پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | روایت رئیس سابق هیئت نظارت از وضعیت وخیم و تکان‌دهنده زندان‌های انگلیس

آنچه در زندان‌های بریتانیا رخ می‌دهد

روایت رئیس سابق هیئت نظارت از وضعیت وخیم و تکان‌دهنده زندان‌های انگلیس

سرویس اجتماعی - وضعیت وخیم بهداشتی، شرایط دشوار زندگی و امنیت پایین در زندانهای انگلیس، به یک بحران ملی تبدیل شده است.

به گزارش فانوس، تصاویر منتشر شده از داخل زندان‌های انگلیس نشان می‌دهد سلول‌های پر از حشرات موذی هستند و دیوارها با خون زندانیان رنگ‌آمیزی شده است و از توالت‌ها به عنوان صندلی‌های ناهار خوری استفاده می‌شود.

سال گذشته «فیث اسپیر»(Faith Spear) پس از آنکه در مورد وضعیت زندان‌های بریتانیا ابراز نگرانی کرد، از سمت خود به عنوان رئیس هیئت نظارت مستقل (IMB) در زندان Hollesley Bay در سوفولک اخراج شد.

طبق این گزارش، به رغم آنچه به قول وی "تاکتیک‌های کثیف" که توسط وزارت دادگستری به کار گرفته می‌شود او متقاعد شد که باید در این رابطه بگوید که به روشنگری خود تا انجام تغییرات مورد نظر ادامه خواهد داد.

گزارشی از طرف بخش بازرسی این زندان‌ها نشان می‌دهد که تقریبا 21هزار نفر از مجموع 85هزار زندانی، در شرایط بیش از حد وخیم نگهداری می‌شوند.

حدود 31 درصد از زندانیان در زندان‌های محلی بیش از 22 ساعت در روز در سلولشان حبس می‌شوند؛ این در حالی است که بعضی از آنها به مدت 27 ساعت از زمان تنفس محروم هستند.

بیشتر سلول‌های چند نفره از نظارت کمیته پیشگیری از شکنجه و رفتارهای غیرانسانی و مجازات (CPT) دور نگه‌داشته می‌شوند و قانون چهار متر مربع به ازای هر نفر در سلول‌های این زندانها رعایت نمی‌شود.

این گزارش نشان می‌دهد که شرایط بهداشتی بسیار ضعیف و تهویه بسیار بد است که ناقض حقوق‌بشر زندانیان محسوب می‌شود.

بسیاری از زندانیان باید از توالت‌های بدون دریچه استفاده کنند؛ توالت‌هایی که فقط با یک پرده از هم جدا می‌شوند.

این گزارش شامل مجموعه‌ای از تصاویر مبهم است، از جمله کابل‌های برقی که از سقف کابین‌های مخصوص حمام بیرون زده، پنجره‌هایی که برای تهویه شکسته‌ شده‌اند؛ توالت‌هایی که به عنوان میز و صندلی ناهارخوری مورد استفاده قرار می‌گیرند و ...دیوارهای فرش شده با خون انسان.

«اسپیر» به RT گفت:"جای تعجب نیست که چرا حال افراد بعد از خروج از زندان بسیار بدتر از زمان ورود آنها به زندان است."

وی افزود:"با توجه به قوانین، مجازات افراد در پی تخلف آزاد است اما هنگامی که شما در زندان هستید، به طور مداوم توسط رژیم مجازات می‌شوید. هنگامی که شما آزاد شدید این مجازات هنوز ادامه دارد؛ چون شما سابقه کیفری داشته‌اید هیچ کس شما را استخدام نمی کند و شما که احتمالا خانه خود را از دست داده‌اید ارتباط خود را هم با دوستان و خانواده‌تان از دست می‌دهید."

در طول 25 سال گذشته، جمعیت زندان‌های بریتانیا تقریبا دوبرابر شده و به 86،337 نفر رسیده است و این نرخ بیشترین نمونه در اروپا است.

آمار نشان می‌دهد که به ازای هر 100 هزار نفر، تعداد 148.3 زندانی وجود دارد و این آمار در قیاس با اسپانیا (137.9)، فرانسه (98.3)، ایتالیا (86.4) و آلمان (77.4) فاجعه است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات