پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | آرشیو گفتگو

آرشیو گفتگو

ملکی
قیمت گوشت شکسته می شود

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت:با توجه به شرایط مناسب عرضه و عدم تمایل مردم به خرید ، قیمت گوشت در روزهای آتی شکسته خواهد شد.

به بهانه افزایش چندباره قیمت نان
تنها قیمت نه؛ کیفیت نان را هم بالا ببرید

برای چندمین بار قیمت نان افزایش یافت اما تغییری در کیفیت نان در تمام این سال‌ها صورت نگرفت و مردم همچنان نان‌های بی کیفیت را مصرف می‌کنند.

معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور
پس‌لرزه‌ها عامل افزایش کدورت آب

معاون راهبردی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تاکنون ۴۰۰ پس لرزه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اتفاق افتاده که همین مسئله گاهاً باعث افزایش ۵۰ درصدی کدورت آب نسبت به حد مجاز می شود.

مدیرعامل بیمه آرمان
بیمه‌نامه مانده بدهکارِ مسکن مهر، پوشش زلزله ندارد

مدیرعامل بیمه آرمان با انتقاد از نوع و کیفیت ساختمان های مسکن مهر می گوید این شرکت با توجه به قراردادش با بانک مسکن، بیمه نامه عمرِ مانده بدهکارِ مسکن مهر مناطق زلزله زده غرب تهران را تحت پوشش دارد اما آن بیمه نامه ها پوششِ زلزله ندارند در نتیجه این شرکت فقط نسبت به بیمه نامه مرهونات بانکی بانک مسکن، آن هم به میزان وام و بهره ای که تحت پوشش است مسئولیت دارد.

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی
روزانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین در کرمانشاه توزیع می‌شود

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه نیاز به بنزین در کرمانشاه به دلیل سکونت مردم در خودروها بالا است، از توزیع روزانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین در کرمانشاه خبر داد.

معاون وزیر کشاورزی
متولی تولید "گندم" و "آرد" وزارت کشاورزی است

معاون وزیر کشاورزی تأکید کرد که قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی همچنان بر جای خود باقی است و واگذاری وظایف گندم، آرد و نان در کارگروه تنظیم بازار به وزیر صنعت، معدن و تجارت خدشه ای به این قانون وارد نمی‌کند.

گذر از خاموشی با تخصیص بودجه به طرح‌های حساس

هر سال تابستان وضعیت تامین برق در ایران با چالش هایی روبرو می شود و به همین دلیل امسال مسئولان برق از تخصیص بودجه به طرح‌های ویژه و حساس در سراسر کشور خبر داده‌اند که اثرگذاری آن‌ها برای پیک سال آینده می‌تواند بسیار حیاتی باشد.

اقتصاددان برجسته ایران در گفتگو با «فانوس»
کلید تدبیر در قفل اقتصاد مقاومتی شکست/ تکنیک های اجرایی تاریخ مصرف گذشته دولت

اقتصاددان برجسته ایران اظهار داشت: تکنیک های اجرایی دولت در بخش اقتصاد مقاومتی نیز تاریخ گذشته است و کلید تدبیر دولت در قفل اقتصاد مقاومتی شکست.

مدیرکل امور دارویی در گفتگو با«فانوس» مطرح کرد
بهانه جویی‌های واردکنندگان دارو برای افزایش قیمت

مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: برخی از شرکت‌های وارد کننده دارو در پی افزایش نرخ دارو به بهانه های واهی هستند اما سازمان غذا و دارو اجازه افزایش نرخ دارو به روش غیر قانونی را نخواهد داد.

باز بودن مسیر قاچاق از معضلات اساسی تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از معضلات اساسی تولید در کشور عدم مرزبانی صحیح و سالم و همچنین باز بودن مسیر قاچاق به داخل کشور است.

نماینده دوره نهم مجلس در گفتگو با«فانوس»
کانکس اجاره‌ای در حیاط و پشت‌بام!/ می‌توان از کانکس‌ها برای ساماندهی ساکنان بافت‌های فرسوده استفاده کرد

نماینده دوره نهم مجلس گفت: با برنامه ریزی مناسب برای کانکس‌ها می‌توان از امکانات آن برای ساماندهی ساکنان بافت‌های فرسوده استفاده کرد زیرا تا مسئولین بخواهند پروژه های پرسروصدای خود را در این بافت‌ها اجرا کنند ممکن است خدای ناکرده حوادث غیر قابل جبرانی اتفاق بیافتد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با «فانوس» مطرح کرد
پروسه طولانی دریافت مجوز برای فعالان اقتصادی/ ضعف شاخه خدمات در بخش کسب و کار

رئیس اتاق ایران تصریح کرد: فعالان عرصه اقتصاد باید برای تمامی اقدامات خود مجوز داشته باشند و بسیاری از افراد به دلیل اینکه کسب مجوز پروسه طولانی را طی می کند، از فعالیت در حوزه اقتصادی منصرف می شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «فانوس»
احتکار مسکن با هدف کسب سود بیشتر/ طرح مسکن مهر در هدف درست اما راه اشتباه بود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برخی در پی سود بیشتر، خانه‌هایی را می‌خرند و به اصطلاح احتکار می کنند تا بتوانند به قیمت بالاتر آن را به مشتری عرضه کنند.

کارشناس امور پولی و بانکی در گفتگو با «فانوس»
تثبیت قیمت‌ها نخستین اولویت بانک مرکزی باشد/ سقوط بازار در محاسبات بانک مرکزی لحاظ نمی شود

کارشناس امور بانکی گفت: در دیگر کشورها بانک‌های مرکزی موظف هستند هر ۳ ماه یکبار عملکرد خود را به مجلس و مردم توضیح دهند، در حالی که در ساختار فعلی بانک مرکزی ما این شفافیت به هیچ عنوان دیده نمی‌شود.

نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران در گفتگو با «فانوس»
مسئولین به جای وقت‌کشی مطالبات مردم را در اولویت قرار دهند/ رئیس جمهور با توجه به محدودیت های مالی دولت به مردم وعده داد

نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران مطرح کرد: اکنون که عمر چندانی از عمر دولت دوازدهم نگذشته است بهتر است دولت به جای وقت‌کشی مطالبات مردم را در اولویت و دستور کار خود قرار دهد که یکی از آنها بیکاری جوانان است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با «فانوس»
ورود جدی مجلس به معضل مؤسسات غیر مجاز/ عدم نظارت متولیان خسارت کلانی به کشور وارد کرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: محال است مؤسسات غیر مجاز در پشت پرده حمایت نشوند زیرا نمی‌توان به همین راحتی موسسه‌ای تشکیل داد و تابلویی نصب کرد و کلاه‌برداری کرد.

قهوه هایی برای سرکیسه کردن مردم

کارشناس اتحادیه بستنی، آبمیوه و کافی شاپ علت نرخ‌های بالا در برخی کافه‌ها را استفاده از مواد مصرفی وارداتی با قیمت‌های گران دانست.

رییس انجمن قطعه سازان ایران در گفتگو با«فانوس»
وداع با ارزان قیمت ها/ حذف تولید خودروهای غیراستاندارد نباید باعث بحران مالی شود

رییس انجمن قطعه سازان ایران گفت: حذف خودروهای غیر استاندارد از چرخه تولید بسیار شیرین است اما مسئولین با نداشتن جایگزین، کام بازار و مشتری را تلخ نکنند تا شاهد تکرار حکایت حذف پیکان از تولید نباشیم.

رهبر خبر داد:
پیگیری کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن به انبوه سازان

نایب رییس انجمن انبوه سازان گفت: انبوه سازان پیشنهاد کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن از 14 به 12 درصد داده اند که به زودی با موافقت وزیر راه و شهرسازی به تصویب می رسد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با«فانوس»
بی‌نظمی و کلاهبرداری در برخی دفاتر املاک/ قراردادهایی که به ضرر مردم است

بت کلیا گفت: متأسفانه ضعف نظارت‌ها، دامنه فعالیت‌های مشاوران املاک سودجو را در کشور افزایش داده، به گونه‌ای که تأثیرگذاری آن‌ها بر بازار مسکن بسیار زیاد شده است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با«فانوس»
مجلس پایان دلار را رقم زد/ ایستگاه آخر دلار در مبادلات تجاری ایران

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: مجلس با هدف ساماندهی اقتصاد کشور طرحی را مطرح کرده است که در آن ریال و ارز ایران تقویت می شود و ریسک های تجاری مرسوم کاهش میابد.

طبق آمار وزارت راه و شهرسازی
اجاره‌بها در تابستان ۲۰ درصد افزایش داشته است

بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در تابستان سال جاری اجاره بها در شهر تهران نسبت به فصل مشابه سال قبل حدود ۲۰ درصد رشد داشته است.

توصیه اقتصادی همراه اول به زائران اربعین

با توجه به اینکه تلگرام پرکاربردترین پیام رسان برای ارتباطات بین ایرانی‌ها است، اپراتور اول به زائران اربعین توصیه کرد در حالت رومینگ گزینه NoMedia را در تلگرام فعال کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس
دولت در بودجه شفاف باشد نه تمرکز گرا

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه دولت باید در بودجه نویسی و تامین ردیف های عمرانی کشور تجدید نظر کند بر ضرورت شفافیت بودجه های تخصیصی تاکید کرد و گفت: دولت باید تمرکز گرایی در بودجه را حذف کند.

رئیس اتحادیه گوشت گاوی تهران در گفتگو با «فانوس»
علت تفاوت قیمت گوشت در کشتارگاه و مغازه/ مردم عرضه گوشت بی کیفیت را اطلاع دهند

رئیس اتحادیه گوشت گاوی تهران گفت: گوشت در کشتارگاه‌ها به‌صورت لاشه عرضه می‌شود و چون در مغازه به صورت بدون استخوان و چربی به دست مشتری می‌رسد مقداری بر قیمت نهایی گوشت اضافه می‌کند.

بیشتر در حال بارگذاری...