پایگاه اطلاع رسانی فانوس | خانه و خانواده

بررسی ویژگی های مثبت و منفی شیر گاو

امروزه روش‌های استفاده از شیر در حال تغییر هستند. برخی افراد از شیر برای خوردن غلات صبحانه و برخی دیگر از آن به‌ عنوان میان‌وعده قبل از خواب استفاده می‌کنند. با این‌حال، آیا استفاده از همه شیرها برای کسانی که مبتلا به کلسترول بالا هستند، مجاز است؟

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
ویژگی های مهد کودک خوب

ویژگی های مهد کودک اعم از صلاحیت اخلاقی و تحصیلی مربی، کمیت کودکان در مهد، تعداد مربیان، و انگیزه آنان برای ایجاد یادگیری در ارزیابی هوش و زبان و رشد اجتماعی کودکان موثر است.  

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
 سن مناسب برای شروع آموزش زبان به کودکان

سن مناسب برای یادگیری یک زبان دیگر سوای از زبان مادری چه موقع است و اصلا آموزش‌های زبان‌آموزی قبل از سنین مدرسه یادگیری کودک را تحت تاثیر خودش قرار نمی‌دهد؟  

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
خانم ها بیشتر از مردان مراقب لثه هایتان باشید!

مراقبت از لثه ها امری مهم برای همه افراد است اما این مراقبت در خانم های باردار باید بیش از بقیه افراد باشد. در این بخش علت این مراقبت را توضیح داده ایم.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
راهی برای تحول مغز
این کلمات را انتخاب نکنید، هورمون استرس را افزایش می‌دهند

 خیلی مراقب باشید! خیلی زیاد... چون کلمه بعدی که شما به زبان می‌آورید می‌تواند تعیین کننده بقیه روز شما باشد.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
تاثیرات منفی خوابیدن با موهای خیس بر زیبایی

در پایان یک روز طولانی و خسته کننده، شاید گرفتن یک دوش آب گرم و دراز کشیدن در رختخواب بهترین انتخاب ممکن باشد. اما آیا تا به حال درباره پیامدها و اثرات منفی خوابیدن با موی خیس و مرطوب فکر کرده اید؟! خوابیدن با موهای خیس برای زیبایی موهایتان خالی از خطر نیست.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
فوت و فن رول کردن کوکو و رولت

رول کردن رولت و کوکو ها یکی از تکنیک های مهم آشپزی است که برای درست کردن غذاها و دسرهایی شیک باید بدانید. اگر کوکو و رولت های شما هم هنگام رول کردن شکسته می شوند با ما همراه شوید و تکنیک های این کار را بدانید.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
عوارض تغذیه نامناسب در کودکی

وقتی ویتامینهای کودک تامین نشود او از نظر وزن و قد کوچک می ماند و این خطر سوء تغذیه است. سوءتغذیه بخصوص اگر در 2 سال اول زندگی باشد کاهش بهره هوشی کودک را به دنبال دارد. کودک تا سه سالگی باید به راحتی وزن اضافه کند و اگر کودکی کم وزن باشد حتما دچار مشکلی است و باید به پزشک نشان داده شود چون احتمال سوتغذیه وجود دارد.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
تاثیرات مثبت قهوه بر پوست و مو

با استفاده از قهوه قادر خواهیدبود در افزایش سلامتی و زیبایی پوست و موی خود قدم بردارید از قهوه در زمینه جلوگیری از پیری پوست، محافظت از موها ,کاهش حلقه تیره دور چشم، روشن کننده پوست و رنگ کردن مو می توانید استفاده کنید این دانه سرشار از خاصیت برای پوست و موی شماست.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
ارزیابی علمی عاشق شدن در خانم‌ها

علم مربوط به عاشق شدن دخترها یک حقه جادویی نیست. فقط عمل ساده‌ی توجه به عادت‌ها، رفتارها و اولویت‌ها با توجه همزمان به نقش علم در امور احساسی است. یادتان باشد، شما نمی‌تواند مغز او را هک کنید و باعث شوید که عاشقتان شود ولی می‌توانید.

(زمان مطالعه : ۹ دقیقه)
راه های درمان «تیک های عصبی»

روان‌شناسان می‌گویند تیک عصبی بیشتر در صورت، گردن و سر ظاهر می‌شود و پرش پلک‌ها از شایع‌ترین نوع تیک‌های عصبی است، اما گاهی این پرش‌های ظریف که در پلک تحتانی و فوقانی احساس می‌شود، توسط دیگر افراد قابل مشاهده نیست.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
ترکشان کنید!
۱۰ عادت‌ روزانه که زندگی‌تان را خراب می‌کند

شما، بنده برخی عادت‌هایتان شده‌اید. و موضوع همین جاست که وقتی اجازه می‌دهید این عادت‌های بد خودشان را در زندگی شما جا بیاندازند، طبیعی است که مسیر موفقیت‌تان ناهموار می‌شود. نکته اینجاست که این عادت‌های بد خیلی آرام و بدون اینکه متوجه شوید چقدر مضر هستند به بخشی جدا نشدنی از زندگی‌تان تبدیل می‌شوند.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
بهترین شخص برای درد دل کردن کیست؟

همیشه آماده شنیدن صحبت ها و درد دل کردن همسرتان باشید اگر چه قادر به ارایه راه حل مناسبی برای حل مشکلش نباشید.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
افسردگی‌های زنان بیش از مردان است/ عامل؛ تبعیض جنسیتی در محل کار

 تحقیقی جدید در انگلیس نشان می دهد تبعیض جنسی استرس زیادی را در زنان ایجاد می کند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
بررسی انواع جوش های جوانی

جوش های مختلف در دوران نوجوانی می توانند به علت تغییرات هورمونی ایجاد شوند برخی جوش ها در این دوران به راحتی برطرف نمی شوند و پوست نوجوانان و جوانان را تحت تاثیر قرار میدهند قصد داریم در این مطلب به بررسی انواع جوش‌های غرور جوانی بپردازیم با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
توانایی تشخیص دروغ از راست

همه ما در زندگی فرد دروغگویی را سراغ داریم. یک لاف زن حرفه ای. فردی که حتی اگر تلاش هم کند، باز هم نمی تواند از دروغ گفتن دست بردارد. او در مورد هر چیز و همه چیز دروغ می گوید. تعداد خانم هایی که با آنها قرار ملاقات گذاشته، مسائل کاری، استعدادهایش، تحصیلات و در یک کلام همه چیز. او می خواهد با این کار خودش را بزرگتر جلوه داده و در دیگران تأثیر بگذارد.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
چه کنیم که در زندگی به ما خوش بگذرد

یادتان باشد، هر که هستید، هر جا که هستید و موقعیتتان هرچقدر بد هم که باشد، باز هم می‌توانید شاد باشید. زیرا خوشبختی و شادی به عوامل بیرونی بستگی ندارد. شادی ذات درونی شماست. اگر واقعاً بخواهید شاد باشید، شاد خواهید بود.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
ملاک خانم ها برای ازدواج

اصولا مرد ایده‌ال بیشتر خانم‌ها مردی است که در درجه اول با غیرت باشد و نسبت به خانواده‌اش و حریم خانواده‌اش حریم آن حرمت قائل باشد. زنان، مردانی که خیلی تودار هستند، نمی‌پسندند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
۱۰ تلاش آرایشی خانم‌ها که هیچ جذابیتی برای آقایان ندارد

خانم‌ها معمولاً با هم‌جنس‌های خود درمورد «ایرادها» حرف می‌زنند. خیلی راحت می‌توانند ایرادهای آرایش صورت، بد لباس پوشیدن یا آرایش بد مو را با هم تشخیص دهند. ولی مردها چطور؟ آیا مردهایی که هیچ از مُد و مسائل زنانه سر در نمی‌آورند، به این ایرادها پی می‌برند؟  

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
دانستنی های غیر قابل انتظار درباره «خوشبختی»

بسیاری از افراد هستند که در شرایط نامناسب زندگی می کنند. نتایج تحقیقات نشان می دهد، افرادی که به مساجد و معابد دینی می روند، و زمانی را به عبادت و امور مذهبی اختصاص می دهند، بیش از دیگران احساس سعادت و خوشبختی می کنند.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
پوست کودک؛ 8 خطر و 5 توصیه

بسیاری از محصولات بهداشتی مخصوص کودکان از جمله لوسیون ها، شامپوها، پماد و دستمال های مرطوب و... عامل بروز حساسیت هستند و براساس نتایج مطالعات بالینی می توانند باعث بروز 6 نوع حساسیت در اطفال شوند.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
بهبود سلامت عاطفی کودک با ۵ نکته اصلی

کودکان بسیار بیشتر از دیگران نیاز به توجه و مراقبت دارند و والدین باید با محبت های بی انتهایشان کودک شان را از محبت دیگران بی نیاز کنند.بی نیاز کردن کودکان از محبت دیگران میتواند در روابط اجتماعی شان تاثیرات مثبتی بگذارد.  

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
۱۳ عادت افراد ناموفق پیش از خواب/ سراغ تکنولوژی می‌روند، نگران فردا هستند،‌ آخر هفته‌ها می‌خوابند!

خوابیدن مثل یک چالش یا یک  معامله بسیار بزرگ است. هر چقدر کیفیت خواب شما در طول شب بیشتر و بهتر باشد ، صبح فردا سرحال تر بیدار می شوید. به واقع آنچه که شما برای خواب شبانه تان برنامه ریزی می کنید به چالش روز بعدی تان تبدیل خواهد شد.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
آیا زندگی‌تان بر وفق‌مراد است؟/ این ۱۵نشانه‌ را جدی بگیرید

 باید با واقعیت‌ها روبه‌رو شد. برای همه آدم‌ها پیش می‌آید که گاهی احساس کنند در زندگی سقوط کرده‌اند. حالا این احساس ممکن است به دلیل از دست دادن شغل باشد، شکست در زندگی شخصی یا مردود شدن در یک امتحان و یا هر دلیل دیگری که گاهی باعث بروز حس سرخوردگی در زندگی می‌شود.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
تاثیر کارتون‌های خشن بر کودکان

درست است که در همه کارتون‌ها و انیمیشن‌های ساخته شده برای کودکان سرانجام شخصیت‌های مثبت به پیروزی دست می‌یابند اما غالبا این موفقیت و پیروزی، با اعمال خشونت ممکن می‌شود.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
مردان وابسته به همسر بیشتر خیانت می‌کنند

تعداد مردان خیانتکار به‌ مراتب از زنان خیانتکار بیشتر است. این قبیل افراد دلایل متعددی برای توجیه اقدام غیر‌ اخلاقی خود ذکر می‌کنند. عده‌ای بیماری و ناتوانی جسمی یا روحی همسرشان را بهانه می‌کنند .

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
چرا خواب بد می‌بینیم؟

در هنگام خواب، مغز مانند پنجره‌ای نیمه باز است که صداها به داخل آن نفوذ می‌کنند. اگر این صداها به اندازه‌ی کافی بلند نباشند، شما از خواب بیدار نخواهید شد. بنابراین، گوش دادن به موسیقی آرام بخش مانند صدای امواج دریا، شاید سبب شود یک رویای شیرین ببینید، مانند قدم زدن در کنار دریا!

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
از چه سنی برای کودک مان موبایل بخریم؟

حال با وجودی که تلفن همراه اضطراب‌ها و نگرانی‌های جدی در خانواده‌ها ایجاد کرده است، آیا داشتن تلفن همراه برای فرزندان خانواده ضرورت دارد؟ اصلاً چه سنی برای تهیه تلفن همراه برای فرزندان توصیه می‌شود؟ چه زمانی؟

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
چگونه فضای خانه را برای نوزاد خود ایمن کنیم؟

این مطلب ویژه والدینی است که به تازگی صاحب فرزند شده اند و نیاز است تا برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی فضای خانه را برای حضور نوزاد خود ایمن کنند. نوزادی که تازه به دنیا می آید همیشه در معرض خطر قرار دارد.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
این اشتباهات را در شبکه های اجتماعی انجام ندهید

شبکه های اجتماعی هرگز نباید برای آزار و اذیت دیگران مورد استفاده قرار گیرند؛ و ارسال نظرات شرورانه و تند و تیز نه فقط به خاطر مضر بودن، مسأله است، بلکه باعث بدنامی و بی اعتبار شدن شما نیز خواهد شد.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
کودک خود را با اشتباه خود دروغگو نکنید

یکی از دروغ‌هایی که اگر به کودک گفته شود برای او خطرناک است و باعث دروغگو شدن او می‌شود، تهدید کردن اوست بدون آن که قصد انجام آن را داشته باشید. سعی کنید کودک را تهدید نکنید مگر آن که واقعا قصد تنبیه او را داشته باشید.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
راز سفید بودن پوست زنان کره ای چیست؟

پوست زنان کره ای به دلیل روشن و بدون لک بودن امروزه بسیار معروف شده است. اما به راستی راز رسیدن به چنین پوست هایی چیست؟ در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ روشی که کره ای ها با استفاده از آن به چنین پوستی میرسند را ارائه دهیم.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
کسی می داند فاز این چالش ها چیست؟!

در این روزگار، فضای مجازی همه دیوارها را فرو ریخته و به‌سرعت همه چیز برای همگان قابل دسترس است. بنابراین به‌ سرعت این پیام به همه منتقل می‌شود و جمعی را همراه خود می‌کند، درست مثل سنگی که یک نفر پرت کند وسط برکه‌ای آرام، از همان نقطه وسط شروع می‌کند.  

(زمان مطالعه : ۱۲ دقیقه)
چگونه کودک را حرف‌شنو تربیت کنیم

اگر پیشتر باید یک حرف را چند بار می‌گفتید و کسی توجه نمی‌کرد، از این به بعد فقط یک بار با جدیت بگویید. اگر او اهمیتی نداد، پیامدی متناسب با کرده‌اش در نظر بگیرید.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
حرف، حرف باباست یا مامان؟

از عواقب ناهماهنگی والدین، این است که قدرت آن‌ها در کنترل فرزند کم می‌شود. وقتی مادر می‌گوید این کار بد است اما به نظر پدر بد نیست، پس شاید واقعا بد نباشد و فرزند می‌تواند آن را انجام دهد.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
رفتارهایی که کودکان‌ از ما کپی می‌کنند

البته کودکان نه تنها تک‌ تک رفتارهای والدین را زیر نظر دارند بلکه به تمام حرف‌هایی که پدر و مادرشان می‌زنند و جملاتی که به زبان می‌آورند نیز به دقت گوش می‌دهند.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
راهنمای نگهداری از لباس ها در زمستان

برای افزایش طول عمر پوشاک زمستانی شما، ما تصمیم گرفته ایم تا یک راهنمای مفید برای شستشو و تمیز نگه داشتن این پوشاک را تهیه کند. این یک راهنمای نهایی برای حفظ ظاهر لباس‌های زمستانی شما خواهد بود.

(زمان مطالعه : ۹ دقیقه)
راهکارهای 10 گانه برای تربیت دختری با اعتماد به نفس

وقتی به دخترتان می‌گویید چقدر باهوش است، یعنی خیلی بیشتر از مثال‌های گسسته‌ای که به کار می‌برید و این کافی نیست. باید حرف بزنید، مثلا به او بگویید: حافظه خیلی خوبی داری، یا : هی دختر، تو بی‌نظیری تو این کار…

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
چطور باید شخصیت‌های متفاوت را مدیریت کنید؟

درون‌گراها و برون‌گراها. هرکدام از این گروه‌ها به طور کاملاً متفاوتی در محل‌کار ارتباط برقرار می‌کنند. یکی برای رهبری گزینه بهتری نسبت به آن یکی است اما آیا همیشه می‌توان آنها را تشخیص داد؟

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
چرا دختران جوان دچار ریزش مو می شوند

بدون شک ریزش مو برای افرادی که دچار این مشکل هستند موضوعی بسیار ناراحت کننده است.برای خانم ها هیچ چیز زجرآور تر از ریزش موهایشان نیست.اکثر خانم ها در طول زندگی خود این مشکل را تجربه کرده اند.شکل ریزش مو در افراد مختلف متفاوت است.در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل ریزش مو در خانم ها بپردازیم و روش های درمان آن را بررسی کنیم.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)

آمارگیر وبلاگ