پایگاه اطلاع رسانی فانوس | سرمقاله

آخرین اخبار کلیدواژه سرمقاله (۱۷۳)

۹۶/۳/۲
از رأی به تصویر دروغین تا انتخاب راه اعتدال

سرمقاله های امروز روزنامه های سیاسی کشور امروز هم به موضوع انتخابات و تفسیر سخنان رئیس جمهور پرداخته بودند که بخش هایی از این سرمقاله ها را می خوانید:

۹۶/۳/۱
از رأی آگاهانه مردم تا ضعیف ترین منتخب دور دومی

سرمقاله های امروز روزنامه های کشور نیز به موضوع انتخابات و حواشی آن پرداختند و رأی آقای روحانی را از نظر خود تفسیر کردند.

۹۶/۲/۳۱
از واقعیت های انتخاباتی 69 تا 40 در برابر 1440

سرمقاله های امروز روزنامه های کشور به موضوع انتخابات و حواشی آن پرداخته است.

۹۶/۲/۳۰
از فقط برای یک مشت رأی تا روحانی پیروز انتخابات!

سرمقاله های مهم امروز کشور نیز موضوع انتخابات بود از پیش بینی پیروزی روحانی در انتخابات تا تخلفات انتخاباتی و حمله به دولت روحانی.

۹۶/۲/۲۸
از توطئه ریاض و غفلت دیپلماتیک ما تا به خودما ن رأی بدهیم

مهم ترین سرمقاله‌های امروز برخی روزنامه‌های مهم کشور به موضوعاتی مانند : توطئه ریاض و موضوع انتخابات اختصاص یافته است.

۹۶/۲/۲۴
از " دو قطبی های انتخاباتی" و " برنامه های اقتصادی نامزدها " تا " ا منیت در منطقه" در سرمقاله های امروز

سرمقاله روزنامه های امروز عموما به موضوع انتخابات ریاست جمهوری و تحلیل نکات مطرح شده در سومین مناظره تلویزیونی اختصاص داشت. برخی با محوریت اخلاق سرمقاله نوشتند و عده ای هم صرفا به راهکارها و تکنیک های تبلیغاتی متکی بودند تا هر چه بیشتر آرای مردمی را به جریان سیاسی وابسته به این رسانه ها جلب کنند.

۹۶/۲/۲۱
از کابوس دولت محرمانه‌ها تا دوقطبی‌سازی‌های دروغین در انتخابات

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر فهرست جامع کارت پیروزی در انتخابات شوراها، لیست اموال کابوس دولت محرمانه‌ها، حضرت مهدی(عج) ادامه‌دهنده راه پیامبر(ص)، لزوم وحدت مضاعف اصلاح‌طلبان، از اعتدال تا انتحار، کارنامه ٢ مسئولیت گذشته قالیباف، تصویر‌پردازی کاندیداها و اعتراف به واقعیت‌ها و نعل وارونه بر مطالبات مردم با دوقطبی‌سازی‌های دروغین اختصاص دارد.

۹۶/۲/۲۰
از سیاه‌نمایی برای عوامفریبی تا قیمت نردبان شیطان

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر سیاه‌نمایی برای عوامفریبی، اعتراض کارگران نتیجه تکبر دولتمردان، ضرورت مدیریت واردات، فرانسه پیشرو ایران دموکراتیک، قیمت نردبان شیطان، دوباره ایران، لباس قدسی بر تن سیاست عرفی و جای خالی مستضعفان در سفره دولت اشراف اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۹
از خواب آسوده کاندیداهای اصولگرا تا نمایش شهرهای زیرزمینی موشکی

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر آثار مستقیم توسعه ریلی بر اقتصاد، دولت متفرعن تهدید ملی، آتش‌تهیه سفر ترامپ به عربستان، کاندیداهای اصولگرا آسوده بخوابند، مردم شما را می‌شناسند، اشتغال‌زایی لوطی‌گری و مرامی، به‌جای تخریب، به فکر اثبات خود باشید و نقطه هدف در نمایش شهرهای زیرزمینی موشکی اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۸
از اتاق شیشه‌ای شهردار برای نجات تهران تا سند جهانی برای آموزه‌های غربی در ایران

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر روحانی فریاد را شنید اصولگرایان چه می کردند، ستاد نیاوران از جان فرهنگیان چه می‌خواهد؟، 2030 سندی برای جهانی‌سازی آموزه‌های غربی، اتاق شیشه‌ای شهرداری راه نجات تهران، مردود شده‌ها، نقش سیاست خارجی در انتخابات، رییس‌جمهور چند ساعت باید بخوابد و چالش‌های دولت مستقر در مناظره دوم اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۷
از نمای دولت کاسب در مناظره دوم تا نگرانی رئیس سیا برای تاجران مظلوم

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر بی‌قانونی خروجی وعده‌های غیرقانونی، نمای دولت کاسب در مناظره دوم، چگونه حاشیه نشینی را مهارکنیم؟، نقد یا حمله به دولت؟، نگرانی رئیس سیا برای تاجران مظلوم، خطر جدی «مزایده‌‌های سیاسی»، یک درخواست عجیب و آنچه ‌که در‌باره اصلاح‌طلبان گفته نشد! اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۶
از شطرنج رسانه‌ها در صفحه انتخابات تا تجارتخانه وزیر آموزش و پرورش

