پایگاه اطلاع رسانی فانوس | گردشگری

آبشار تاف زیباترین و بلندترین آبشار ایران دراستان لرستان

آبشار تاف با پوشش گیاهی متنوع، لاله های واژگون، گلهای رنگارنگ و آسمان آبیِ ارتفاعات کوه برنجه، مخصوصا در فصل بهار،به راستی که نمایی از بهشت رو به تصویر میکشه

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
آبشار نوژیان – خرم آباد

آبشار نوژیان یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای ایران در استان لرستان  است. این آبشار در ۳۸ کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد بخش پاپی  قرار دارد. ارتفاع  آبشار نوژیان ۹۵ متر وعرض تاج ۵ متر است که البته بستگی به فصل متفاوت است و یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی گردشگری استان لرستان است.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
جاذبه گنبد مینای تهران جایی که از تماشای کهکشان و ستارگان لذت می برید

جاذبه گنبد مینای تهران بزرگترین اسمان نما و پلانتاریوم خاورمیانه هست که مانند شبیه ساز جهان هستی و کرات و ستارگان به شکل های سه بعدی عمل میکند و فیلم هایی با موضوعات جنوبی به نمایش در می آورد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
کاخ شناور جال محل یکی از زیباترین کاخ‌های دنیا در هند

یکی از زیباترین و رویایی‌ترین کاخ‌های دنیا کاخ شناور جال محل است که با توجه به زیر آب بودنش بسیار زیبا است. این کاخ در نزدیکی شهر جایپور در کشور هند قرار گرفته است. با کجارو همراه باشید تا با این کاخ زیبا آشنا شوید.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
دریاچه شورمست تنها دریاچه طبیعی و زیبای سوادکوه

دریاچه شورمست از جاذبه های طبیعی سوادکوه می باشد که با آرامشی توصیف نشدنی بر فرش زمین دراز کشیده.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
پارک آبی اوشن کیش جدیدترین تفریح در جنوب ایران

پارک آبی اوشن کیش یکی از جدیدترین و شادی بخش ترین قسمت تفریحات و جز منحصر به فردترین پارک های روباز آبی در ایران است.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
جاذبه های بکر سرزمین ما
اینجا ایران است : آبشار لاتون در آستارا + عکس

دیدنی های ایران آن قدر زیاد است که اگر گردشگری بخواهد همه عمر سفرهای خود را صرف دیدن آنها بکند شاید باز هم وقت کم بیاورد. آبشار لاتون از جاذبه های طبیعی کشورمان است که در استان گیلان واقع شده است. امتیازی بکر که اگر در بسیاری از کشورهای آسیایی بود، حتما منبع درآمدی سرشار بود. حالا در گمنامی ، گاهی چند گروه گردشگری به آن سر می زنند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
روستای کندوان

کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در کندوان در حدود 60 کیلومتری جنوب غربی تبریز در یکی از روستاهای دهستان سهند در 18 کیلومتری جنوب اسکو، در دامنه سرسبز سلطان داغی واقع شده است. دهستان سهند بخش مرکزی شهرستان اسکو ‌است

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
 دریاچه ماهی تابه کجاست؟

این دریاچه یکی از بزرگترین برکه های داغ جهان است. آب اسیدی آن در تمام طول سال بین 50-60 درجه سانتیگراد حرارت دارد و سطح آن همیشه پوشیده از بخار، کربن دی اکسید و گاز هیدوژن سولفید جوشان است.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
دهکده صخره ای باستانی ویند کلخوران

ویند کلخوران دهکده ای سنگی با مجموعه ای از خانه های سنگی منفرد که اغلب در زیر تپه ای به نام چله خانه قرار دارد، به صورت یک پدیده معماری تاریخی و باستانی استثنایی و کم نظیر می باشد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
بندر سیراف؛ نگین فراموش شده خلیج‌فارس

بندر تاریخی سیراف یا همان ماسوله جنوب، همچون نگینی در خلیج‌فارس می‌درخشد اما کمتر ایرانی از وجود این نگین فیروزه‌ای خیلج‌فارس اطلاع دارد.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
رد پای بهار پربارش بر دشت های خشک شده استان مرکزی +عکس

بهار پربارش امسال دشت های خشک و تفتیده استان مرکزی در بخش فراهان اراک را بعد از سال ها سرسبز و پر آب کرد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
دریای مرده کجاست؟

دریای مرده با کم‌آبی شدید مواجه است اما محو نخواهد شد. هرچه آب پایین می‌رود، غلظت و شوری دریاچه بیشتر می‌شود و نهایتاً به جایی می‌رسد که میزان تبخیر متوقف می‌شود؛ بنابراین دریای مرده احتمالاً به مراتب کوچکتر از این که هست می‌شود، اما به‌کل محو نمی‌شود.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
قلعه هرمز یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان

قلعه هرمز واقع در بخش هرمز از توابع شهرستان قشم و از نقاط دیدنی استان هرمزگان واقع در  جنوب ایران است.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
 دومین غار بزرگ آبی ایران

اگرچه هوا برای سفر به مناطق شمال غربی کشور هنوز کمی سرد است، اما اگر اهل سفرهای طبیعت گردی و به خصوص غارنوردی باشید، فرصت خوبی است تا سری به ارومیه و غار سهولان بزنید که دومین غار بزرگ آبی ایران لقب گرفته است.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
بلندترین درخت زنده زمین

همواره ثبت "ترین‌ها" در تاریخ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و طرفداران خاص خود را دارند. امروز می خواهیم شما را با بلند ترین درخت جهان آشنا کنیم. این درخت که"هیپریون"نام دارد با 3 متر ارتفاع بیشتر، رکورد درختی با نام "غول بزرگ استراتوسفر" که ارتفاع 112،5 متر را شکسته است.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
روستایی که قفل و در ندارد!

حدود 300 کیلومتری بمبئی، روستای دورافتاده شانی شینگانپور قرار دارد که مفهوم جرم و جنایت برای ساکنان آن چنان بیگانه است که هیچ نیازی به نگهبانی و محافظت از خانه، دارایی و اشیای باارزش نیست

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
موزه خودرو تهران

موزه خودرو تهران یا تماشاگه خودرو اولین و بزرگ ترین موزه خودرو در ایران است که در سال 1382 راه‌اندازی شد در حال حاضر 45 خودروی کلاسیک و دو کالسکه در آن نگهداری می ‌شود. موزه خودرو تهران در میدان آزادی، جاده مخصوص کرج، بین کیلومتر 10 و 11 نبش خیابان 25 جنب فروشگاه سپه واقع شده است.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
مرداب عینک ـ استخر عینک رشت

استخر عینک یا مرداب عینک رشت یک آبگیر طبیعی است که در دل شهر رشت در بخش غربی در مسیر جاده رشت به فومن و در بلوار شهید افتخاری واقع گردیده است

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
دریاچه «خندقلو» تنها دریاچه طبیعی استان زنجان

به راستی که نمی شود از ماهنشان دل کند. یعنی شما می توانید از دیدن دریاچه زیبای پری به سادگی بگذرید؟ دریاچه ای که درست مثل خود پری زیبا و با وقار است.این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی شهرستان ماهنشان است و تنها دریاچه طبیعی استان زنجان محسوب می‌شود.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
دریاچه چورت (دریاچه میانشه) ساری

دریاچه چورت در شمال شرقی استان مازندران و بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد. دریاچه میانشه که دریاچه چورت هم نامیده می‌شود در فاصله ۱۰ کیلومتری روستای چورت حد فاصل ساری تا کیاسر در استان مازندران ایران قرار دارد.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
طبیعت بهاری اورامانات

روستای اورامانات در جنوب شرقى شهر مریوان در استان کردستان قرار دارد که بوسیله جاده‌اى به طول 75 کیلومتر به شهر مریوان متصل مى‌شود. 

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
12 توصیه سلامتی برای سفرهای هوایی

همه ما سفر می رویم تا روحیه مان بهتر شود. کلا فلسفه سفر لذت بردن است. اما گاهی برخی اشتباهات ساده ممکن است سفر را تلخ کند. سفر با هواپیما یکی از راحت ترین راه سفر است. فرقی نمی کند سفر داخلی باشد یا خارجی.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
مسجد تاریخانه

تاریخانه مربوط به دوره ساسانیان و همچنین سده‌های ۲ و ۳ و ۵ ه‍. ق است که در شهر دامغان، خیابان ایستگاه راه آهن، جای گرفته است. این اثر در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. 

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
سفری رویایی به مریوان

طبیعت زیبای غرب کشور در شهرستان مریوان به خوبی مشهود است و گزینه مناسبی برای سفر به شمار می رود.شهرستان مریوان در غرب ایران در استان کردستان و در 125 کیلومتری سنندج واقع شده است

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
پناهگاه حیات وحش سمسکنده

پناهگاه حیات وحش سمسکنده در ۱۰ کیلومتری جنوب خاوری ساری واقع شده و مسیر دسترسی آن از ساری تا سمسکنده بوده و سپس با یک جاده روستایی به درون محوطه راه می‌یابد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
حمام وزیری ساری

حمام وزیری مربوط به دوره قاجار است و در ساری، خیابان انقلاب، کوچه آب انبار نو در کنار خانه کلبادی قرار دارد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان (مارکار)

موزه مارکار در میدان مارکار، کوچه فرش مشهد و یا بلوار منتظرقایم، کوچه میلاد یزد واقع شده است موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان در ساختمانی با قدمت بیش از 80 سال با معماری بی نظیر و با شکوه قرار دارد. این بنای آجری به عنوان خوابگاه شبانه روزی دانش آموزان دبستان و دبیرستان مارکار مورد استفاده قرار می گرفته است.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
شهرهای خالی از سکنه در چین

در سراسر چین، صدها شهر وجود دارد که همه امکانات زندگی مدرن شهری را دارا هستند، به جز مهمترین عامل، یعنی جمعیت. این شهرهای ساخته شده بخشی از طرح دولت چین انتقال ۳۰۰ میلیون شهروند ساکن مناطق روستایی به مناطق شهری است.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
کردستان مقصدی گران برای گردشگری!

با وجود آنکه کردستان سعی دارد در فهرست مقاصد گردشگری قرار گیرد اما از جمله مقاصد گران محسوب می شود و برای بسته های سفر با 3 شب اقامت در حدود 800 هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار باید پرداخت کرد.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
زادگاه «پدر شعر نوی ایران »هدف گردشگری می شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت که روستای ' یوش ' زادگاه ' نیما یوشیج ' ، پدر شعر نو ایران به عنوان روستای هدف گردشگری ، بازسازی می شود .

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
سوغاتی‌های باکو از فرش تا ظروف مسی

باکو یکی از مقاصد گردشگری محبوب در منطقه‌ قفقاز است که علاوه بر هتل‌های لوکس و مراکز تفریحی متعدد، چندین مرکز خرید بزرگ و مشهور دارد. از میان این مراکز خرید می‌توان به نام‌هایی چون پارک بولوار، مترو پارک، ۲۸ مال و... اشاره کرد.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
نخستین جاده شناور زیرآب

نخستین جاده شناور زیرآب در نروژ تا سال ۲۰۳۵ با احداث یک تونل -به جای پل- مسیری ۲۱ ساعته را تقریبا نصف می کند. تونل بتنی با طول بیش از هزار کیلومتر و در عمق ۳۰ متری آب ساخته خواهد شد

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
در این کشورها رانندگی نکنید

براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، اریتره یکی از خطرناک‌ترین کشورهای جهان برای رانندگی است.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
سوغاتی‌های قم ، از سوهان تا نوعی کلم که شفای بیماران کلیوی‌ است

اگر به استان قم سفر کردید، برای خرید سوغاتی انتخاب های زیادی پیش روی شما قرار می گیرد. اگر می خواهید سوغاتی که برای دوستان و خانواده می خرید، کامشان را شیرین کند، می توانید با یک بسته سوهان، آن ها را در لذت سفرتان سهیم کنید.

(زمان مطالعه : ۸ دقیقه)
یک پذیرایی سنتی
شیرینی حلوای شادی و عزا/ میراثی که با «سین» ثبت شده‌است

شهرهای آباده، پاسارگاد و ارسنجان جزو شهرهایی هستند که مردم آن از دیرباز در مراسم های مختلف حلوا می‌پختند چون آن را با فلسفه زایش همراه می‌دانستند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
همه‌چیز درباره ماشین‌گرفتگی در جاده‌‌ها

بیماری ماشین‌گرفتگی که به نوعی زهر سفرهای جاده‌ای محسوب می‌شود، کام سفر را برای خیلی‌ها تلخ می‌کند.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
توئیت معاون رئیس جمهور درباره شرایط رونق اقتصاد گردشگرى

توئیت معاون رئیس جمهور درباره شرایط رونق اقتصاد گردشگرى

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
دیدنی های ایران در بهار

بهار فصل سفر است. مثل همیشه شمال و شهرهای بزرگ اولین انتخاب همه ماست. دلیل این انتخاب هم شاید عدم اشراف ما به جاذبه‌های عظیم طبیعی کشور و همچنین گریز از سفر پرخرج است.

(زمان مطالعه : ۷ دقیقه)
لوکس ترین خیابان های دنیا برای خرید

خرید کردن و رفتن به مراکز خرید جزو لذتبخش ترین قسمت از یه سفر میتونه باشه. معمولا همه ی افراد در سفرشون به دنبال مراکز و خیابان های لوکس دنیا برای خرید هستن. در دنیای امروز هم مد و فشن تقریبا حرف اول رو در استایل میزنن و اغلب هم خیابان هایی بزرگی برای تمرکز برندهای مختلف در نظر گرفته شدن و اونها رو گران ترین خیابان های جهان کردند که این خیابان ها بهترین مناطق جزو هر منطقه برای خرید هستن.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)

لینک سریع

#

تبلیغات