پایگاه اطلاع رسانی فانوس | خانه و خانواده

پستانک تاثیری در پوسیدگی دارد؟

خیلی از پدر و مادر‌ها وقتی برای خرید سیسمونی می‌روند، پستانک و شیشه شیر را هم در فهرست خریدشان قرار می‌دهند.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
دختران ایرانی چگونه همسرانی را می پسندند؟

نگاهی به مشخصات مورد نظر در غالب فایل ها نشان می دهد این خانم ها بیش از هر موضوع دیگری بر «صداقت» تاکید دارند. همچنین بر «مسئولیت پذیری» و « اخلاق خوش». تفاوت جدی معیارها و پسندهای این نسل اما با نسل های قبل شاید در این باشد که بسیاری همسری را می پسندند که «‌اهل سفر» و « تفریح» باشد.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
مصادیق خیانت اینترنتی را بشناسیم

رضایت زناشویی مهم‌ترین رکن سلامت روانی خانواده محسوب می‌شود؛ از این‌رو توجه به آن، از سوی پژوهشگران در حوزه‌های روان‌شناسی و جامعه‌شناسی، به عنوان یکی از موارد حفظ بنیان خانواده، ضروری و مهم است.

(زمان مطالعه : ۷ دقیقه)
چراغ‌های قرمز در روابط با همسر

مردها از اینکه همیشه زیر نظر باشند بیزارند. برای آنها گرفتن رمز عبور رایانه‌هایشان، چک کردن تلفن‌‌ها یا حساسیت نسبت به همکاران، می‌‌تواند نشانه نابود شدن رابطه با همسر و نابود شدن زندگی باشد. چیزی که بیشتر از همه مردها را از ازدواج فراری می‌‌دهد، ترس از محدودیت و همین کنترل‌هاست.

(زمان مطالعه : ۹ دقیقه)
شک همسران به هم و گذشته‌های آنان

سعی کنید در این موارد وقتی شرایط خوب است، با هم‌ گفت‌وگو کنید. هر وقت برای اطمینان یافتن از وفاداری شما نیاز به سندی داشت در اختیارش بگذارید، البته به شرطی که آن سند واقعا وفاداری‌تان را نشان دهد. شک اگر بیمارگونه باشد نیاز به زمان طولانی دارد تا درمان شود.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
تفاوت ازدواج و باروری باسوادان و کم‌سوادان

در این مطالعه، میزان باروری زنان شاغل 1.1 درصد است که خیلی کمتر از متوسط کشوری است، 74 درصد شانس ازدواج تا 40 سالگی را دارند، کسانی که ازدواج می کنند 74 درصد شانس دارند فرزند اول را بدنیا بیاورند و 65 درصد از کسانی که فرزند اول را دارند شانس فرزند دوم را دارند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
نکته هایی درباره ازدواج با مردان مطلقه

سعی کنید برای انجام تحقیقات به سراغ همسر او نروید زیرا در دعوا منصفانه نظر دادن کار راحتی نیست و حتی ممکن است وی دلایلی برای طلاق خود ذکر کند که شما را دل‌زده از طرف مقابل بکند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
ناخن‌ها هم سرما می‌خورند

درست متوجه شدید، ناخن‌ها نیز سرماخورده می‌شوند. پس اگر به سلامت و زیبایی دست‌ها و ناخن‌های خود اهمیت می‌دهید، با فرا رسیدن فصل سرما باید علاوه بر خودتان از ناخن‌ها نیز مراقبت کنید.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
درمان بد غذایی در کودکان

   شاید همه تمایل داریم کودکانی داشته باشیم که خوب غذا می‌خورند و از تمام گروه‌های غذایی استفاده می‌کنند. مسلما هیچ‌کدام از ما از نق زدن فرزندمان سر میز غذا و بهانه‌گیری از دوست نداشتن غذاهای مختلف خوش‌مان نمی‌آید.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
انواع مهریه و شرایط تعلق آن به زن

مهریه، به عنوان یکی از حقوق مالی زن، از مسائلی است که در جامعه‌ی ما بسیار حائز اهمیت و بعضا چالش‌برانگیز است. در اینجا سعی می‌‌کنیم به‌طور مختصر با انواع مهریه آشنا شویم.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
کارهای ضروری برای زیبایی بیشتر

در سالیان قدیم زیبایی اهمیتی که اکنون دارد را نداشت و به همین منظور خانم ها چهره های شاداب تری داشتند و چهره شان دیرتر پیر شدگی را به خودش میگرفت اما اکنون لوازم آرایشی به روی کار آمده اند که بسیار مضر میباشند و سلامت را به خطر می اندازند.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
بدترین اتفاق ناشی از شکستن قولنج گردن!

