پایگاه اطلاع رسانی فانوس | نفت و انرژی

وزارت نفت:
اموال زنجانی روی دست دولت باد کرده

مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفت می‌گوید اموال بابک زنجانی روی دست دولت « باد» کرده و متهم مدعی است می‌تواند در تاجیکستان بدهی شرکت نفت را پرداخت کند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت نفت برنت در معاملات امروز ۳۰ سنت، معادل ۰.۶ درصد رشد داشت و به ۵۲ دلار و ۲۶ سنت رسید.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
جشن خودکفایی بنزین این هفته رقم خواهد خورد

سردار جعفری فرمانده کل سپاه در بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: به فضل الهی با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس، جشن خودکفایی بنزین کشور در هفته جاری رقم خواهد خورد.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
سفارش خرید ۱۷ نفتکش به خارجی‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به غفلت دولت قبل از توجه به ظرفیت کشتی‌سازان داخلی، گفت: اخیرا سفارش ساخت ۱۷ فروند نفتکش به خارجی‌ها داده شده که با مذاکره با دولت به دنبال ساخت ۲ تا ۳ فروند از این نفتکش‌ها در داخل هستیم.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
کاهش ۱۵ میلیون لیتری واردات بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: با بهره برداری از ۲ طرح بزرگ بنزین سازی تا کمتر از یک ماه آینده، ۱۵ میلیون لیتر به تولید روزانه بنزین کشور اضافه می شود.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
خسارت روزانه دهها میلیون دلاری ستاره خلیج فارس

کارشناس انرژی گفت: تأخیر در راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به علت مشتقات فوق العاده پیچیده، حداقل روزانه دهها میلیون دلار خسارت بر کشور تحمیل می کند.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
هدیه‌ای که پارس جنوبی به اقتصاد‌ ایران داد

روز یکشنبه این هفته، یکی از بزرگترین اتفاق های صنعت نفت کشور رخ داد. شش فاز پارس جنوبی به طور همزمان توسط رییس جمهور افتتاح شدند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
وزیر نفت عربستان:
سخن گفتن از تمدید توافق نفتی زود است

وزیر نفت عربستان روز سه شنبه با اشاره به ادامه روند اجرای توافق نفتی وین گفت: سخن گفتن در مورد تمدید این توافقنامه زود است.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
روز تاریخی صنعت گاز ایران

سرویس اقتصادی- روز گذشته 5 فاز پارس جنوبی، برداشت از لایه نفتی این میدان و چند طرح پتروشیمی در منطقه عسلویه به بهره برداری رسید تا به این ترتیب ایران با برداشت 570 میلیون متر مکعب در روز از پارس جنوبی با قطر در برداشت از این میدان مساوی شود.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
پارس جنوبی و گام های پیش رو

سرویس اقتصادی- با بهره برداری از 5 فاز دیگرِ پارس جنوبی، علاوه بر تثبیت خودکفایی کشور در تولید گاز، ظرفیت های جدیدی برای توسعه پتروشیمی و همچنین پالایشگاه های میعانات گازی ایجاد شده است.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
وزیر نفت:
قرارداد صادرات روزانه 100 هزار بشکه نفت به روسیه امضا شد

وزیر نفت با اشاره به قرارداد صادرات نفت به روسیه گفت: قرارداد صادرات روزانه 100 هزار بشکه نفت به روسیه امضا شد و قرار است بخشی از پول به صورت یورو دریافت شود.

(زمان مطالعه : ۱۱ دقیقه)
گزارش راشاتودی درباره برنامه صادراتی ایران

سرویس اقتصادی- طی ماه‌های گذشته صادرات نفت ایران افزایش یافته است و برخی بر این باورند که این افزایش ناشی از ورود ذخایر انبارهای نفتی ایران به حوزه صادرات است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
افزایش نسبی قیمت نفت در بازار جهان

سرویس اقتصادی- قیمت نفت در معاملات امروز بازار جهانی انرژی، افزایش نسبی را تجربه کرد و هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال به قیمت 55.89 دلار داد و ستد شد.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
تولید نفت ایران کاهش یافت

سرویس اقتصادی- سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در گزارش ماهیانه خود اعلام کرد میزان تولید نفت ایران در ماه مارس با ۲۸ هزار و ۷۰۰ بشکه کاهش نسبت به ماه قبل از آن به ۳ میلیون و ۷۹۰ هزار بشکه رسیده است.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
نامه «علیرضا زاکانی» به رئیس‌جمهور

سرویس اقتصادی- علیرضا زاکانی در نامه‌ای به حسن روحانی رییس‌جمهور درباره صنایع پتروشیمی؛ رانت در بخش بالادستی و بی توجهی در بخش پایین دستی، مطالبی را منتشر کرد.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
یک نماینده:
3کشتی بنزین گم شده است!

