پایگاه اطلاع رسانی فانوس | آرشیو برگزیده ها

آرشیو برگزیده ها

توسعه شهر صرفاً با اخذ عوارض میسر نمی‌شود‌

رئیس شورای شهر خوی با بیان اینکه توسعه شهر صرفاً با اخذ عوارض میسر نمی‌شود‌، گفت: باید طرح مدیریت واحد شهری توسط مجلس تصویب و ابلاغ شود تا شورای شهر بتواند به خوبی در خدمت مردم باشد.

حکایت نوجوانان شهرک سبحان شیراز؛ اینجا مدرسه ندارد

آرام و قرار ندارند، توجه و نگاه دروازه بان‌ها بیشتر به آجرهایی است که به عنوان پایه دروازه روی هم چیده شده و با یک توپ امکان فرو ریختن آن وجود دارد.

ظرفیت استخدامی آموزش و پرورش خراسان شمالی تکمیل می‌شود

معاون برنامه‌ریزی آموزش و پرورش خراسان شمالی ‌گفت: در آزمونی که قرار است دی یا بهمن ۹۶ برگزار شود ‌ظرفیت استخدامی ‌در آموزش و پرورش استان تکمیل می‌شو‌د.

وحشت ترامپ از سپاه ناشی از پیروزی‌های جریان مقاومت است

امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: ترامپ با هجمه علیه سپاه نشان داد که از پیروزی‌های جریان مقاومت و شکست تروریستها در سوریه و عراق وحشت‌زده شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی استان کرمانشاه
استان کرمانشاه ۹۰۰۰ تن تخم‌مرغ کمتر از نیاز استان تولید می‌کند

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه استان کرمانشاه ۹۰۰۰ تن تخم‌مرغ کمتر از نیاز استان تولید می‌کند گفت: جهت رفع این کمبود واحدهایی در استان ایجاد می‌شود.

فارغ‌التحصیلانی که از روی ناچاری در سنندج به مسافرکشی روی آورده‌اند

معضل "بیکاری" در استان کردستان موضوع جدیدی نیست و متأسفانه اکثر جوانان فاغ‌التحصیل این خطه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند چراکه در این منطقه خبری از کارخانه و اشتغال وجود ندارد و اکثراً یا در در خیابان‌ها علاف و یا به مسافرکشی روی آورده‌اند.

درد‌دل‌های نازک‌کار سنندجی از اوضاع نابه‌سامان صنایع دستی

ما از توانمندی‌ها و درد‌دل‌های نازک‌کار سنندجی که ۴۰ سال سابقه ساخت صنایع دستی دارد، گزارش می‌دهیم.

۱۵ خانه ورزش روستایی در اصفهان افتتاح می‌شود

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اصفهان گفت: برنامه‌ریزی‌هایی در راستای راه‌اندازی خانه‌های ورزش صورت گرفته که در همین راستا ۱۵ خانه ورزش در هفته تربیت بدنی افتتاح می‌شود.

دانشگاه باید پاسخگوی نیازهای ابدی انسان باشد

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه دانشگاه وقتی اسلامی می‌شود که دانش اسلامی باشد، گفت: اگر دانش توحیدی باشد و انسان بفهمد که موجودی ابدی است دانشگاه اسلامی می‌شود.

برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه ورزشی همزمان با هفته تربیت‌بدنی در قم

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم گفت: همزمان با هفته تربیت‌بدنی بیش از ۲۰۰ برنامه ورزشی با ۴۷ عنوان در قم برگزار می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی
عقب‌ماندگی در تولید علم باید جبران شود

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که به سمت تولید علم برویم، گفت: عقب ماندگی در زمینه تولید علم باید جبران شود.

پروژه ملی "سد ماشکید سفلی" در سراوان کلنگ‌زنی می‌شود

فرماندار سراوان گفت: پروژه عظیم ملی سد "ماشکید سفلی" جمعه، ۲۸ مهرماه با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از مسئولان استانی در این شهرستان کلنگ‌زنی می‌شود.