احتمالا برای بسیاری از ما این اتفاق افتاده که در روز و به هنگام انجام کار روزانه دچار گردن درد شده و برای آرام کردن آن سر و گردن رو به یک طرف کشیده و به اصطلاح قلنج و خستگی آن را از بین برده باشیم. در این خبر اما شما را با خطراتی که ممکن است این کار به دنبال داشته باشد آشنا می کنیم...

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
درمان دلشکستگی‌های عاشقانه از لحاظ علمی

البته در این میان قطع شدن رابطه جنسی هم نقش عمده‌ای ایفا می‌کند. سیستم لیمبیک مغز، بخشی از مغز است که در وسط مغز قرار دارد. این بخش، چون بار احساسی مغز را تنظیم می‌کند و تشویق به وصل می‌کند، خاطرات احساسی را تقویت می‌کند و تمایل جنسی را افزایش می‌دهد.  

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
براق و پرپشت کردن موها با این روغن ها

مو یکی از چیزهایی است که می تواند زیبایی فرد را چند برابر کند.همه ی افراد،به خصوص خانم ها خواستار داشتن موهای پرپشت و براق و زیبا هستند.با این وجود عواملی نظیر آلودگی هوا،شامپوهای نامناسب و مواد شیمیایی نامرغوب سبب وارد شدن آسیب به موهایتان می شود.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
روش‌های درمان افسردگی بدون مصرف دارو

افسردگی یکی از حالات روحی ناخوشایند است که فرد را دچار یاس و ناامیدی می کند. راههای درمان افسردگی تنها محدود به مصرف داروهای تجویز شده نیست.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
حقایقی بی پرده درباره ایدز؛ بیماری رو به افزایش
یک کارشناس: ایدز، رابطه شرعی و غیر شرعی نمی شناسد

دکتر حمیرا فلاحی، کارشناس اداره ایدز وزارت بهداشت می‌گوید: این باور باید در افراد وجود داشته باشد که حتی یک بار رابطه جنسی محافظت‌نشده، می‌تواند به ایدز یا بیماری‌های آمیزشی مبتلایشان کند.

(زمان مطالعه : ۱۷ دقیقه)
درمان سردرد با روش‌های خانگی و گیاهان دارویی

روش‌هایی برای درمان سردرد وجود دارد تا شما بتوانید در خانه، بدون استفاده از داروهای شیمیایی و با کمک داروهای گیاهی سردرد خود را تسکین دهید.

(زمان مطالعه : ۷ دقیقه)
با این کارها دیگر عصبانی نمی شوید

همیشه فضای ذهنی و روانی خود را برای شنیدن و دریافت رفتارهای نابجا و خلاف انتظار آماده سازید. به این معنا که همیشه این انتظار را داشته باشید تا دیگران با شما به بدترین شکل برخورد داشته باشند و خود را برای تحمل آن آماده کنید.  

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
با دوستان سرطانی خود چگونه رفتار کنیم

ببینید که چگونه دوستتان به فعالیت‌های مختلف عکس‌العمل نشان می‌دهد و بدانید که با پیشرفت بیماری شرایط نیز، ممکن است تغییر کند. دقت در نوع نیاز و علاقه دوستتان، بهترین راه برای کمک به یک دوست است. در این‌جا چند ایده برای شروع ارائه می‌شود.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
دستمال توالت رنگی و معطر عاملی موثر در ابتلا به سرطان

دستمال توالت های رنگی دارای انواعی از مواد سمی هستند که به عنوان رنگ در این محصولات آرایش و بهداشتی به کار برده شده است. از این رو کارشناسان هشدار داده اند افراد و به خصوص خانم ها هرگز از این محصولات استفاده نکنند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
با دخالت های مادرزن چه کنیم؟

