پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | صدور ویزا از سوی کنسولگری عراق در کرمانشاه برای زائران متوقف شد

صدور ویزا از سوی کنسولگری عراق در کرمانشاه برای زائران متوقف شد

سرویس اجتماعی - از چند روز گذشته تاکنون صدور ویزای جدید برای زائران اربعین از سوی کنسولگری عراق در کرمانشاه تقریباً متوقف شده است.

به گزارش فانوس، از چند روز گذشته تاکنون صدور ویزای جدید برای زائران اربعین از سوی کنسولگری عراق در کرمانشاه عملاً متوقف شده و نمایندگی وزارت امور خارجه در غرب کشور برای پیشگیری از بحران احتمالی تاکنون واکنش مناسبی نشان نداده است.

در صورت افزایش ساعات کاری کنسولگری عراق در کرمانشاه و رایزنی مسئولان دفتر وزارت امور خارجه در غرب کشور به‌طور حتم روند صدور ویزا با شدت بیشتری انجام می‌گرفت اما شاهد نوعی بی‌تفاوتی از سوی مسئولان مربوطه​ برای برطرف کردن این مشکلات هستیم که این کوتاهی سبب حضور تعداد زیاد زائر پشت مرز خسروی و سرگردانی آنها شده است که همچنان در انتظار صدور ویزا هستند.

بنابراین با توجه به افزایش حجم تقاضاهای مردم برای دریافت ویزا و از طرفی پایین بودن ظرفیت صدور ویزا از سوی کنسولگری عراق در کرمانشاه این امر نیازمند چاره‌اندیشی جدی و سریع مسئولان است.

حسینی یکی از زائران اربعین که در برابر کنسولگری عراق در کرمانشاه حضور دارد با بیان اینکه در صورت تداوم شرایط فعلی باید مسئولان مربوطه به دفاتر حج و زیارت اعلام کنند تا در هنگام مراجعه مردم به آنها اطلاع دهند که ممکن است کار صدور ویزای آنها حداقل 10 روز طول بکشد، گفت: با این اطلاع‌رسانی زائران منصرف شده یا به استان‌های دیگر برای گرفتن ویزا مراجعه خواهند کرد.

رحمتی یکی دیگر از زائران اربعین با ابراز اینکه "در چند روز گذشته برای گرفتن روادید چندین بار با دفاتر حج و زیارت کرمانشاه تماس گرفتم" افزود: اما هیچ یک از آنها تاکنون پاسخگو نبوده‌اند و از انجام زیارت ناامید هستم.

محبی نیز که برای دریافت ویزا به کنسولگری عراق در کرمانشاه مراجعه کرده با انتقاد از روند کند صدور ویزا از سوی کنسولگری عراق گفت: از یک هفته گذشته به‌همراه خانواده هر روز برای دریافت ویزا به این کنسولگری مراجعه کرده‌ایم اما شاهد عدم پاسخگویی مسئولان هستیم و تنها برای یک نفر از خانواده تاکنون ویزا صادر شده است.

گلستانی با بیان اینکه "در چند روز گذشته به چند دفتر حج و زیارت در کرمانشاه مراجعه کرده‌ام و بارها نیز با آنها تماس گرفته‌ام" اضافه کرد: زمانی که از نحوه گرفتن ویزا از این دفاتر سؤال کردم با این پاسخ روبه‌رو شدم که تا 15 روز آینده از صدور ویزا خبری نیست.

اکنون دفاتر خدمات زیارتی استان کرمانشاه از پذیرش پاسپورت جدید برای صدور ویزای عراق جهت پیاده‌روی اربعین خودداری می‌کنند و صدور ویزا را به حداقل 15 روز آینده حواله می‌دهند.

از سوی دیگر صدور ویزای انفرادی باعث شده است تا برخی خانواده‌ها که درخواست صدور ویزا را از قبل داشته‌اند به‌دلیل عدم صدور ویزا برای یکی از اعضای خانواده در عمل پشت مرز گرفتار شوند.

به نظر می‌رسد باید اعضای ستاد اربعین استان که در حال تکمیل و تدارک زیرساخت‌ها در مرز خسروی برای خدمت‌رسانی به زائران هستند بیشتر به مشکل عدم صدور ویزا و سرگردانی حجم زیادی از مردم بپردازند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات