پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | پیش‌نویس طرح «تعیین برونداد آموزش و پرورش با شاخص‌های رسمی» تهیه شد

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش:

پیش‌نویس طرح «تعیین برونداد آموزش و پرورش با شاخص‌های رسمی» تهیه شد

سرویس اجتماعی - مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، پیش‌نویس طرحی را ارائه داده است تا بر اساس ساحت‌های شش‌گانه بتوانیم برونداد آموزش و پرورش را با شاخص‌های رسمی تعیین کنیم.

به گزارش فانوس، دوره آموزشی تأمین مدرس کشوری برنامه تعالی مدیریت مدرسه با حضور 200 نفر از مدرسان آموزش این طرح از سراسر کشور در باشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد.

عظیم محبی مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در این مراسم با بیان اینکه کیفیت حد پایانی ندارد، اظهار داشت: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، پیش‌نویس طرحی را ارائه داده است تا بر اساس ساحت‌های شش‌گانه بتوانیم برونداد آموزش و پرورش را با شاخص‌های رسمی معین کنیم.

وی با بیان اینکه در برنامه تعالی مدیریت روی سه کلمه استاندارد، برنامه‌ریزی و ارزیابی بحث می‌کنیم، افزود: برنامه تعالی نمی‌تواند مشکلات سرانه و بخش‌های رفاهی را حل کند؛ مشکلاتی وجود دارد اما ما این برنامه را برای بهبود مدیریت دنبال می‌کنیم.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بررسی وضع مدرسه بر اساس برونداد آن به تحلیل درست کمک می‌کند، گفت: مدرسه با کیفیت، مدرسه‌ای است که دانش‌آموزان از آن راضی بوده و به آن دلبسته باشند.

وی ادامه داد: بخشی از این دلبستگی با افزایش مشارکت و میدان دادن به دانش‌آموزان، اولیای آنها و معلمان ایجاد می‌شود؛ میانگین نمره لزوماً به معنای کیفیت نیست و ضریب همبستگی بین این دو قطعی نیست.

محبی خاطر نشان کرد: اولین معیار یک مدیر خوب، توسعه مهارت‌های ارتباطی است؛ مدیری که نتواند ارتباط خوبی برقرار کند، نمی‌تواند موفق باشد.

وی اضافه کرد: امروزه رویکرد آموزش، تقاضا محور شده است و بر اساس احساس نیازها باید آموزش‌ها داده شود؛ مشاوره و نظارت بر مناطق تعطیل است که باید پررنگ شود.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش افزود: امسال با کمک همکاران 1200 روز ارزیابی صورت گرفته که معادل 12 هزار ساعت است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات