پایگاه اطلاع رسانی فانوس | آرشیو گفتگو

آرشیو گفتگو

بانک مرکزی انگلیس حاضر به گشایش حساب تسویه برای بانک‌های ایرانی نشد

ظاهرا درخواست ایران از بانک مرکزی انگلیس، برای ایجاد حساب‌های ویژه تسویه برای بانک‌های ایرانی نزد این بانک، پیشرفت چندانی نداشته است.

جزییات پروژه های 10 میلیاردی دلاری روسیه و ایران

روسیه و ایران در حوزه انرژی پروژه های صنعتی به ارزش 10 میلیارد دلار را بررسی کردند.

آغاز توزیع اسکناس تانخورده از پس‌فردا

در حالی که بانک ها در راستای خدمات دهی شب عید به مردم طی روزهای اخیر، اسکناس های نو در خودپردازها قرار داده اند؛ توزیع اسکناس نو توسط شعب برخی از بانک ها از پس فردا (یکشنبه) نیز آغاز می شود.

به کارگران نظریه‌های اقتصادی می‌رسد و به بخش‌های دیگر کاریکاتور!

برخی از اقتصاددان‌ها اعتقاد دارند افزایش دستمزد باعث رکود و بیکاری در جامعه می‌شود علیرغم برخی انتقادها به این نظریه، به این بهانه درصدد جلوگیری از افزایش مناسب دستمزد کارگران هستند.

واکنش نعمت‌زاده به انتقادات درباره غیرعلنی‌بودن قراردادها با ٢ غول خودروساز جهان:
مسئولیت قراردادهای محرمانه با من

‌وزیر صنعت در پاسخ به این سئوال که آیا اطلاعات قراردادها با خودرو سازهای بین المللی به دیوان محاسبات داده می‌شود؟ گفت: قراردادها نباید به هیچ‌جا فرستاده شود. بنابراین دیوان محاسبات اگر شک و شبهه‌ای دارد، می‌تواند رسیدگی کند؛ ضمن اینکه اینها ارتباطی به بعضی دستگاه‌ها ندارد.

ساعات کار بالا؛ بهروری پایین

علیرضا حائری/کارشناس نساجی: گزارش سالیانه سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در سال 2015 در خصوص ساعات کاری رسمی برخی کشورها منتشر گردید .

حداقل مزد واقعی کارگران چقدر است؟

آنگونه که وزیر کار می‌گوید بین تورم و افزایش مزد درچند دهه گذشته ۳۰.۲۲درصد فاصله افتاده که حالا ۲۸.۵ درصد شده؛ بنابراین حداقل مزد فعلی به جای ۸۱۲هزارتومان باید یک میلیون و ۴۳ هزارتومان باشد.

بیشتر در حال بارگذاری...