پایگاه اطلاع رسانی فانوس | کشاورزی و دامداری

۳۰۰هزار تن خرما خوراک گاو و گوسفند می‌شود

دبیر انجمن خرمای ایران از تولید ۴۰۰ هزار تن خرمای مازاد بر نیاز مصرف داخلی در کشور خبرداد و گفت: از این میزان ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تن صادر می‌شود و بقیه مصرف خوراک دام می‌رسد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
گوشت 21 هزار تومانی در راه است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به افزایش مصرف مواد غذایی در ماه مبارک رمضان و احتمال رشد قیمتی کالا‌ها نشست نظارتی با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی برگزار شده است.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
نان بى نصیب از خودکفایى گندم/ آرد یا صادرات علت کیفیت پایین نان

در حالى روزهاى گذشته معاون بازرگانى و صنایع غذایى وزارت جهاد خبر از صادرات ٢٠٠ هزار تنى آرد به کشورهاى منطقه و اروپایى داده که رئیس اتحادیه نانوایان سنگک علت بى کیفیت بودن نان‌ها را مرغوب نبودن آردهاى تولید شده در داخلى بیان کى کند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
رشد ۱۰ برابری قیمت خرما در آستانه ماه مبارک رمضان

علی اصغر موسوی با انتقاد از قیمت ۱۵ الی ۲۰ هزار تومانی هر کیلو خرما در بازار افزود: نرخ منطقی هر کیلو جعبه ۵۰۰ گرمی خرما ۶ هزار تومان است، درحالیکه شاهد فروش آن با نرخ ۱۲ هزار تومانی در بازار هستیم که این امر اجحاف در حق مصرف کننده است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
افزایش واردات گوشت گوسفندی/نگران خرابکاری شبکه توزیع دربازارهستیم

رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وبهبود تولیدات دامی وزارت جهاد با بیان اینکه از خرداد ماه عرضه گوشت گوسفندی به بازار افزایش می‌یابد،گفت: ما در واردات نیز مشکلی نداریم وفقط نگران سیستم توزیع هستیم.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
مشاور وزیر جهاد کشاورزی در بهاباد:
۱۹ درصد از اراضی کشاورزی در کشور به سامانه‌های آبیاری تجهیز شده‌اند

مشاور وزیر و مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری کشور با بیان اینکه آبیاری زیرسطحی می‌تواند ۹۰ تا ۹۵ درصد راندمان آبیاری را بالا ببرد گفت: ۱۹ درصد از اراضی کشاورزی در کشور به سامانه‌های آبیاری تجهیز شده‌اند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
آرامش قیمت کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان

رئیس اتحادیه بنک‌داران مواد غذایی از ثبات در قیمت انواع اقلام اساسی خبر داد و گفت: تولیدکنندگان لبنیات در ماه‌های گذشته با افزایش هزینه‌های تولید مواجه شده اند و احتمال افزایش قیمت در بعد از ماه مبارک رمضان وجود دارد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
قیمت جدید زولبیا و بامیه برای ماه رمضان اعلام شد

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی با تأکید بر اینکه مردم زولبیا و بامیه را از قنادی‌ها دارای مجوز خریداری کنند از تصویب و ابلاغ قیمت هرکیلو زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان خبرداد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
صادرات بیش از۲۰۰ هزارتن خوراک دام به ۱۱ کشور درپسابرجام

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران از صادرات انواع خوراک، دام ، طیور و آبزیان به میزان بیش از ۲۰۰ هزار تن و به ارزش ۶۸ میلیون دلار به ۱۱ کشور مقصد در سال ۲۰۱۶ و پسابرجام خبر داد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
اوج گرانی گوشت در آستانه ماه مبارک رمضان

ماه رمضان در راه است و کمتر از 5 روز تا آغاز این ماه پر خیر و برکت باقی است، اما گوشت انگار قرار نیست از اوج گرانی پایین بیاید.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
کاهش 20 درصدی قیمت سیب‌زمینی/ ارزانی هندوانه در آستانه ماه رمضان

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به کاهش قیمت برخی از میوه‌ها و صیفی‌جات در بازار گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان باتوجه به زمان برداشت صیفی‌جاتی چون هندوانه شاهد کاهش قیمت آن بوده‌ایم.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
تنظیم بازار ماه رمضان با مرغ 5 هزار و 300 تومانی

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۰ هزارتن گوشت مرغ ۵۳۰۰ تومانی برای تنظیم بازار ماه رمضان عرضه می‌شود.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران مطرح کرد
ثبات قیمت نان درماه رمضان/ نیاز به واردات گندم برای تعادل کیفیت نان

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران با اشاره به ثبات قیمت نان در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: قیمت نان سنگک افزایشی نداشته و تعداد بالای نانوایی‌ها در سطح شهر مشکلاتی را برای نانوایان به‌وجود آورده است.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
برنج و ذرت در صدر نخستین محصولات وارداتی کشور

بیشترین واردات ایران مربوط به ذرت دامی بوده و در این زمینه ۶۶۲ هزارتن کالا به ارزش ۱۴۴ میلیون دلار وارد مرزهای کشور شده که واردات این کالا در مجموع ۶.۱۲ درصد از سهم واردات کشور را به خود اختصاص داده است.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
بازار گوشت در آستانه ماه رمضان به کدام سمت و سو می رود؟

رئیس شورای تأمین کنندگان دام زنده گفت: با عرضه مستقیم دام به کشتارگاه‌ها و سپس لاشه به قصابی‌ها پیش بینی می شود که اتفاق خاصی در بازار رخ ندهد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
مرغ به مرز ۸ هزار تومان رسید

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به امتناع مرغداران برای افزایش قیمت مرغ زنده در روزهای گذشته گفت: قیمت امروز هر کیوگرم مرغ گرم برای مصرف کننده به مرز ۸ هزار تومان رسید.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
قیمت مصوب میوه در میادین میوه و تره‌بار/ ازگیل ژاپنی صدرنشین +جدول

بر اساس اعلام سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار، قیمت انواع میوه به دو گروه درجه یک و دستچین در میادین تره‌بار قیمت گذاری و عرضه می‌شود.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
بیمه جوجه یک روزه اجباری شد

انجمن صنفی جوجه یک روزه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه تولیدکنندگان طیور اعم از لاین اجداد مادر گوشتی و تخمگذار موظفند جوجه‌های یک روزه خود را در مبادی تولید نزد صندوق بیمه کشاورزی بیمه کنند.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
در همایش آب مجازی در اتاق ایران عنوان شد
تجارت آب مجازی راه‌حل اساسی برای از بین بردن فقر آبی و غذایی نیست

وزیر نیرو در نشست آب مجازی در اتاق بازرگانی ایران،گفت: تجارت آب مجازی راه‌حل اساسی برای از بین برداشتن فقر آبی و غذایی نیست.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
رئیس انجمن ارگانیک ایران مدعی شد
مرغ و گوشت ارگانیک در کشور نداریم / سهم ۱ درصدی محصولات ارگانیک از بازار

رئیس انجمن ارگانیک ایران،با بیان این که همچنان در کشورهیچ گونه گوشت و مرغ ارگانیک تولید نمی‌شود، گفت: همچنان تولیدکنندگان داخلی توانایی تولید مرغ و گوشت ارگانیک را پیدا نکرده و برخی از شرکت‌هایی که اعلام می‌کنند مرغ‌های تولید شده ارگانیک بوده اطلاعات درستی به مشتریان ارائه نمی‌دهند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
گوشت گوسفندی ۴۱هزار تومان شد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش قیمت گوشت گوسفند تا ۴۱ هزار تومان خبر داد.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
تخم‌مرغ شانه‌ای ۱۰ هزار تومان شد

قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی بدون بسته‌بندی به ۱۰ هزار تومان در تهران افزایش یافت و هر کیلوگرم مرغ ۷ هزار و ۱۰۰ تومان و گوشت شقه گوسفندی ۳۷ هزار تومان به فروش می‌رسد.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
رئیس اتحادیه بنکداران
قیمت برنج ایرانی به ۱۷ هزار تومان رسید!/ دستمال کاغذی، نوشابه و دلستر بی سر و صدا گران شد

در دو سال گذشته رکود ۳۰ درصد واحدهای بنکداران را به تعطیلی کشاند .

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
آشفته بازار گوشت در آستانه ماه رمضان

در حالی‌که کمتر از ۲۰روز به آغاز ماه رمضان باقی مانده، وعده‌های مسئولان دولتی درباره بازار گوشت محقق نشده ونرخ این کالا هر روز گران‌تر می‌شود؛گوشت گوسفندی در۴سال گذشته ۶۴درصد گران شده است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
افزایش تولید هم حریف قیمت سیب‌زمینی نشد

با وجود اینکه به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و اتحادیه‌های بخش خصوصی قرار بود طی روزهای گذشته قیمت سیب زمینی در بازار ناشی از ورود محصول جدید کاهش داشته باشد اما این اتفاق نیفتاده و همچنان قیمت گذشته آن بر جای خود باقی است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
گوجه فرنگی ۳۰ درصد ارزان شد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از کاهش ۳۰ درصدی قیمت گوجه فرنگی و همچنین کاهش ۱۰ درصدی قیمت سیب زمینی در بازار خبر داد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
قیمت گوجه فرنگی و سیب‌زمینی همچنان در صدر فرنگی‌ها/ پرتقال قاچاق کیلویی 8 هزارتومان

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: قیمت انواع میوه باتوجه به عرضه و تقاضا در بازار تغییر چندانی نداشته و مناسبت‌های خاص در میزان تقاضا تغییری ایجاد نکرده است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
آخرین تحولات بازار میوه و صیفی

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: طی چند روز آینده زردآلو نوبرانه از کاشان به بازار عرضه خواهد شد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
واکنش جهانگیری به احتمال کناره‌گیری‌ روحانی

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به احتمال کناره گیری روحانی به نفع وی در انتخابات گفت: انتخابات سازوکار خودش را دارد.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
گوشت گوسفندی باز هم گران شد

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی با اشاره به افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار یکی از دلایل روند صعودی شدن قیمت‌ها را صادرات رسمی و غیررسمی دام زنده اعلام کرد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
طنز تلخ قاچاق خاک شیرین
قاچاق خاک از اسکله های غیرمجاز به کشورهای خلیج فارس ادامه دارد /فرسودگی خاک ایران 4 برابر بیشتر از فرسایش جهانی

تجارت تنها منحصر به خرید و فروش طلا، ارز یا اقلامی از این‌ دست نیست و دایره آن بسیار وسیع‌تر از کالاهایی است که هر روز مقابل چشممان قرار دارد، بنابراین وقتی صحبت از خام فروشی خاک کشاورزی در کشورمان می‌شود، چندان نباید تعجب کرد.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
رئیس انجمن ارگانیک ایران:پودر نظافت بوته هر گیاهی از جمله هندوانه را خشک می‌کند

رئیس انجمن ارگانیک ایران با رد شایعه استفاده از پودر نظافت برای رشد سریع هندوانه، گفت: این مواد نه تنها باعث رشد و قرمزی هندوانه نمی‌شود، بلکه سبب خشک شدن بوته آن شده و چنین موضوعی صحت ندارد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
وعده ارزان شدن سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی

در حالیکه قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی طی هفته‌های گذشته رو به افزایش بوده است، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی کاهش تولید در این فصل را عامل گرانی این محصولات عنوان کرده و می‌گوید با ورود تولیدات جدید به بازار تا ۱۰ روز آینده این دو محصول ارزان می‌شود.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
فریادهای گوجه‌فرنگی ۷ هزار تومانی در گوش مسئولان خواب‌آلود

کاهش مقطعی عرضه گوجه فرنگی و فروش این محصول به قیمتی حدود ۷ هزار تومان در بازار، فریادهای بلندی را در گوش سازمان‌های ناظر خواب‌آلوده می‌زند و برمشکلات عمیق نظارتی و تنظیم بازاری صحه می‌گذارد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
تب گرانی شیر و لبنیات

در حالی که اوایل امسال، افزایش قیمت شیر و برخی دیگر از لبنیات با ورود سازمان حمایت، منتفی شده بود، اخباری که از بازار می رسد حکایت از افزایش مجدد قیمت شیر و ماست طی روزهای اخیر دارد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
واردات کمپوت آناناس بعد از سال‌ها قاچاق آزاد شد

با وجود اینکه انواع کمپوت آناناس در بازار مصرف به وفور در سال‌های اخیر یافت می‌شود، قائم مقام بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به قائم مقام بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت واردات این محصول را آزاد اعلام کرد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
اکبری در گفتگو با فانوس
قاچاق خاک حاصلخیز به کشور های شیخ نشین/ محیط زیست فرامرزی عمل کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به دلیل عدم نظارت جدی، خاک حاصلخیز کشور به کشورهای شیخ نشین قاچاق می شود.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
قاچاق در بازار میوه

رئیس اتحادیه میوه و سبزی به بیان وضعیت قاچاق در بازار میوه و سبزی پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰ قلم میوه قاچاق وارد کشور می شود که اکثر این کالاها ضرورت واردات ندارند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
زعفران افغانی رقیب طلای سرخ ایران/ صادرات مجدد زعفران با برندهای اسپانیایی

رئیس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان زعفران اعلام کرد: حدود 85 درصد از زعفران کشور به صورت فله و بی نام و نشان به کشورهای مختلف جهان از جمله اسپانیا صادر و با بسته بندی مناسب به دیگر نقاط جهان فرستاده می‌شود.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
جولان ۱۸ نوع میوه قاچاق در بازار

سرویس اقتصادی- رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از عرضه ۱۸ نوع میوه قاچاق با بسته بندی های ایرانی در بازار خبر داد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)

لینک سریع

#

تبلیغات