مادر همسر شما زنی است که همسرتان را به دنیا آورده و پرورش داده است. فراموش نکنید که ایشان مادر همسر شما و مادر بزرگ فرزندان آینده شما هستند نه برای شما و نه برای همسرتان امکان ندارد بتوانید مادرهایتان را کنار بگذارید زیرا عمیق ترین پیوند عاطفی هر فردی با مادرش است.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
کسانی که همسر خوش اخلاق می خواهند بخوانند

خوش اخلاقی یک مفهوم کلی است و نمی‌توان به طور قطعی گفت که فلان شخص خوش‌اخلاق هست یا نه. این مفهوم باید باز شود و محتوا و متریال‌های آن را مشخص کنیم.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
چه مقدار خواب در هنگام حاملگی لازم است؟

شما در طول دوره حاملگی به چه مقدار خواب نیاز دارید؟ آیا مدام خسته می شوید و به رخت خواب پناه می برید؟ می خواهید بدانید بدن شما به چه مقدار خواب نیاز دارد؟

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
چه اسباب‌ بازی‌ هایی را برای کودکان انتخاب کنیم؟

یکی از مسائل جزئی اما بسیار مهم انتخاب وسایل بازی توسط کودک است. این انتخاب نشان از علاقه‌ مندی کودک دارد و دربرگیرنده معانی نمادینی هم هست که توسط خیالبافی‌ها،‌ آرزوها و تجربه‌های واقعی او محصور شده‌اند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
سلامت قلب

 بیماری های قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می شوند و به همین دلیل ۲۹ سپتامبر (هفتم مهرماه) به منظور گسترش آگاهی در مورد بیماری های قلبی و روش های پیشگیری، روز جهانی قلب نامیده شده است.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
در دعوا با همسرتان حق این کارها را ندارید!

دانستن اصول قهر و آشتی یک مهارت است؛ مهارتی که در طی سال‌های زناشویی ایجاد می‌شود. اینکه چطور دعوا کنید که پس‌فردا روی آن را داشته باشید تا از همسرتان عذرخواهی کنید، بسیار مهم است!

(زمان مطالعه : ۹ دقیقه)
مراحل اعلام شکایت از شوهری که دست بزن دارد

امروزه با توجه به تحولاتی که از حیث فرهنگی و اجتماعی در جوامع صورت گرفته است این امر شدیدا مورد نکوهش است. خانواده بیش از آن که با تنبیه اداره شود باید بر اساس تفاهم اداره شود و بیش از آن که بر آن قانون حاکم باشد باید اخلاق حاکم باشد.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
«ترامپیسم»؛ پدیده خشونت‌زا و جدید علیه زنان

«چرا در بررسی پدیده روسپی‌گری به مردان نگاه نمی‌کنیم؟ آمارها فقط درخصوص زنان است؟ مثلا چرا نمی‌گوییم مردان هم دنبال روابط خلاف عرف هستند؟ مردان با نگاهی که به پدیده روسپی‌گری دارند، زنان روسپی را خلق می‌کنند.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
جشن اسفندگان، روز مهر ایرانی
«جشن اسفندگان»؛ «ولنتاین» را به فرهنگ خود بسپاریم

جشن اسفندگان در روز پنجم اسفندماه به زیبایی با طبیعت پیوندی معنایی دارد. ایرانیان باستان دریافته بودند که چهل روز پس ازشب چله، با نزدیک شدن زمین به خورشید، لایه سطحی زمین گرم می‌شود، و برای همین، در چهلمین روز زمستان، با افروختن آتش برای ابراز شادمانی از گرم شدن زمین، جشن سده را برگزار می‌کردند.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
تعریف اجمالی سه نوع خود کنترلی در کودکان

سخت آرام می گیرد تا تکالیف مدرسه اش را انجام دهد، بی تاب و بی قرار است، برای موکول کردن بازی به وقت دیگر مشکل دارد و تا وقتی بازی نکند آرام نمی گیرد. اگر کسی او را اذیت می کند تا واکنش نشان ندهد آرام نمی گیرد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
مصرف مکمل های ویتامین دوران بارداری؛ چطور و چه زمانی؟

وقتی از مکمل های ویتامین دوران بارداری که دارای فولیک اسید هستند، استفاده می کنید، این مکمل ها به شما کمک می کنند تا به طرز چشمگیری از بروز نقص در کانال های عصبی مانند اسپینا بیفیدا و آنانسفالی پیشگیری کنید.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
آیا پوشیدن لباس عروسی آرزوی نهایی زنان است؟