فقدان اعتبارات مانع از اجرای برنامه‌های عمرانی دانشگاه ارومیه شد

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: فقدان اعتبارات دولتی مانع از اجرای برنامه های عمرانی جدید در دانشگاه ارومیه شد و صرفا فقط از عواید و درآمدهای دانشگاه می‌توان برخی اقدامات را انجام داد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد
رئیس جمهور آمریکا کاسب سیاسی و افریت بین المللی است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: رئیس جمهور آمریکا این کاسب سیاسی و افریت بین المللی، این انسان حتاک و هرزه و دروغگو سخنی گفت که تازه نبود و هیچ تعجبی نباید کرد.

زلزله 5.2 ریشتری کرمان و یزد را لرزاند

لحظاتی پیش زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.2 ریشتر مرز استان‌های کرمان و یزد را لرزاند.

زمین لرزه بار دیگر «انار» را تکان داد

کرمان – زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۳ ریشتر برای دومین مرتبه طی یک ساعت اخیر «انار» در استان کرمان را لرزاند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
طرح مقاومت ساختمان‌ها در برابر حریق در دولت مصوب شد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: طرح مقاومت ساختمان‌ها در برابر حریق در دولت مصوب شده و وزارت راه و شهرسازی مجری آن است تا تهدیدات و حوادث پلاسکو و سلمان تکرار نشود.

مدیر جهاد کشاورزی میامی
۱۶۰ هزار تن چغندرقند از اراضی کشاورزی میامی برداشت می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی میامی از افزایش بیش از ۵ هزار تن برداشت محصول چغندرقند در میامی خبر داد و گفت: امسال بالغ‌بر ۱۶۰ هزار تن محصول چغندرقند از اراضی کشاورزی میامی برداشت می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد اردبیل
نیازمند توسعه ژئوتیپ های فندق مقاوم سرمازدگی در اردبیل هستیم

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: به دلیل خسارت هنگفت سالانه سرمازدگی نیازمند توسعه ژئوتیپ های فندق مقاوم در برابر سرمازدگی در این استان هستیم.

شهردار منطقه ۲۰ تهران
جنوب تهران صاحب مرکز تخصصی تقویت مهارت های رفتاری «فرآموز» می شود

شهردار منطقه ۲۰ تهران از راه اندازی دو مرکز تخصصی با محوریت تقویت مهارت های رفتاری ویژه سالمندان و کودکان با عنوان «فرآموز» در این منطقه خبرداد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اصفهان
بزرگترین اکو پارک گردشگری استان اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: بزرگترین اکو پارک گردشگری استان اصفهان در شهرستان آران و بیدگل با پیشرفت ۹۰ درصد و ظرفیت هزار نفر در ماه آینده به بهره برداری می رسد.

به همت جوانان دشت‌آزادگانی
موکب‌های اربعین حسینی در سوسنگرد راه‌اندازی شد‌

به همت جوانان دشت‌آزادگانی موکب‌های مردمی اربعین حسینی در شهر سوسنگرد و روستاهای اطراف فعالیت خود را آغاز کردند.

آبان ماه امسال
چهارمین گردهمایی بین‌المللی پزشکی روان تنی در اصفهان برگزار می‌شود

چهارمین گردهمایی بین‌المللی پزشکی روان تنی از سوی مرکز تحقیقات روان تنی و گروه روانپزشکی و گروه پزشکی اجتماعی و خانوادۀ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با همکاری دانشگاه فرایبورگ آلمان آبان ماه برگزار می‌شود.

سامانه الکترونیکی وقف و نذر قرآن کریم به صورت رسمی آغاز به کار کرد

سامانه پرداخت الکترونیکی وقف و نذر قرآن کریم برای استفاده در حرم مطهر امام رضا(ع) و اهداء به زائران بارگاه منور رضوی رسما شروع به فعالیت کرد.

معاون اول قوه قضاییه در قزوین
مسئولان از موقعیت و قدرت خود استفاده درست کنند

معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه گفت: امروز باید از موقعیتی که مردم و نظام برای خدمت‌رسانی به ویژه خدمت به محرومان در اختیار مسئولان کشور قرار داده‌اند نهایت استفاده را کرده و فرصت‌ها را از دست ندهیم.

بیشتر در حال بارگذاری...