پایگاه اطلاع رسانی فانوس | خانه و خانواده

ترفندهایی برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال هنگام سفر

هنگامی که تصمیم به ترک خانه برای مدت زمان طولانی می‌گیرید به این نکته توجه کنید که مواد خوراکی موجود در یخچال در حال فساد هستند و به همین دلیل قبل از سفر باید فکری به حال این مواد غذایی کنید.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
بهترین روش های ابراز عشق به همسر که مردان باید بدانند

در این مطلب روش های عمیقی برای ابراز عشق آورده ام که هیچ نیازی به گل، شکلات، عروسک و یا کادو ندارد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
روش های کاربردی برای خلاصی از موخوره

چرا موخوره میزنیم علل رایج برای ایجاد موخوره در موها خشک شدن و از دست دادن چربی مو به شمار می رود می خواهیم با راهکارهای درمانی خانگی برای از بین بردن موخوره آشنا شویم غالبا برای رفع موخوره مو را کوتاه می کنند میخواهیم به روش های درمانی مختلف برای موخوره اشاره کنیم.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
عید با اعصاب ما چه می‌کند؟

بهتر است در این ایام افراد افسرده را تنها نگذارید و حتما فردی کنار آنها بماند، به‌ ویژه در افسردگی‌های شدید که در آن احتمال اینکه فرد بتواند به خودش آسیب برساند وجود دارد. اگر فرد تمایل داشته باشد، بهتر است او را در مهمانی‌ها و سفرها شرکت دهید. اطرافیان باید نسبت به نحوه تفکر آنها در مورد تعطیلات و دغدغه و نگرانی‌هایشان مطلع باشند.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
نقش مادران در تربیت پسران؛
شش توصیه برای تربیت پسری که به زنان احترام بگذارد

اگر می خواهیم جامعه ای داشته باشیم که به حقوق زنان احترام می گذارد و برای زن شأن و منزلت قائل است باید فرزندان امروز را به نیکویی تربیت کنیم، پسرانی را که مردان آینده هستند باید احترام به زنان را بیاموزند. این گزارش شما را با شش توصیه همراه می کند که سایت (todays parent) آن را منتشر کرده است.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
گرچه عزیز است ولی...
چه وقتی مهمان و مهمانی رحمت نیست

معاشرت‌ها و رفت‌وآمدها، گاهی به صورت «مهمانی» است. این موضوع،‌ دو جنبه و دو طرف دارد: یکی آن که مهمان می‌کند، دیگری آنکه مهمان می‌شود و هر کدام را آداب و روش و حدوحدودی است.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
تاکید یک متخصص تغذیه:
صبحانه را در تعطیلات فراموش نکنید

یک متخصص تغذیه با اشاره به این که در تعطیلات نوروز، برنامه غذایی برخی از افراد به دلیل پرخوری شب قبل، دیر بیدار شدن، دید و بازدید، و یا مسافرت تغییر کرده و بسیاری از افراد صبحانه را از وعده های غذایی روزانه خود حذف می کنند، گفت: اگر چه نخوردن صبحانه در کوتاه مدت ممکن است خطر چندانی برای فرد نداشته باشد، اما حذف این وعده و همچنین دیگر وعده های غذایی در طول یک روز هم می تواند تاثیر منفی بر تغذیه در وعده های بعدی داشته و مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
نکات ضروری برای استفاده از عطر

عطر، ادکلن، اسپری و انواع محصولات خوشبو کننده، در سبد خرید هر ایرانی خوش ذوق وجود دارد، اما با توجه به قیمت زیاد هر بطری اصل آن، راه کارهایی برای استفاده ی بیشتر و بهینه ی این محصول وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
مادران امروز یا دیروز
چه کسی "مادر"تر است؟!

بسیاری، مادران امروزی را مادرهای خوبی نمی‌دانند. از نگاه این "بسیاری"، مادر خوب کسی  است که وقتش را صرف فرزندش کند و طبق اصولی که آموخته، او را "خوب" تربیت کند. اما مادری که سرش به تبلت و تلفن همراه و لپ تاپ گرم است، عضو گروه‌های صد من یک غاز است و در شبکه‌های ظاهراً اجتماعی فعالیت می‌کند، مادری که مشغله بیرون از خانه دارد و حتی دغدغه تحصیل؛ در تربیت فرزند یا فرزندانش وسواس به خرج نمی‌دهد و وقتش را بی‌حساب پای آن‌ها نمی‌ریزد.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
با فواید آفتاب بهاری برای بدن آشنا شوید

فرا رسیدن بهار بهترین فرصت برای رساندن ویتامین D لازم به بدن است و در این راه نورخورشید شناخته‌شده‌ترین منبع تامین این ویتامین حیاتی محسوب می‌شود.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
چرا برخی فرزندان از والدین خود متنفر میشوند؟

 بیشتر فرزندان ، به والدین خود عشق می ورزند ، اما این حالت تنها برای زمانی است که والدین در نهایت محبت و مهربانی با آنها رفتار کنند. در صورتی که نیازهای آنها تأمین نشود ، حس تنفر از والدین در آنها شکوفا می شود.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
طرز تهیه دوغ ‌پای زاهدان

یادتان باشد تفاوت عمده این غذا آن است که به جای آب، گوشت به کار رفته در این غذا با دوغ، پخته می‌ شود و همین باعث نامگذاری عجیب و غریب آن شده است یعنی دوغ پا.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
پشت لبخندهای مادرانه؛
هفت چالش پنهان مادران که افشا نمی کنند

خستگی مادران نه فقط در امر مربوط به بارداری، زایمان و نگهداری از کودک بلکه تلاش ها و چالش های روانی است که او تحمل می کند تا لبخندی را بر چهره فرزندانش بنشاند. ممکن است پشت لبخند مادر تلاطم و چالش های بسیاری باشد. در اینجا هفت چالشی را که مادران پنهان می کنند که گویی اصلا وجود ندارد را در این گزارش خواهید خواند.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
مادران پسرها را بیشتر دوست دارند یا دخترها را؟

همیشه این اعتقاد وجود داشته است که مادران جانب پسران خود را بیش‌تر از دخترانشان می‌گیرند و به آن‌ها توجه بیش‌تری دارند. اما نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد این اعتقاد نه تنها درست است بلکه درصد زیادی از مادران به آن اقرار هم می‌کنند.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
تاثیر تبعیض بین فرزندان بر روی رفتار آنها

تبعیض و تفاوت دو واژه نزدیک، ولی متفاوت است. تبعیض بدین معناست که درمیان افراد هم پایه و همسان، بی دلیل فرد یا افرادی را برتر به شمار آوریم، ولی تفاوت عبارت است از برتری شایستگان.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
نکاتی برای حفظ سلامتی دندان کودکان در تعطیلات نوروز

تعطیلات نوروز و دید و بازدید از یک طرف، وجود شیرینی و آجیل و شکلات هم از طرفی دیگر به کودکان چراغ سبز نشان می‌دهند. به دلیل علاقه کودکان به این گونه ‌های شیرین، اشاره بر یک‌سری نکات برای حفظ سلامتی دندان‌های آنها اهمیت بسزایی دارد تا بدون ایجاد مشکل جدی برای دندان کودکان، والدین، اطرافیان و خود کودک به خوبی و شادی از سال نو استقبال نمایند و از آن لذت ببرند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
برای مقابله با حساسیت‌های فصل بهار چه کنیم؟

موجی از عطسه و سرفه‌های مکرر برای بسیاری افراد با آغاز فصل بهار و گرده افشانی گیاهان اتفاق می‌افتد که حکایت از حساسیت‌های این فصل دارد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
نوروز ایرانی، جشنی به وسعت جهان
کشورهایی که نوروز را جشن میگیرند کدامند؟

نوروز جشنی است که در کشورهایی مانند ایران، تاجیکستان و افغانستان به‌طور رسمی و همه‌ساله برگزار می‌شود و می‌توان آن را در بسیاری از دیگر کشورها مشاهده کرد.

(زمان مطالعه : ۲۶ دقیقه)
خانم ها؛ بابت این کارها عذرخواهی نکنید

امروزه زنان قدرتمند زیادی را در سراسر این کره خاکی می بینیم، اما با وجود همه اینها باز هم مشکلاتی هر چند کوچک وجود دارد و آن رفتاری است که بسیاری از خانم ها در مقابل دیگران انجام می دهند: معذرت خواهی.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
وقتی مردان بی احساس می شوند

پس این بار که همسرتان را خسته و بی حوصله جلوی تلویزیون دید، نه عذاب وجدان بگیرید و نه ناراحت و نگران شوید؛ فقط صبر کنید تا دوباره شارژ شود!