لباس عروس نکته محوری و جذابیت اصلی در مراسم باشکوه ازدواج برای اقشار متوسط است، در حالی‌که کسی به لباس داماد آن‌چنان توجهی ندارد. بیانسه، ملکه موسیقی پاپ، در یکی از آهنگ‌های معروف‌اش به مردان توصیه می‌کند اگر دوست‌اش داری، پس با وی ازدواج کن.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
با مخالفت های همسر با باورهای مذهبی مان چه کنیم؟

داشتن تفاهم مذهبی از مسائلی است که به دوام زندگی مشترک شما کمک می کند و به دلیل اهداف مشترکی که برایتان تعریف می کند می تواند موجب افزایش همراهی شما و همسرتان بشود که این مسئله به نوبه خود کیفیت زندگی مشترک شما را نیز افزایش خواهد داد. اما چگونه می شود این تفاهم را افزایش داد؟

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
چرا موفقیت دیگران ما را ناراحت می کند؟!

وقتی کسی که می‌شناسم یک جایزه می‌برد یا در لیستی که من دوست داشتم باشم قرار می‌گیرد، هنوز هم یک لحظه با خودم می‌گویم «چرا من نه؟» این کاملاً طبیعی است. شما ربات نیستید، آدمید. به خودتان اجازه دهید گاهی حسادت کنید و دیوانه شوید ولی بعد هر کاری از دستتان برمی‌آید برای بیرون آمدن از این حالت انجام دهید.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
اصلا مشکل روانپزشکی ندارم؛ پس آدم عجیبی هستید!

مشخص شد که اینها خصوصیات خیلی مشابهی با هم داشتند: آنها در کودکی خیلی مثبت بودند، متصل به گروه‌های اجتماعی بزرگ بودند و رفتار بالغ‌تری نسبت به همتایان خود داشتند. همچنین این افراد اعضای خانواده‌هایی بودند که در آنها مشکلات روانپزشکی خاصی وجود نداشت.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
وجه اشتراک بیشتر میلیونرها و ثروتمندان

میلیونرهای خود ساخته، همسران صرفه جو و اعتدالگرایی دارند. این نویسندگان حتی به شخصی گفته بودند که مردی را می شناختند که پس از بررسی دارایی خالص به همسر خود گفته بود از حالا به بعد میلیونر هستیم و همسرش سری تکان داده و بازگشته بود تا برگه های کوپن را به هم متصل کند.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
آب سرد چه مزایایی برای پوست دارد؟

شاید شما هم خانم هایی را دیده باشید که پوست بی عیبی دارند و پوست شان در بی عیبی زیبا هم هست.آیا از این خانم ها پرسیده اید که به چه دلیل پوستی به این خوبی دارند؟شاید آن ها هم کارهای شما را انجام دهند اما در این میان یک مورد ممکن است تفاوت میان شما و آن ها باشد و آن هم درست استفاده کردن از آب میباشد.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
چگونه خانواده ای موفق داشته باشیم؟

جلوی چشم فرزندان، با یکدیگر جر و بحث نکنید چرا که آن ها نباید نگران وضعیت خانواده باشند. نباید نگران از هم پاشیدن خانواده باشند و شاید آن ها خودشان را مقصر این وضع بدانند و برای همین تلاش کنند تا وضعیت را درست کنند.

(زمان مطالعه : ۷ دقیقه)
از همسرتان عذرخواهی کنید تا سکته نکند!

وقتی اشتباهی بین زوجین صورت می گیرد، معمولا زنان زودتر از مردان عذر خواهی می کنند. شاید گفتن جمله « من را ببخش» یا « معذرت می خواهم» از جملاتی است که مردان کمتر از آن استفاده می کنند.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
چگونه در خواستگاری رستگار شویم؟!

تصمیم به ازدواج گرفته اید؟ پیشنهاد ما این است که شروع کنید به مطالعه و تحقیق. پسر و دختر جوانی که ازدواج را در اولویت زندگی شان قرار داده اند، بهتر است چند کتاب درباره شخصیت زن یا مرد مطالعه کرده و به شناختی که از طریق خواهر و مادر یا پدر و برادرش کسب کرده اکتفا نکند.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)