پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | تهران به لحاظ فضای آموزشی جزء فقیرترین شهرهای کشور است

باقری 

تهران به لحاظ فضای آموزشی جزء فقیرترین شهرهای کشور است

سرویس اجتماعی - مدیر کل آموزش و پرورش تهران گفت: بازسازی مدارس فرسوده شهر تهران به شرط تخصیص اعتبار ویژه امکان‌پذیر است.

به گزارش فانوس، عباسعلی باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: در حال حاضر 700 مدرسه در تهران جزء بافت فرسوده هستند که این میزان حداقل آماری است که از مدارس فرسوده پایتخت ارائه می‌شود.

 وی ادامه داد: در قانون بودجه برنامه پنج ساله ششم توسعه، بودجه ای معادل ۳ هزار میلیارد تومان برای بازسازی کل مدارس فرسوده در سراسر کشور پیش بینی شده است.

 مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: بر اساس بودجه فوق که برای بازسازی مدارس در نظر گرفته شده است، تنها می توان مدارس فرسوده شهر تهران را مورد بازسازی قرار داد.

باقری تاکید کرد: هر یک از مدارس فرسوده شهر تهران برای اجرای طرح بازسازی و نوسازی، به حدود ۲ تا ۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.

وی خاطر نشان کرد: تهران در تامین فضای آموزشی مناسب، با مشکلات بسیاری روبرو است و نگاه مسئولان نباید به تهران در مسأله برخورداری از فضای آموزشی مناسب، به دید یک شهر مرفه باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران یاد آور شد: آموزش و پرورش، آمار و جزییات مدارس فرسوده ای را که به بازسازی نیاز دارند و دانش آموزان حاضر در آن ها در معرض خطر هستند را به مسئولان مورد نظر ارائه کرده است.

باقری تاکید کرد: شورای اسلامی شهر تهران، دولت و تمام دستگاه هایی که در حوزه بازسازی مدارس فرسوده، دارای مسئولیت هستند باید در تامین منابع مورد نیاز برای این امر مشارکت کنند.

وی افزود: در حالی که تهران به لحاظ فضای آموزشی مناسب، جزء فقیرترین شهرهای کشور است، بعید نیست مسئولان، بودجه اختصاص داده شده به بازسازی مدارس فرسوده شهر تهران را نیز پرداخت نکنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات