پایگاه اطلاع رسانی فانوس | یادداشت

آخرین اخبار کلیدواژه یادداشت (۲۰۰)

۹۶/۴/۳۰
همه برادران رئیس جمهور

حضور برادران روسای جمهوری ایران در دولت ها، تقریبا به یک رویه معمول در نظام اجرایی کشور تبدیل شده است.

۹۶/۴/۲۷
دو سالگی برجام و چند نکته

در حالی برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام دومین سال اجرایی شدن خود را پشت سر می گذارد که هنوز فواید آن ملموس و دارای جلوه قابل درک نیست و موافقان آن نیز در دفاع از دستاوردهای برجام دچار دوگانگی شده اند.

۹۶/۴/۲۵
سرطان کدخدا

در خبرهای چند روز گذشته، دو خبر که مرتبط با سرطان بود در بین اخبار دیگرجلب توجه می کرد.

۹۶/۴/۲۵
از درگذشت تلخ و فرصت‌های پیش رو تا تجربه پندآموز

سرمقاله روزنامه های کشور به مهمترین مسائل داخلی و خارجی اختصاص داشت.

۹۶/۴/۲۲
دلم برای وزیر نفت می سوزد/ قربانیان حرص و آز/ و ناگهان داعش

سرمقاله روزنامه های کشور به مهمترین مسائل داخلی و خارجی اختصاص داشت.

۹۶/۴/۲۱
تهران در انتظار یک چهره ملی/ ایران و پازل فرمانروایی عربستان/ قنیطره، مشکل امنیتی تل‌آویو

سرمقاله روزنامه های کشور به مهمترین مسائل داخلی و خارجی اختصاص داشت.

۹۶/۴/۲۰
اتهام به شخصیت شیطان/ تحریم های جدید و روح برجام

سرمقاله روزنامه های کشور به مهمترین مسائل داخلی و خارجی اختصاص داشت.

۹۶/۴/۵
شورای شهر پنجم کرج و آزمون بزرگ انتخاب شهردار

چند نکته و چند مجهول تا آغاز به کار شورای پنجم شهر کرج، ذهن کارشناسان مدیریت شهری و مردم کرج را معطوف به خود ساخته است.

۹۶/۴/۲
موفقیت توافق هسته ای به تعامل سازنده بستگی دارد

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان در مقاله ای در گاردین نوشت: موفقیت توافق هسته ای وابسته به تعامل سازنده است، نه سیاست های بی ثبات کننده ای که هم اکنون دنبال می شود.

۹۶/۳/۲۹
تداوم سیاست‌های هدفمند حمایتی/هدف دولت برطرف کردن فقر مطلق است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کانال تلگرامی خود نوشت:عزم ما این است با تدوین و اجرای سیاست‌های رفاهی هدفمند همه با هم به سوی از بین بردن فقر مطلق در کشور پیش برویم.

۹۶/۳/۱۶
نام شهدای مرزبان در تاریخ ماندگار خواهد شد

معاون اجتماعی ناجا در یادداشتی نوشت: مرزبانان بزرگ کشورمان از چنان روح بزرگ و عظمتی برخوردارند که شهادت‌شان نیز همچون حیات پربرکت‌شان، شگفتی‌ساز، روحیه آفرین و انسجام‌زا است.

۹۶/۳/۱۳
از امید و آرزوهای امام(ره) تا تقابل حذف و تعامل

روزنامه های روز شنبه ، در مطالب متنوع خود، موضوعاتی همچون، سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، اتلاف منابع، تحولات منطقه و ترامپ، خروج آمریکا از پیمان پاریس و تقابل حذف و تعامل در انتخابات اخیر، مورد بررسی قرار داده اند.

۹۶/۳/۱۱
از قاطعیت و خویشتنداری تا طرح فریب در انتشار خبر

سرمقاله ها و یادداشت های امروز روزنامه ها از گونا گونی موضوعی بیشتری برخوردار است که از جمله آن ها زیر سووال بردن رویه مصاحبه های سخنگوی قوه قضاییه و اعداد و ارقام های اقتصادی دولت و نیز تغییر نکردن هیات رییسه نسبت به دوره قبل که به عنوان یک پیروزی برای اصلاح طلبان مجلس تلقی شده است.

۹۶/۳/۶
از " تحرکات خصمانه شیوخ عرب" تا " ادامه بحث های انتخاباتی زیر ذره بین مطبوعات ایران

اگر چه یک هفته از اجلاس ضد ایرانی شیوخ عرب به سرکردگی عربستان و مشارکت فعال آمریکا می گذرد اما این موضوع برای رسانه های ایران از حساسیت و جذابیت زیادی برخوردار است به گونه ای که روز شنبه نیز در تحلیل های خود در خصوص تحرکات ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی ضمن تجزیه و تحلیل رفتارهای مشکوک این ائتلاف توصیه هایی را نیز به مسوولان ذی ربط ارایه کردند.

۹۶/۳/۵
ظریف: "تجهزات نظامی زیبا" خاورمیانه را نجات نخواهد داد

شماره امروز نیویورک‌تایمز یادداشت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با عنوان " تجهیزات نظامی زیبا" (به قول آقای ترامپ) خاورمیانه را نجات نخواهد داد! را منتشر کرد.