یک نماینده مجلس در برنامه مناظره گفت:در آمارگیری سال 95 وقتی میزان موجودی بنزین محاسبه و میزان تولید داخل، واردات و مصرف را بررسی کردند مشاهده شد که 3 کشتی بنزین گم شده است.

(زمان مطالعه : ۱۱ دقیقه)
جایگاه نامطلوب ایران در مصرف بهینه انرژی / سوئیس رتبه نخست دنیا

از میان ۱۲۷ کشوری که مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) آنها را براساس شاخص معماری انرژی (Energy Arcgitecture) رده‌بندی کرده است، ایران در جایگاه نامطلوب ۱۲۲ قرار گرفته است.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت از غرب کارون

مدیرعامل متن گفت: با طرح برداشت زودهنگام از میدان آزادگان جنوبی تا پایان فروردین ماه تولید از ۴۵ هزار بشکه کنونی به ۸۵ هزار بشکه و حداکثر تا پایان خرداد ماه به ۱۱۰ هزار بشکه در روز می رسد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
زنگنه اعلام کرد:
تولید نفت ایران از 3.8 میلیون بشکه گذشت/ عدم افزایش قیمت گاز در سال جاری

وزیر نفت میزان تولید نفت ایران در صورت تمدید توافق اوپک را اعلام کرد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی در سال ۹۶ +جدول

با توجه به تأکید شرکت ملی گاز ایران بر محاسبه گاز بهای سال ۹۶ مطابق بر گاز بهای سال ۹۴ و بازگشت نظام پلکانی به محاسبه بهای گاز مصرفی، کمترین رقم قبوض گاز در فصل گرم همراه با عوارض ۱۰ درصدی حدود ۵۴۰۰ تومان و بیشترین رقم بیش از ۲۵۸ هزار تومان خواهد بود.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
تاثیر حمله آمریکا به سوریه بر قیمت نفت

قیمت نفت پس از حملات موشکی آمریکا به سوریه بیش از 2 درصد بالا رفت و نفت برنت به 56 دلار هم رسید اما در حال حاضر بشکه ای 55.61 دلار معامله می شود.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
تکذیب افزایش قیمت گاز خانگی

شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: گازبهای سال ۹۶ مطابق با گاز بهای سال ۹۴ محاسبه خواهد شد.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
تولید نفت ایران به 3.77 میلیون بشکه رسید

تولید نفت خام ایران در ماه مارس نسبت به ماه پیش از آن 10 هزار بشکه در روز افزایش یافته و به 3.77 میلیون بشکه در روز 2017 رسیده است.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
حذف کارت‌سوخت به نفع کیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سامانه هوشمند سوخت تجربه بسیار موفقی در حوزه نفت و انرژی بود، گفت: حذف این سامانه، واردکنندگان بنزین و قاچاقچیان سوخت را منتفع می‌کند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:
ظرفیت اسمی تولید محصولات پتروشیمی به ٧٢ میلیون تن می‌رسد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی عنوان کرد: با بهره برداری از همه طرح‌های صنعت پتروشیمی، پیش بینی می‌شود ظرفیت اسمی تولید محصولات پتروشیمی امسال به ٧٢ میلیون تن در سال برسد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
کفه سنگین ترازوی مصرف انرژی در هفته‌ گذشته

گزارش وضعیت شبکه سراسری برق کشور در هفته دوم فروردین ماه امسال حاکی از رشد ۲.۵ درصدی انرژی تأمین شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
افزایش بارش‌ها در سال جدید

بهار امسال با بارش‌های مناسبی در نقاط مختلف کشور آغاز شد و بر اثر این بارش‌ها آمار بارندگی از ابتدای مهرماه سال گذشته تا دوشنبه ۱۴ فروردین ماه جاری، به ۱۹۸ میلی‌متر رسیده است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
برابری برداشت ایران و قطر از پارس جنوبی به دولت دوازدهم موکول شد

برابری تولید گاز ایران از پارس جنوبی با برداشت روزانه قطر از این میدان مشترک که یکی از موفقیت های عملکردی دولت محسوب می شود، به دولت دوازدهم موکول شد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
تمدید تعهد اوپک، تهدید یا فرصت؟

