پایگاه اطلاع رسانی فانوس | تعاون و اشتغال

سهم ۱۰ درصدی تولیدات داخلی در بازار چادرهای مشکی

متاسفانه کشور ما بعنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان چادر مشکی، تاکنون توانسته تنها ۱۰ درصد سهم بازار کشورمان را در اختیار خود بگیرد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
۱۰اولویت اشتغالی که به ربیعی ابلاغ شد/ تاکید بر توجه به‌معیشت کارگران و ساماندهی بخش تعاون

در حکمی که از سوی رییس جمهوری به منظور اعلام اولویت های تعیین شده اشتغال به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده بر لزوم اجرای سیاست‌های فعال بازار کار، اعمال مشوق‌های بیمه‌ای، ارتقای مهارت، توجه به معیشت کارگران و ساماندهی بخش تعاون تاکید شده است.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
رشد چشمگیر جمعیت شهرهای جدید طی ۱۰ سال

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: طی ۱۰ سال اخیر نرخ رشد جمعیت در شهرهای جدید حدود ۸.۵ برابر نسبت به افزایش جمعیت شهرهای دیگر بوده است.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
ربیعی خبر داد
نیروی کار به انگلیس اعزام خواهد شد

خبر خوش برای متقاضیان؛ علی ربیعی از اعزام نیروی کار به خارج از کشور با تضامین مهارتی خبرداد.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
ارائه اولین گزارش طرح کارورزی به زودی

معاون وزیر کار می‌گوید محدودیت منابع طرح کارورزی برطرف و لیست بنگاهها و کارورزان مشخص شده است و به زودی گزارش کاملی از تعداد دقیق ثبت‌نام کنندگان و کارورزان اعلام خواهد کرد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
ربیعی در نشست مشترک با صاحبان صنایع آلمان مطرح کرد؛
آمادگی ایران برای مراوده تجاری باکارآفرینان آلمانی

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از آمادگی ایران برای مراودات تجاری با کارآفرینان و صاحبان صنایع آلمان خبرداد.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
الویت های وزارت کار از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد

اجرای سیاست‌های فعال بازار کار، مشوق‌های بیمه‌ای، ارتقای مهارت و تمرکز بر قابلیت‌های منطقه‌ای در رسته‌های کسب‌وکار متناسب برای ایجاد اشتغال‌های انبوه و اجرای برنامه‌های اشتغال عمومی مهمترین الویت های وزارت کار از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
ربیعی خبرداد
۳.۴ میلیون بیکار داریم

وزیر تعاون گفت: کشش اقتصاد و ظرفیت اقتصاد ما توان تولید سالانه 1400 هزار شغل را ندارد. برنامه ششم براساس رشد 8 درصد است که برای رسیدن به این رشد 700 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
کارگران دل خوشی از قراردادهای موقت ندارند!

آماری که طی سالهای اخیر از میزان قراردادهای موقت کار در کشور اعلام می‌شود نشان می‌دهد با حجم روز افزون انعقاد این نوع قراردادها روبه رو هستیم. فعالان کارگری با هشدار نسبت به گسترش قراردادهای موقت از وزارت کار می‌خواهند جلوی ازدیاد و رواج آن را بگیرد. حالا وزارت کار سامانه‌ای را طراحی کرده که کارفرمایان را ملزم می‌کند قرارداد کارگرانشان را در آن ثبت کنند.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
اینفوگرافیک
راهکارهای اشتغال

اشتغال از اولویتهای کاری دولت برای حل مشکلات اقتصادی است. در این مطلب راهکار های اشتغال به اختصار بیان شده است.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
معاون نوبخت اعلام کرد
جزئیات طرح اشتغالزایی روستایی

معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی با نرخ سود صفردرصد در اختیار بانکها قرار می‌گیرد، گفت: بانکها نیز همین میزان منابع را تخصیص خواهند داد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
استقبال از مشاغل خدماتی بیشتر شده است

یک کارشناس بازار کار می‌گوید به دلیل فراهم نکردن زیرساخت‌های لازم در بخش‌های کشاورزی و صنعت، اقبال جامعه به سمت مشاغل خدماتی رفته است.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
سنگ اندازی کارفرمایان برای شغل اولی ها

ارائه مدارک هویتی، امضا قرارسفید امضا، دریافت تضامین سنگین، بیان ساعات کاری خارج از عرف وزارت کار و شرط دستمزد کمتر از حداقل قانونی وزارت کار مواردی است که شغلی اولی ها برای ورود به کار با آن روبرو هستند.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
تجمع بازنشستگان در اعتراض به عدم‌همسان‌سازی حقوق