۹۶/۳/۴
از " شرط بندی ترامپ روی اسب بازنده" تا " بازی با الفاظ"

مروری بر سرمقاله ها و یادداشت های روز پنجشنبه برخی از روزنامه های کثیرالانتشار کشور

۹۶/۲/۲۱
از کابوس دولت محرمانه‌ها تا دوقطبی‌سازی‌های دروغین در انتخابات

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر فهرست جامع کارت پیروزی در انتخابات شوراها، لیست اموال کابوس دولت محرمانه‌ها، حضرت مهدی(عج) ادامه‌دهنده راه پیامبر(ص)، لزوم وحدت مضاعف اصلاح‌طلبان، از اعتدال تا انتحار، کارنامه ٢ مسئولیت گذشته قالیباف، تصویر‌پردازی کاندیداها و اعتراف به واقعیت‌ها و نعل وارونه بر مطالبات مردم با دوقطبی‌سازی‌های دروغین اختصاص دارد.

۹۶/۲/۲۰
از سیاه‌نمایی برای عوامفریبی تا قیمت نردبان شیطان

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر سیاه‌نمایی برای عوامفریبی، اعتراض کارگران نتیجه تکبر دولتمردان، ضرورت مدیریت واردات، فرانسه پیشرو ایران دموکراتیک، قیمت نردبان شیطان، دوباره ایران، لباس قدسی بر تن سیاست عرفی و جای خالی مستضعفان در سفره دولت اشراف اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۹
از خواب آسوده کاندیداهای اصولگرا تا نمایش شهرهای زیرزمینی موشکی

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر آثار مستقیم توسعه ریلی بر اقتصاد، دولت متفرعن تهدید ملی، آتش‌تهیه سفر ترامپ به عربستان، کاندیداهای اصولگرا آسوده بخوابند، مردم شما را می‌شناسند، اشتغال‌زایی لوطی‌گری و مرامی، به‌جای تخریب، به فکر اثبات خود باشید و نقطه هدف در نمایش شهرهای زیرزمینی موشکی اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۸
از اتاق شیشه‌ای شهردار برای نجات تهران تا سند جهانی برای آموزه‌های غربی در ایران

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر روحانی فریاد را شنید اصولگرایان چه می کردند، ستاد نیاوران از جان فرهنگیان چه می‌خواهد؟، 2030 سندی برای جهانی‌سازی آموزه‌های غربی، اتاق شیشه‌ای شهرداری راه نجات تهران، مردود شده‌ها، نقش سیاست خارجی در انتخابات، رییس‌جمهور چند ساعت باید بخوابد و چالش‌های دولت مستقر در مناظره دوم اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۷
از نمای دولت کاسب در مناظره دوم تا نگرانی رئیس سیا برای تاجران مظلوم

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر بی‌قانونی خروجی وعده‌های غیرقانونی، نمای دولت کاسب در مناظره دوم، چگونه حاشیه نشینی را مهارکنیم؟، نقد یا حمله به دولت؟، نگرانی رئیس سیا برای تاجران مظلوم، خطر جدی «مزایده‌‌های سیاسی»، یک درخواست عجیب و آنچه ‌که در‌باره اصلاح‌طلبان گفته نشد! اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۶
از شطرنج رسانه‌ها در صفحه انتخابات تا تجارتخانه وزیر آموزش و پرورش

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر وعده‌های بی‌پشتوانه بداخلاقی‌های آشکار، از خانه معلم تا تجارتخانه وزیر، شطرنج رسانه‌ها در صفحه انتخابات، مناظره دوم و موقعیت روحانی، دوگانه فریب، اتحاد رئیسی و قالیباف علنی شد و ماهیت رای مبتنی بر وعده‌های موهوم اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۴
از شوخی گرفتن اقتصاد توسط چند نامزد ریاست جمهوری تا جدی گرفتن نظارت بر ایمنی معادن

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر بغضِ دیوان‌سالارِ ایرانی، زندگی چند نفر روی هواست امروز؟، نظارت بر ایمنی معادن جدی گرفته شود، زمانی برای درخشش روحانی، انتخابات چشم و چاره، اسحاق جهانگیری در قامت سیاست‌مداری فرهیخته، برخی کاندیداها انگار اقتصاد را به شوخی گرفته‌اند و ضرورت شفاف شدن زندگی مسئولان اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۳
از دلربایی انتخاباتی با سراب‌های اقتصادی تا پناه بردن به خدا از خردکردن دهان کارگران

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر دلربایی انتخاباتی با سراب‌های اقتصادی، پناه می‌برم به خدا از خردکردن دهان کارگران، چارچوب‌های نقد، قالیباف پاسخگوی عملکردش باشد، طناب شیطان، ضرورت ارائه‌ اعداد صحیح در چارچوب برنامه، «سنکوپ سیاسی» ناشی از «اُوِر وعده‌ها» و مردم ضامن صلح و بقای نظام اسلامی اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۲
از تبعات شعارهای پوپولیستی نامزدها تا ضرورت حمایت از قشر ضعیف

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر پیامدهای شکاف آفرینی در جامعه، من اشتباهی بودم، حمایت از قشر ضعیف ملاحظات راهکارها، تبعات شعارهای پوپولیستی نامزدها، تولید و اشتغال‌کجای شعار شما است؟، کارگری که خستگی‌ام را از تن به در بُرد، من می‌توانم یعنی چه؟ و نگاه به درون ضامن امنیت و پیشرفت اختصاص دارد.

بیشتر در حال بارگذاری...