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
چگونگی حفظ عشق در زندگی زناشویی

عشق چیزی نیست که شما آن را تنها برای یک روز خاص برنامه‌ریزی کنید. مثلا برای جمعه شب بلیت تئاتری بخرید و بخواهید عشق‌تان را به همسرتان نشان دهید ولی در عوض بقیه هفته را به دست فراموشی بسپارید.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
بیایید ازین پس از هم نپرسیم که...!

ما ایرانی هستیم؛ بیایید نقص های فرهنگیمان را با هم ریشه کن کنیم.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
ویتامین هایی که از سفید شدن موها جلوگیری می کنند

با بالا رفتن سن کم کم رنگ موهای افراد خاکستری می شود. ممکن است سفید شدن موها برای برخی از افراد زودتر از سایر افراد اتفاق بیفتد. در این مطلب قصد داریم شما را با ویتامین هایی آشنا نماییم که به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی از سفید شدن موها جلوگیری می کنند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
فرصت های جوانی؛
اشتباهات جوانی که در پیری پشیمانی به بار می آورند

جوانان می باید این مرحله را به شکل مفید و متفاوت تری پر کنند و آن را سنگ بنای پیشرفت های خود در آینده قرار دهند و از انجام کارهای عجولانه و بدون دقت و بررسی اجتناب کنند تا در دوران میانسالی و سالخوردگی پشیمان نشوند.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
مراقب باشید، گرفتار «خشم جاده» نشوید

یادگیری حفظ آرامش برای موقعیت‌های استرس زا یک نوع هنر محسوب می‌شود و شما می‌توانید با برخی روش‌های ساده در هنگام ترافیک آرامشتان را حفظ کرده و گرفتار خشم جاده نشوید.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
چگونه از ماهیان قرمز شب عید نگهداری کنیم؟

با سلام و ضمن عرض تبریک بمناسبت فرا رسیدن سال نو و با توجه به احتمال خرید ماهی قرمز جهت سفره های هفت سین موارد ذیل را جهت ر‌عایت بهداشت فردی و همچنین ادامه حیات این جانداران زیبا جهت اطلاع شما و همچنین در خصوص نحوه نگهداری ماهی قرمز شب عید حضورتان یادآور می شویم.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
بهترین غذاهای شب عید

شب عید سفره تمام خانواده‌های ایرانی پر و پیمان و مملو از غذاهای متنوع و مختلف است. در حقیقت هر روستا، شهر یا شهرستانی براساس سنت و باورهایشان غذاهای رسمی و محلی مربوط به خود را در این شب طبخ می‌کنند.

(زمان مطالعه : ۷ دقیقه)
راهکارهایی که «نه گفتن» را در شما تقویت می‌کند

شاید بله گفتن‌تان به دیگران باعث شده است تا هیچ وقتی برای خودتان نداشته باشید. می‌توانید با یک نه گفتن ساده خود را از این شرایط خلاص کنید. اگر جواب مثبت به درخواست دیگران وقتی برای خودتان باقی نگذاشته، تصمیم بگیرید از این به بعد به هر درخواست غیرمعقولی جواب نه بدهید.

(زمان مطالعه : ۷ دقیقه)
در دادگاه های خانواده چه می گذرد؟
بهانه عجیب زوج جوان برای جدایی

هر روز اتفاقات عجیبی در دادگاه های خانواده رخ می دهد . اگر در گذشته جدایی ها اغلب علت معقول تری داشت حالا جوان تر ها که تاب آوری کمتری دارند، به بهانه هایی عجیب و شنیدنی درخواست جدایی دارند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
تشخیص ماهی تازه و روش های پخت آن

طبق عادات غذایی و ذائقه افراد، طرز پخت ماهی در مناطق مختلف متفاوت است که این موضوع باعث تنوع بیشتر در نحوه مصرف این غذای خوش طعم شده است. این مقاله به نکاتی در مورد ماهی می‌پردازد.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
رابطه مشاجره زوجین و تغییر میزان اشتها

گاهی اوقات در هنگام تنش و عصبانیت میل به خوردن غذا در افراد زیاد می‌شود، به طوری که مقدار غذایی که در آن حالت مصرف می‌کنند حتی برای خودشان قابل باور نیست. در روابط میان زوج‌ها نیز این مسئله می‌تواند سبب بروز مشکل شود.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
ترفندهایی برای خرید ارزان تر و درآمد بیشتر

هیچکس نمی داند روز مبادا کی است و چه اتفاقی برایش می افتد! در این مقاله میخواهم شما را با شش اصل خرید آشنا کنم که منجر به پرداخت هزینه کمتر می شود، تا بتوانید پول بیشتری پس انداز کنید.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
برخی والدین امروزی، خود نیاز به تربیت دارند

وقتی کسی به ما هدیه می‌دهد، منظورش این نیست که ما نمی‌توانیم، مانند آن هدیه را بخریم، منظورش کمک کردن به ما هم نیست. او می‌خواهد علاقه‌اش را به ما نشان بدهد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
چطور بهترین همسر دنیا باشیم؟

بهترین دوستم می‌گوید سعی کن اوقاتی برای خلوت کردن با خودت داشته باشی. گاهی در زندگی چیزهایی پیش می‌آید که اگر به جای خلوتی پناه ببرید و در مورد آن فکر کنید، مشکل حل می‌شود.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
«ازدواج بد» و «طلاق خوب»!

مثلاً آدم گوشه گیر و خجالتی به درد خبرنگار شدن نمی‌خورد. یک فردی که زود خسته می‌شود، به درد پزشک شدن نمی‌خورد. همان طور بعضی افراد به درد ازدواج کردن نمی‌خورند. بنابراین توصیه ازدواج به صورت یک استاندارد زندگی و به عنوان یک مرحله ضروری رشد، برای همه افراد پیام غلطی است.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
تست شخصیت‌ شناسی از روی لباس

 رنگ لباس ها، طرح و نقش آنها در برداشتی که دیگران از فرد می کنند بسیار مهم است، برخی از رنگ ها جاذبه دارند و برخی دافعه به همین دلیل کارشناسان مد و روانشناسی توصیه می کنند افراد چنانچه خود نمی توانند هارمونی رنگ و طرح لباس ها متناسب با وضعیت خود را طراحی کنند از افراد خبره و متخصص کمک بگیرند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
نگاهی مثبت به سرماخوردگی

هرگاه ترشحات بینی و حلق تو در طول سرما خوردگی، غلیظ بود، تنها یک دلیل دارد، و آن، کافی نبودن، میزان مایعات بدن است. چرا که، بدن هوشمندانه، آب را در بدن پخش میکند، زمانی که مقدار آب بدن کم باشد، نمی تواند سهمیه‌ی مغز و قلب و سایر ارگانهای حیاتی را بگیرد و در اختیار سربازان ارتش خود قرار دهد تا عوامل مهاجم را بشویند و دفع کنند.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
استفاده از فیسبوک، شما را تنهاتر می کند!

ما به طور ذاتی، موجوداتی اجتماعی هستیم، اما زندگی مدرن گرایش بیشتری به جداسازی ما از یکدیگر دارد تا اینکه بخواهد ما را دور هم جمع کند.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
چه وقت هایی ممکن است نفر سوم یک خیانت شویم؟

دلایل زیادی باعث می شود که به عنوان نفر سوم، وارد یک رابطه شویم. از مهم ترین این دلایل می تواند به وابستگی، احساس ناامنی و ناکامی در نیازهای دوران کودکی اشاره کرد. همچنین سرمایه گذاری عاطفی زیاد، تهدید به آبروریزی، بی ارزش کردن رابطه در نظر فرد عهدشکن و ... هم می تواند از مهم ترین دلایل تداوم رابطه باشد.

(زمان مطالعه : ۷ دقیقه)
آیا شما هم به آرزویتان نرسیدید؟

قبل از اینکه از آرزویتان دست بکشید، آیا به این فکر کرده‌اید که ممکن است آرزوی اشتباهی داشته‌اید؟ ما معمولاً انگیزه بسیاری روی آرزو داشتن می‌گذاریم ولی هیچ کس درمورد داشتن آرزوهای اشتباه حرف نمی‌زند.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)

لینک سریع

#

تبلیغات