تجمع بازنشستگان در اعتراض به عدم‌همسان‌سازی حقوق

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
نرخ بازپرداخت تسهیلات اشتغال صندوق توسعه ۶ درصد شد

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از تعیین نرخ سود بازپرداخت تسهیلات اشتغال از محل صندوق توسعه ملی به میزان ۶ درصد خبرداد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
چرا اقتصاد ایران نیروی کار ماهر می‌خواهد؟

کارشناسان عمده‌ترین دلیل بیکاری در کشور را نبود مهارتهای مورد نیاز بازار کار از سوی جویندگان کار عنوان می‌کنند. آنها تاکید دارند که با پیشرفت تکنولوژی، لازمه جذب فارغ التحصیلان به بازار کار مهارت است و اقتصاد ایران برای رشد و توسعه به نیروی انسانی خلاق و ماهر نیاز دارد.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
سبحانی
سود 150 هزار تومانی سهام عدالت در انتظار مشمولان

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: به مشمولان سهام عدالتی که تا یک میلیون تومان سهام دارند،حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان سود بابت سال مالی ۹۵ پرداخت می‌شود.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
معاون وزیر کار مطرح کرد
اشتغال به یک ابرچالش تبدیل شده است/وجود ٩٧ هزار تعاونی فعال در ایران

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود ٩٧ هزار تعاونی فعال در ایران گفت: ۵۱ تعاونی توسعه عمران شهرستان در ایران ثبت شده است.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
ساختار پیگیری پروژه‌های عمرانی تغییر می‌کند

جلسه مجمع عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در حالی روز چهارشنبه ۲۲ شهریور برگزار شد که بار دیگر سوال مهم درباره مسئولیت‌های این شرکت باعث به وجودآمدن این فرضیه شده که نیاز به تغییر چگونگی فرایند پیگیری پروژه ها وجود دارد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
خانه‌داری؛ شغل آینده‌ساز

فانوس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب، براساس بخشی از بیانات ایشان، پوستر «خانه‌داری؛ شغل آینده‌ساز» را منتشر می‌کند.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
جزئیات ساماندهی سه تعاونی غیرمجاز

فرایند مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار در حال تصفیه "افضل توس" ازجانب بانک آینده با همکاری بانک مرکزی و پس از دریافت نظر مرجع قضایی در حال انجام است.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
بیکاران ایرانی بدترین وضعیت بیکاری را دارند

رئیس مرکز آمار و اطلاعات وزارت کار گفت: گروهی از شاغلان از نظر مهارتی، درآمدی یا سایر محدودیت‌های بازار کار از کار خود راضی نیستند و برخی از آنها قصد تغییر کار خود را دارند.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
سهم بالای زنان کارآفرین در بخش تعاون

دبیرکل اتاق تعاون ایران از فعالیت ۲۷ هزار تعاونی زنان در کشور خبر داده و سهم بانوان کارآفرین در بخش تعاون را نسبت به دیگر بخش‌های اقتصادی قابل توجه می‌داند. به گفته وی مشکل اشتغال کشور با همراهی تعاونی‌ها حل شدنی است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
کلاف سردرگم بیکاری

در این یادداشت به طور مختصر بررسی میشود که چه عواملی در بیکاری جوانان موثر واقع میشود.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
تاسیس ۲۳ تعاونی فراگیر ملی در حوزه زنان

مشاور وزیر تعاون در امور بانوان و خانواده، از تاسیس و فعالیت ۲۳ شرکت تعاونی فراگیر ملی و ۴۲ شرکت تعاونی و اتحادیه تامین نیاز مشاغل خانگی در حوزه زنان خبر داد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
چراغی که گویا به خانه روا نیست!

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: از نظر نرم افزاری و سخت افزاری حتی یک ریال به آموزش فنی و حرفه ای کشور اضافه نشده و از ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار مختص آموزش فقط ۱.۲ درصد به بخش فنی و حرفه ای تعلق گرفته است در صورتیکه برای ۵۴۰ هزار نفر اتباع بیگانه آموزش رایگان در کشور ارائه می کنیم اما برای آموزش فنی و حرفه ای مشکل داریم.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
شاه کلید اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان ملی بهره وری کشور گفت: ارتقای بهره وری شاه کلید تحقق اقتصادمقاومتی در کشور است و هر بخشی از اقتصاد و بنگاه های اقتصادی که در راستای ارتقا بهره وری حرکت کنند در جهت اقتصاد مقامتی گام برمی دارد.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
به زودی فعالیت سامانه ثبت قراردادهای کار آغاز می شود

معاون روابط کار وزیر کار از فراهم شدن شرایط آغاز فعالیت سامانه ثبت قراردادهای کار در ۴ استان کشور خبرداد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
عزم جدی برای ارتقای شاخص‌های صنعتی، معدنی و تجاری

در افق چشم انداز بیست ساله، ایران کشوری دست‌یافته به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه آسیای جنوب غربی با تأکید بر جنبش نرم‌افزاری و تولید علم و با رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی، ارتقای نسبی سطح درآمد سرانه و دارای اشتغال کامل خواهد بود.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
نرخ بیکاری ۴۲ درصد شهرستان‌ها بالاتر از متوسط کشوری است

در میان 429 شهرستان کل کشور 181 شهرستان (42.2 درصد) دارای نرخ بیکاری بالاتر از متوسط کشوری و 257 شهرستان ( 59.9 درصد) دارای نرخ مشارکت اقتصادی بالاتر از متوسط کشوری هستند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
عدم صلاحیت شورای رقابت در خصوص حذف ظرفیت آزمون وکالت

یک وکیل دادگستری معتقد است که اقدامات کانون وکلا بر طبق ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه در حوزه جذب کارآموزان وکالت، خروج موضوعی از صلاحیت شورای رقابت دارد.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
میانگین کار مفید، رضایت بخش نیست

کار مفید،عبارتی که موید میزان بهره‌وری نیروی انسانی در حوزه‌های اقتصادی، اداری و خدماتی است، مؤلفه ای حائژ اهمیت که متأسفانه از وضعیت مطلوبی در ایران برخوردار نیست.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
روزنامه جهان صنعت نوشت
بیکاری؛ تعمیق شکاف دولت و ملت

حسن روحانی، رییس‌جمهور کشور چند روز پیش در سخنانی شاغلان یا کارکنانی را که از حقوق خود راضی نیستند مورد عتاب قرار داد و... خیلی راحت گفت که «اگر از کار خود رضایت ندارید، چرا آن را انتخاب کردید و اگر کسی راضی نیست، می‌تواند برود».

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
سقف صدور ضمانت‌نامه‌ اعتباری تعاونی‌ها افزایش یافت

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از افزایش سقف صدور ضمانت نامه اعتباری برای شرکت‌های تعاونی خبرداد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
تاسیس سازمان ملی کارآفرینی تا آذرماه

رئیس شورای مرکزی کارآفرینان از پیگیری‌ها برای تاسیس سازمان ملی کارآفرینی تا آذر خبرداد و گفت: توسعه نهادهای مالی حمایت از کارآفرینی و صندوق‌های سرمایه گذاری ریسک پذیر با جدیت پیگیری می شود.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
تعاونی‌ها بهترین منبع درآمد خانوارهای روستایی

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید بیشترین دلیل مهاجرت روستاییان به شهرها نبود کار و امکانات لازم است. به اعتقاد وی تعاونی‌ها مانع انحصار و واسطه‌گری و بهترین بستر برای شناسایی ظرفیت روستاها و مناطق محروم هستند و درآمدزایی و اشتغالزایی بالایی برای روستاییان به ارمغان می‌آورند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
تغییر نیاز بازار کار تا دو دهه آینده/آغاز شناسایی مشاغل جدید

دست اندرکاران بازار کار از تغییر نیازهای بازار کار تا دو دهه آینده خبر می‌دهند؛ بر همین اساس مطالعه و شناسایی مشاغل جدید مبتنی بر فناوری اطلاعات در کشور کلید خورده است.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
آغاز به کار 75 تعاونی جدید در خوزستان

75 تعاونی جدید در خوزستان با حضور مسئولان استانی به صورت نمادین در دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان در سومین روز از هفته تعاون بهره برداری شد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
سازوکار حمایت مخابرات از استارت‌آپ‌ها

به اعتقاد برخی کارشناسان، جوی که در حال حاضر وجود دارد نشان می‌دهد در خانواده تمام مسوولان کشور به زودی یک استارت‌آپ‌ ایجاد می‌شود و این فرهنگ‌سازی چهره مسوولان و دیدگاه و رویکرد آنها را علی‌رغم چالش‌های موجود، نسبت به موضوع کسب و کارهای نوپا عوض می‌کند.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
بیکاری به بحران ملی تبدیل نشود!

یک مقام مسئول کارگری می‌گوید معضل اشتغال باید در فضایی آرام و به دور از حاشیه با همراهی همه دستگاهها و قوا حل و فصل شود.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)

لینک سریع

#

تبلیغات