پایگاه اطلاع رسانی فانوس | اقتصاد کلان و بودجه

حسام عقبایی به فانوس خبر داد
بازار مسکن همچنان در رکود

رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: علی رغم صحبت های اخیر رییس جمهور مبنی بر رونق بازار مسکن در سال 96 نیز همچنان در رکود بسر می‌برد.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
صندوق بین المللی پول گزارش داد
سبقت ایران از ۱۷۱ کشور جهان در رشد واردات/ رتبه ۴ به ایران رسید

صندوق بین المللی پول با اشاره به رشد ۲۲ درصدی واردات ایران در سال ۹۵ اعلام کرد ایران رتبه چهارم جهان را در بین ۱۷۵ کشور از این نظر کسب کرده است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
تاثیر انتخابات بر بازار طلا و ارز

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن ارزیابی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در هفته گذشته عنوان کرد که انتخابات ریاست جمهوری تاثیر مستقیمی بر بازار داخلی طلا و سکه ندارد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
درآمد ارزی نفت ایران طی 4سال گذشته

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۱۷۹۳ میلیارد تومان یعنی ۱۱۰ درصد رقم اعتبارات مصوب ۱۶۳۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
سود سهام عدالت چه زمانی واریز می‌شود؟

رییس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به زمان و نحوه واریز سود سهام عدالت مشمولان گفت: پرداخت سود سهام قبل از ماه‌های تیر و مرداد اجرایی نخواهد شد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
میانگین حقوق فرهنگیان حوالی 2 میلیون و 200 هزار تومان

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: میانگین حقوق فرهنگیان از یک میلیون و 200 هزار تومان در سال 92 به 2 میلیون و 200 هزار تومان در سال 96 رسیده است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
روایت آقای وزیر از رابطه قیمت نفت و تورم

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یک مقطع را در تاریخ ایران پیدا کنید که قیمت نفت ارزان شده اما تورم افزایش پیدا نکرده باشد و رکود افزایش نیافته باشد.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
پاسخ رئیس صندوق توسعه ملی درباره میزان حقوق دریافتی

احمد دوست حسینی رئیس صندوق توسعه ملی در پاسخ به این سؤال که حقوق جنابعالی باا عنوان ریاست صندوق توسعه ملی چقدر است، گفت: حقوق بنده براساس مصوبه جدید شورای حقوق دستمزد است.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
پیش بینی صندوق بین المللی پول از اقتصاد عربستان

در حالی که کاهش تولید نفت و اقدامات ریاضتی تاثیری منفی بر بزرگترین اقتصاد عربی گذاشته، صندوق بین المللی پول، پیش بینی خود از رشد اقتصادی عربستان را در سال آینده کاهش داد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
قیمت جهانی طلا کاهش یافت

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۲۸۴ دلار و ۱۵ سنت رسید.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
فاز دوم سهام عدالت از امروز رسما آغاز شد

مشمولان سهام عدالت از امروز می‌توانند با مراجعه به سامانه این سهام و ورود شماره شبای حساب بانکی خود جهت دریافت سود سهام عدالت اقدام کنند.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران اعلام کرد
پیشنهاد تدوین بسته «کارآفرینی شهری» برای تحقق شعار سال/ 35 درصد GDP جهانی در اختیار 100 شهر

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه بیش از 70 درصد از GDP کل جهان در شهرها تولید می شود، ادامه داد: تنها یکصد شهر بزرگ توان تولید 35 درصد GDP جهانی را دارا هستند.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
چندمیلیون نفر تاکنون از لیست یارانه بگیران حذف شدند

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش ارائه شده به این کمیسیون درباره اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال ۱۳۹۵ گفت که چهارمیلیون و ۷۰۰ هفتصد هزار نفر از لیست یارانه بگیران حذف شده اند.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
طیب نیا:
همیشه طرفدار افزایش یارانه گروه‌های کم درآمد بوده‌ایم

وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در واکنش به اینکه چرا در آستانه انتخابات، یک‌شبه یارانه فقرا افزایش می‌یابد، گفت: همیشه برای گروه‌های کم‌درآمد جامعه طرفدار افزایش یارانه بوده‌ایم.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
انضباط مالی دولت یازدهم از شعار تا واقعیت

رئیس‌جمهور در نشست خبری اخیر خود بار دیگر از انضباط مالی دولت گفت، حال آنکه در کارنامه اقتصادی دولت او نقاط کوری دیده می‌‌شود که همچنان پاسخی به آن داده نشده است.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
حرف‌های "تولیدی" معاون وزیر

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی از تحقق 98.2 درصدی اهداف پیش بینی شده تولید در بخش دام و طیور در سال1395 خبر داد.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
افزایش شدید قیمت طلای جهان

رویترز اعلام کرد:قیمت طلا با پناه بردن سرمایه‌گذاران به دارایی‌های امن به دنبال تنش‌های ژئوپلتیکی در مورد کره شمالی،به بالاترین قیمت 5 ماه گذشته رسید و 1290.20 دلار در هر اونس فروخته شد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
پس لرزه‌های فساد ۸ هزار میلیاردی

بانک سرمایه که در سال های گذشته رکورددار تغییر مدیرعامل بوده چند روزیست بازهم در گیر و دار تغییر مدیرعامل است. البته این تغییرات در پی فساد ۸ هزار میلیاردی این بانک بود.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
یارانه سرپرستان خانوار اقشار آسیب‌پذیر واریز شد

سرویس اقتصادی- معاون سازمان هدفمندی از واریز یارانه سرپرستان خانوارهای کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی خبر داد وگفت: یارانه تمامی افرادی که نامشان از سوی دستگاههای مذکور به سازمان اعلام شده، واریز شد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
یک نماینده مجلس در گفت وگو با فانوس
خودروسازان اگر بخواهند در بازار بمانند باید به سود کمتر بسنده کنند

یک عضو گروه اقتصادی مجلس با انتقاد از افزایش قیمت برخی از خودروهای داخلی گفت: در شرایط فعلی رکود هرگونه افزایش قیمت خودرو می‌تواند موجب نارضایتی مردم شود.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
صعود ۴پله‌ای ایران در شاخص گردشگری

سرویس اقتصادی- معاون سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ارتقای ۴ چهار پله ای رتبه و شاخص‌ گردشگری ایران در جهان خبر داد.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
پرداختی غیرقانونی شرکت‌های دولتی

سرویس اقتصادی- سیبا وجود صراحت قانون در ممنوعیت پرداخت هرگونه پاداش نقدی و غیرنقدی یا حق حضور در جلسات، نام 16 شرکت دولتی شامل 34 نفر برای دریافت کارت هدیه یا دیگر پاداش‌ها به چشم می‌خورد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
سکه به یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسید

سرویس اقتصادی- در بازار تهران سکه طرح جدید با 4 هزار تومان افزایش یک میلیون و 220 هزار تومان و دلار با 5 تومان افت قیمت 3755 تومان معامله شد.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
حرف‌های "صادراتی" لاریجانی

سرویس اقتصادی- رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل مربوط به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت خودکفایی و صادرات در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی را دارد.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)
اژه ای:
بیش از ۸ هزار میلیارد تومان معوقات بانک سرمایه در اختیار ۳۱ نفر است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: بر اساس آخرین اطلاعات،8300 میلیارد تومان از معوقات بانک سرمایه در اختیار ۳۱ نفر است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
تعطیلی "داروگر" و "روغن جهان" صحت دارد؟

سرویس اقتصادی- مسئول حقوقی شرکت داروگر ضمن تکذیب مجدد خبر تعطیلی این شرکت در مورد تعطیلی شرکت روغن جهان نیز اعلام کرد که چنین مسئله‌ای به هیچ وجه صحت ندارد و به زودی جذب ۱۰۰ نیروی جدید برای این شرکت در دستور کار است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
پیش‌بینی قیمت طلا در فصل بهار

سرویس اقتصادی- رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی با ارائه توضیحاتی در مورد افزایش قیمت طلا و سکه در بازار گفت: اعلام برخی شاخص‌های اقتصادی و تنش‌های سیاسی بین المللی نرخ طلای جهانی را افزایش داده است و این احتمال وجود دارد که قیمت سکه و طلا تا ماه آینده نیز بالاتر برود.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
جزئیات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان

سرویس اقتصادی- سازمان اداری و استخدامی جزئیات افزایش ۱۰ تا ۲۷ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان را تشریح کرد.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
یارانه فروردین امشب واریز می شود

سرویس اقتصادی- طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها هفتاد و چهارمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی مربوط به فروردین ماه امسال، ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
بانک مرکزی:
بی انضباطی مالی برای دولت متصورنیست

سرویس اقتصادی- بانک مرکزی باوجود شفاف سازی مکرر درباره مساله بدهی دولت به این بانک، بار دیگر اعلام کرد، عملکرد مالی دولت یازدهم در رابطه با استقراض از بانک مرکزی در دوره مورد بررسی قابل دفاع است و بی‌انضباطی مالی برای دولت متصور نیست.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
مهلت ۲ ماهه رئیس جمهور به صندوق توسعه

سرویس اقتصادی- رئیس جمهور به رئیس صندوق توسعه، ماموریت داد ظرف دو ماه برنامه های مربوط به جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را ارائه کند.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
بوی باروت در بازار جهانی

سرویس اقتصادی- تحولات ژئوپلیتیک همچنان بازارهای جهان را درگیر نگه داشته است. در‌حالی‌که روز جمعه، خبر شدیدترین اقدام دولت آمریکا علیه سوریه در جریان 6 سال جنگ داخلی این کشور بود که روندها را تحت‌تاثیر قرار داد، هفته جدید نه تنها با ادامه اثرگذاری آن خبر شروع شد، بلکه اخبار نزاع میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ نیز به دیگر نگرانی‌ها افزوده شد.

(زمان مطالعه : ۴ دقیقه)
سال 94 هزینه خانوار شهری 7.5 درصد افزایش یافت

سرویس اقتصادی- طبق گزارش مرکز آمار ایران سال ۹۴ هزینه خانوار شهری ۷.۵ درصد افزایش یافت.

(زمان مطالعه : ۷ دقیقه)
جزییات ابلاغیه‌های جدید رییس جمهوری درباره اقتصاد مقاومتی

سرویس اقتصادی-مشاور رییس جمهوری در اموراقتصادی برخی هدف ها از صدور ابلاغیه‌های جداگانه رییس جمهوری برای تحقق برنامه های سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» را تعیین تکلیف نظارتی، هماهنگی برای اعطای اختیارات خاص و پیگیری امور دانست.

(زمان مطالعه : ۳ دقیقه)
عسگراولادی: دلار ارزان باعث قاچاق می شود

اسد الله عسگراولادی با تاکید بر لزوم مبارزه با قاچاق درباره تعرفه های وارداتی گفت: تعرفه های وارداتی برای کالاهای مصرفی واقعا ضروری است زیرا این کالاها را می توان در داخل کشور تولید کرد و نیازی برای وارد کردن با نرخ ارزان نیست.

(زمان مطالعه : ۲ دقیقه)
جزئیات تورم شهری در سال ۹۵/شاخص یکساله ۱۱.۳ درصد کاهش یافت

بر اساس اعلام مرکز آمار، شاخص در سال ۱۳۹۵ به رقم ۲۳۱.۶ رسید که نسبت به سال قبل ۶.۸ درصد افزایش داشته؛ اما این رقم نشان‌دهنده کاهش ۱۱.۳ درصدی نرخ تورم سال گذشته نسبت به نرخ تورم سال ۱۳۹۴ است.

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
لاریجانی : یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی خلاف سیاست‌های کلی نظام است/اشتغالزایی در بلندمدت به سرمایه گذاری های ثروت‌زا نیاز دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متولی لایحه برداشت از صندوق توسعه ملی برای توسعه روستاها مشخص نیست، گفت: یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی خلاف سیاست‌های کلی نظام است.

(زمان مطالعه : ۵ دقیقه)
قطار حومه‌ای گرمسار- تهران افتتاح شد

قطار حومه‌ای تهران-گرمسار با هزینه ۳۵۰ میلیارد تومانی روز گذشته به بهره‌برداری رسید.

(زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه)
پرواز زنجان – مشهد تا اطلاع ثانوی لغو شد

مدیرکل فرودگاه زنجان از لغو پرواز زنجان – مشهد تا اطلاع ثانوی به دلیل بدعهدی شرکت هواپیمایی خبر داد و گفت: حج و زیارت اقدامی برای برقراری پرواز عتبات انجام نداده است

(زمان مطالعه : ۱ دقیقه)
بیکاری یک نفر از هر 3 تحصیلکرده ایرانی

سهم بیکاری تحصیلکردگان بیکار رو به افزایش است و مطابق با آمارهای ارائه شده نرخ بیکاری جوانان تحصیلکرده از ۳۵درصد هم گذشته است.

(زمان مطالعه : ۶ دقیقه)

لینک سریع

#

تبلیغات