پایگاه اطلاع رسانی فانوس | یادداشت

آخرین اخبار کلیدواژه یادداشت (۲۲۳)

۶:۴۷:۱۹
ترامپ در پازل ما

ترامپ دست را بدون دستکش نشان می‌دهد تا ما از غفلت عبور نماییم و حقیقت صحنه را ببینیم. امروز نیروهای انقلاب نباید تأسف بخورند که چرا دو سال مذاکره کردیم و نباید به خاطر بی‌نتیجه بودن آن مذاکرات دولت را شماتت کنند.

۶:۴۳:۵۳
«مدرسه» از آنچه است تا آنچه باید باشد

سال تحصیلی جدید از امروز با شور و تکاپوی ۱۳ میلیون دانش آموز و حدود یک میلیون فرهنگی در ۱۰۵ هزار مدرسه کشور آغاز می شود.

۵:۲۴:۲۴
محمد مهدی عاکف یکی از بزرگترین مدافعان وحدت شیعه و سنی بود

دکتر عباس خامه یار به مناسبت درگذشت محمد مهدی عاکف عضو برجسته و اسطوره وتاریخ شفاهی اخوان المسلمین یاداشتی منتشر کرد.

۹۶/۶/۲۹
خشم و خشونت را فرو گذاریم

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در یادداشت خود با اشاره به اینکه عامل موثر بر وقوع رفتارهای پرخاشگرانه «ناتوانی در رویارویی با ناکامی‌ها» است، گفت: همه بر این واقعیت اذعان داریم که زندگی، سرشار از انواع ناکامی‌هاست و لاجرم برای زیست مطلوب باید آستانه تحمل خود را در برابر بسیاری از این ناکامی‌ها افزایش دهیم.

۹۶/۶/۲۷
رازگشایی از معمای نوبلیست‌ها

می‌گویند ارواح در عالم برزخ درک بسیار بهتری از ما زنده‌ها دارند. اگر چنین باشد، احتمالا آلفرد نوبل این روزها سر بر دیوار گذاشته، زارزار می‌گرید.

۹۶/۶/۲۷
فرصتی برای تشدید فشارها به میانمار

همزمان با افزایش تنفر جهانی از جنایات دولت میانمار و جدی‌تر شدن موضوع نسل‌کشی و پاکسازی شدن مسلمانان روهینگیا، در روزهای اخیر بحث ارجاع موضوع به دیوان کیفری بین‌المللی پررنگ‌تر شده است.

۹۶/۶/۲۲
تلگرام یک دفترچه یادداشت امن است؟

یک کارشناس به نقش مهم سیستم‌های رایانش ابری در ارائه اطلاعات امن و قابل بازیابی به مشترکان اشاره کرد و گفت که نرم‌افزارهای اینستاگرام و تلگرام نیز از همین سیستم استفاده می‌کنند.

۹۶/۶/۲۰
بیمه‌های اجتماعی آری یا نه؟

عضو و نایب‌رئیس هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی در یادداشتی به موضوع بیمه‌های اجتماعی پرداخته است.

۹۶/۶/۱۹
طالقانی متفاوت بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با سالروز درگذشت آیت الله طالقانی در توئیت شخصی خود نوشت: «آیت الله طالقانی متفاوت بود».

۹۶/۶/۱۹
یادداشت فریدون صدیقی برای تولد سیدفرید قاسمی

نوزده شهریور، سالروز تولد سیدفرید قاسمی، حافظه مطبوعات ایران است، فریدون صدیقی، دوست و همکار قاسمی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده به توصیف وی پرداخته است.

۹۶/۶/۱۷
ایران و کره جنوبی یادداشت تفاهم همکاری بانکی امضا کردند

اتحادیه بانک‌های کره جنوبی اعلام کرد: این اتحادیه و کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی ایران توافق کردند، تا خدمات بانکی را برای صادر و واردکنندگان هر دو کشور تسهیل کنند.

۹۶/۶/۱۵
بهشت و جهنم دولت اعتدال

اصل مسلم برای دولتی که خود را مفتخر به شعار «پرهیز از نگاه بسته حزبی» می‌داند، از قضا همین نگاه بسته حزبی است.

۹۶/۶/۱۵
تجزیه عراق از توهم تا شکست

آمریکا، پس از اینکه از درب‌ عراق در سال 2011 بیرون رانده شد، اکنون به فکر بازگشت از پنجره به واسطه توطئه تجزیه است و این، موضوعی است که همه گروه‌ها، جریان‌ها، مرجعیت و نیروهای مردمی عراق کاملاً به آن التفات و اشراف دارند.

۹۶/۶/۱۵
چرا قلع و قمع داعش سرعت گرفت

وقتی آخرین دژهای داعش در غرب موصل فرو ریخت، متوجه شد که به هیچ وجه قادر به مقاومت نیست و اگر بخواهد بر حفظ جغرافیا اصرار بورزد ضمن آنکه نمی‌تواند، ناگزیر به دادن تلفات زیاد است.

۹۶/۶/۶
بی‌اعتمادی، اتحاد در «صنعاء» را تهدید می‌کند

هنوز 48 ساعت از رفع موازی کاری‌های انصار الله و حزب کنگره مردمی در پنجشنبه پیش نگذشته بود که بار دیگر تنش‌ها از سر گرفته شد.

۹۶/۶/۲
کاریکاتور منصوریان در حال یادداشت اسامی دشمنانش

منصوریان در اظهار نظری گفته است: در حال یادداشت اسامی دشمنانش است.

۹۶/۵/۳۰
بازی پنکه با دماسنج اقتصاد کلان

یکی از انحرافات خطرناک درباره آمارهای اقتصاد کلان، تبدیل شدن خود این اعداد و ارقام به ارزش و هدف مدیران اقتصادی است.اشتباه بزرگ دولت یازدهم این بود که مدیریت اقتصاد را به منازعات سیاسی و عملیات روانی و تبلیغاتی تقلیل داد.

۹۶/۵/۳۰
شیخ سلفی؛ قربانی تروریسم فکرى/تعجب مفتی کویتی از تدریس فقه اهل سنت در دانشگاه تهران 

شیخ سلفی؛ قربانی تروریسم فکرى/تعجب مفتی کویتی از تدریس فقه اهل سنت در دانشگاه تهران معاون سابق دانشکده الهیات و شریعت اسلامى کویت در خاطراتش می‌گوید: من به عینه شاهد بودم که فقه شافعى در دانشکده الهیات دانشگاه تهران توسط اساتید سنى مذهب تدریس مى‌شود و اگر خودم سفر نکرده بودم این را باور نمى‌کردم.

۹۶/۵/۲۸
پشت پرده‌ کودتای ۲۸ مرداد

جیمز بیل نویسنده آمریکایی در کتاب معروفش به نام عقاب و شیر معتقد است دقیقا مسئولیت تمام حوادثی که بعد از کودتای ۲۸مرداد در ایران اتفاق افتاد، متوجه آمریکا و انگلیس است، چون این دو کشور اوضاع را دگرگون کردند و بر دربار ایران و شاه مسلط شدند.

۹۶/۵/۲۸
از دمشق تا بارسلون!

حدود ۵ سال پیش و زمانی که غائله «داعش» و «تکفیری‌ها» را ساختند و این سگ‌های هار را به جان مردم انداختند، غرب هیچ اقدامی-تاکید می‌شود هیچ اقدامی- برای جلوگیری از هجوم تکفیری‌های چشم آبی از کشورشان به منطقه غرب آسیا نکرد.

۹۶/۵/۲۸
سقوط نعش واشنگتن از برج ترامپ

امروز این سفیدبرترپندارهای افراطی(!) با آنکه ظاهرا رنگین‌پوستان شبه‌جهان سومی آمریکا را هدف قرار می‌دهند با آن «رژه وحشت»شان دیگر برای ما جهان سومی‌ها چندان غریب نیستند.یک‌جور صداقت و اصالت وحشی و به‌اصطلاح «اوریجینال» در آنها موج می‌زند، درست مثل خود ترامپ.

۹۶/۵/۲۶
نود و پنجمین شماره خط حزب‌الله درباره‌ شهید حججی منتشر شد

نود و پنجمین شماره نشریه خط حزب‌الله، با تیتر «حزب‌الله این است» درباره‌ شهید محسن حججی منتشر شد.

۹۶/۵/۱۸
کتابخوانی و وقت گذرانی در کتابخانه ها یک تفریح رایگان و سودمند در بین مردمان روس است

یک مترجم روس گفت: وجود کتابخانه های تخصصی و علاقه مندان زیاد به کتاب خوانی در روسیه سبب شده، کتابخوانی و گذراندن ساعاتی از وقت آزاد در کتابخانه ها،‌ به یک تفریح رایگان و سودمند در بین مردمان روس تبدیل شود.

۹۶/۴/۳۰
همه برادران رئیس جمهور

حضور برادران روسای جمهوری ایران در دولت ها، تقریبا به یک رویه معمول در نظام اجرایی کشور تبدیل شده است.

۹۶/۴/۲۷
دو سالگی برجام و چند نکته

در حالی برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام دومین سال اجرایی شدن خود را پشت سر می گذارد که هنوز فواید آن ملموس و دارای جلوه قابل درک نیست و موافقان آن نیز در دفاع از دستاوردهای برجام دچار دوگانگی شده اند.

بیشتر در حال بارگذاری...