درحالی که حدود چهار ماه از اجرای تعهد کشورهای تولیدکننده نفت مبنی بر کاهش میزان تولید با هدف برقرار کردن توازن بین عرضه و تقاضا در بازار گذشته است، زمزمه تمدید تعهد مذکور به گوش می‌رسد. تعهدی که برخی گمان می‌کنند در بلندمدت ممکن است به ضرر تولیدکنندگان تمام شود و این فرصت طلایی را تبدیل به تهدید کند.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
قیمت نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت، امروز با ۱۵ سنت، معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۳۸ سنت رسید.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
هند خرید نفت خود از ایران کاهش می دهد

منابع آگاه گفتند، در حالی که دهلی نو موضع طلبکارانه تری در خصوص اختلاف پیش آمده با تهران در مورد یک میدان گازی عظیم که خواستار توسعه آن است اتخاذ کرده، پالایشگاه های دولتی هند میزان خرید نفت خود از ایران را کاهش خواهند داد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
بررسی مصرف برق در ساعات اوج مصرف
پیش‌بینی مصرف ۱۰هزار مگاواتی تهرانی‏ ها در تابستان امسال

بر اساس گفته‌های مسئولان وزارت نیرو، مصرف برق در تابستان سال جاری به ۵۶ هزار مگاوات می‌رسد. گرچه این وزارتخانه برای این امر تمهیداتی در نظر گرفته اما بازهم سایه خاموشی بر سر کشور سنگینی می‌کند.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
وزیر نفت اعلام کرد
افزایش تولید ١٥٠ میلیون مترمکعبی گاز در کشور

وزیر نفت از افزایش تولید بیش از ١٥٠ میلیون مترمکعبی گاز در کشور با راه اندازی ٦ فاز پارس جنوبی که به زودی به طور رسمی افتتاح می شوند، خبر داد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
رویترز: اظهارات زنگنه و کاهش تولید لیبی نفت را گران کرد

اخلال در عرضه نفت لیبی و گمانه زنی ها در مورد این که توافق کاهش تولید تا پایان امسال تمدید می شود موجب شد تا قیمت نفت امروز برای دومین جلسه متوالی افزایش یابد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
معاون وزیر نیرو :
ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در سال ۹۶ افزایش پیدا خواهد کرد

سیدمحمد صادق‌زاده با اشاره به راه اندازی ۵ نیروگاه تولید برق از زباله در کشور گفت: سال ۹۶ میزان ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور به حدود ۷۰۰ تا ۸۵۰ مگاوات می‌رسد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
آغاز تولید نفت در پارس‌جنوبی توسط ایران از عصر امروز

پس از سالها تأخیر در توسعه لایه نفتی پارس جنوبی، عصر امروز ایران نخستین محموله نفتی خود را از این میدان مشترک برداشت می کند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
با حضور مسئولان عالی کشور انجام می شود
مهمترین پروژه صنعتی استان کردستان هفته آینده افتتاح می‌شود

مجتمع پتروشیمی کردستان در نخستین روز کاری سال جدید با حضور مقام های عالی کشوری به طور رسمی به افتتاح خواهد رسید.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
زنگنه با ابلاغ بخشنامه‌ای:
جابجایی مدیران صنعت نفت تا پایان انتخابات ریاست جمهوری ممنوع کرد

وزیر نفت با ابلاغ بخشنامه‌ای، جابجایی مدیران صنعت نفت را تا پایان انتخابات ریاست‌جمهوری در اردیبهشت ماه ٩٦ ممنوع اعلام کرد.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
معاون شرکت آب و فاضلاب کشور :
شهرهای مسافرپذیر برای تامین آب شرب مسافران نوروزی اعلام آمادگی کردند

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: شهرهای مسافرپذیر و کلانشهرها آمادگی کامل برای تامین آب شرب مسافران نوروزی دارند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
مگاپروژه دانش‎بنیان نفت در مسیر اجرا:
قراردادهای پژوهشی پایین دست صنعت نفت به دانشگاه‎ها ابلاغ شد

قراردادهای پژوهشی پایین دست صنعت نفت با اخذ مصوبه‎های هیئت مدیره سه شرکت‎ اصلی وزارت نفت، برای اجرا به دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی طرف قرارداد ابلاغ شد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)

لینک سریع

#

تبلیغات