود را گم کردند به نمایندگی کنسول ایران در کربلا مراجعه کنند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات