پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | گرا دادن وزیر آموزش و پرورش به دشمن!

باید منتظر واکنش نوبخت بود

گرا دادن وزیر آموزش و پرورش به دشمن!

سرویس اجتماعی - وزیر آموزش و پرورش گفت: متأسفانه خانواده ها، فرزندان خود را در فضای مجازی رها کرده اند.

به گزارش فانوس،سیّدمحمّد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: اقدامات مربوط به پرداخت بخشی از حقوق حق التدریسی‌ها انجام شده و به خزانه رفته است. همه می‌دانیم که شرایط خزانه شرایط دشورای است و این دشواری، منحصر به آموزش و پرورش نیست و همه دستگاه ها این سختی را تحمل می‌کنند. اما بنا به عنایت دولت به آموزش و پرورش امیدوارم که حتی در این شرایط سخت، حقوق حق التدریسی‌ها پرداخت شود.

گفتنی است اخیراّ سخنگوی دولت در نشست خبری خود از افرادی که از کمبود منابع مالی سخن می‌گویند انتقاد کرده بود و آن را گرا دادن به خارج از کشور دانست.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سؤالی درخصوص دریافت وجوه از دانش آموزان مدارس غیر انتفاعی تحت عنوان خدمات ویژه، اظهار داشت: الگویی برای دریافت شهریه و موارد اینچنینی به مدارس غیر دولتی ابلاغ کرده ایم و آنها مکلف به رعایت آن هستند.

بطحایی با بیان اینکه گزارشاتی مبنی بر بروز برخی تخلفات اینچنینی دریافت می‌کنیم، تصریح کرد: در خواست من از والدینی که فرزندانشان در مدارس غیردولتی هستند این است که تخلفات را به ادارات آموزش و پرورش منعکس کنند. ما به همکاران خود در ادارت آموزش و پرورش تأکید کرده ایم که به جدّ، با اینگونه اجحاف‌ها مقابله کنند و اگر مواردی وجود دارد که خارج از الگوی ابلاغی، از دانش آموزان وجهی دریافت شده، عودت داده شود.

وی در خصوص حادثه رخ داده در مدارس دخترانه در ارومیه گفت: آخرین گزارشی که دیشب از بازرس گرفتم این بود که هنوز مراجع رسمی، تعرض را به عنوان یک سند رسمی تأیید نکرده اند. لااقل در آن سطحی که شایعه شده تأیید نشده است، اما بی حرمتی اتفاق افتاده است.

بطحایی با بیان اینکه منتظر بررسی‌های بیشتر در این خصوص هستیم، تصریح کرد: آنچه باعث تأسف بنده به عنوان یک معلّم شد این است که متأسفانه به بهانه این حادثه، اتفاقاتی برای مدارس ما رخ داده که قابل توجیه نیست. معلمین ما از لحاظ عاطفی با مشکل مواجه شدند و من طی دو تماس تلفنی سعی کردم از آنان دلجویی کنم و آرامشی که لازمه کار معلّمی است را به آنها برگردانم.

وی ادامه داد: به شدّت با بی‌حرمتی به دانش آموز مورد نظر، مقابله خواهیم کرد و کوچکترین بی حرمتی به دانش آموزان عزیز که همه آنها فرزندان بنده هستند را تحمل نخواهیم کرد. هم مقامات قضایی و هم مقامات انتظامی، موضوع را به جدّ دنبال می‌کنند و با کوچکترین خطای صورت گرفته، بزرگترین برخورد انجام خواهد شد.

بطحایی در پاسخ به سؤالی درباره خودکشی دو دانش آموز اصفهانی و اقدامات وزارت آموزش و پرورش در این رابطه گفت: این یک موضوع فرادستگاهی است و مستقیماً به آموزش و پرورش ارتباط پیدا نمی‌کند و به بسیاری از دستگاه های فرهنگی، اطلاعاتی و ارتباطی مرتبط می‌شود.

وی با بیان اینکه شبکه های مجازی در بروز این اتفاقات سهیم هستند، اظهار داشت: ما به عنوان آموزش و پرورش حساسیت خود نسبت به این مسائل را بیشتر کرده ایم و برنامه هایی در دست تهیّه داریم که دانش آموزان با آثار و عواقبی که این بازی‌ها بر روح و روان و جسم آنها می‌گذارد آشنا شوند.

بطحایی با انتقاد از کم‌رنگ شدن نقش خانواده‌ها گفت:  متأسفانه خانواده ها، فرزندان خود را در فضای مجازی رها کرده اند. ما برنامه های آموزشی را برای والدین در نظر گرفته ایم که حضور آنها در این برنامه ها اجباری است و خانواده ها باید با صدمات فضای مجازی بیشتر آشنا شوند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

 

 

لینک سریع

#

تبلیغات