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر وعده‌های بی‌پشتوانه بداخلاقی‌های آشکار، از خانه معلم تا تجارتخانه وزیر، شطرنج رسانه‌ها در صفحه انتخابات، مناظره دوم و موقعیت روحانی، دوگانه فریب، اتحاد رئیسی و قالیباف علنی شد و ماهیت رای مبتنی بر وعده‌های موهوم اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۴
از شوخی گرفتن اقتصاد توسط چند نامزد ریاست جمهوری تا جدی گرفتن نظارت بر ایمنی معادن

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر بغضِ دیوان‌سالارِ ایرانی، زندگی چند نفر روی هواست امروز؟، نظارت بر ایمنی معادن جدی گرفته شود، زمانی برای درخشش روحانی، انتخابات چشم و چاره، اسحاق جهانگیری در قامت سیاست‌مداری فرهیخته، برخی کاندیداها انگار اقتصاد را به شوخی گرفته‌اند و ضرورت شفاف شدن زندگی مسئولان اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۳
از دلربایی انتخاباتی با سراب‌های اقتصادی تا پناه بردن به خدا از خردکردن دهان کارگران

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر دلربایی انتخاباتی با سراب‌های اقتصادی، پناه می‌برم به خدا از خردکردن دهان کارگران، چارچوب‌های نقد، قالیباف پاسخگوی عملکردش باشد، طناب شیطان، ضرورت ارائه‌ اعداد صحیح در چارچوب برنامه، «سنکوپ سیاسی» ناشی از «اُوِر وعده‌ها» و مردم ضامن صلح و بقای نظام اسلامی اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۲
از تبعات شعارهای پوپولیستی نامزدها تا ضرورت حمایت از قشر ضعیف

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر پیامدهای شکاف آفرینی در جامعه، من اشتباهی بودم، حمایت از قشر ضعیف ملاحظات راهکارها، تبعات شعارهای پوپولیستی نامزدها، تولید و اشتغال‌کجای شعار شما است؟، کارگری که خستگی‌ام را از تن به در بُرد، من می‌توانم یعنی چه؟ و نگاه به درون ضامن امنیت و پیشرفت اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۱
از رحم اجاره‌ای برای تحقیر مضاعف روحانی تا کدام نامزد شایسته‌تر است؟

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر کارت ورود به باشگاه صادرکنندگان بنزین، تکرار رحم اجاره‌ای تحقیر مضاعف روحانی، مشارکت مردم مولفه اقتدار آفرین، کدام نامزد شایسته‌تر است؟، اقتصاد گردشگری اقتصادی بلورین، همه نکات یک مناظره، مفهوم 4 درصدی چیست؟ اختصاص دارد.

۹۶/۲/۱۰
از جای خالی برنامه در مناظره اول تا نگرانی برای شهدای منا

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر جای خالی برنامه در مناظره اول، به اضافه اون، میراث‌ شهرداری تهران بر تارک ایران، تغییر به نفع مردم، چگونه یک رئیس جمهور انتخاب کنیم، مشابهت عجیب در رفتار سیاسی و کاش کمی هم نگران شهدای منا بودید اختصاص دارد.

۹۶/۲/۹
از قالیباف در دوزخ مناظره تا مردم از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شوند

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر به «دولتِ نمی‌شود» نمی‌شود اعتماد کرد، گام جدی برای گرمی تنور انتخابات، روحانی ۹۶ درصدی و قالیباف ۴ درصدی، مردم از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شوند، قالیباف در دوزخ مناظره، راهبردی که نتیجه عکس داد و دوگانه جنگ و صلح و عبرتی که باید گرفت اختصاص دارد.

۹۶/۲/۷
از «سَمّی» به‌نام وعده‌های انتخاباتی اصولگرایان تا صحنه‌آرایی به نفع روحانی

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر چند نکته درباره انتخابات شوراها، کارگر خانه ندارد، انصاف و عدالت در کنار شفافیت و صراحت، «سَمّی» به‌نام وعده‌های انتخاباتی اصولگرایان، اردوغان «مأمور» خوبی نیست، انتخابات دوازدهم نبرد آگاهی با گمراهی، صحنه‌آرایی به نفع روحانی و بایدها و نبایدهای انتخابات اختصاص دارد.

۹۶/۲/۶
از وعده 100 روزه دوباره روحانی تا اگر جرأت دارید مثل سگ باشید

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر رقابت اخلاقی لازمه اعتلای جامعه، مثل سگ باشید اگر جرأت دارید، مشق خود باوری، کنشگران مدنی و فردای بهتر تهران، بار دیگر وعده 100 روزه، از اوباماکر تا برجام، احمدی‌نژادیسم آمده است و شرکت در انتخابات حق یا تکلیف اختصاص دارد.

۹۶/۲/۴
از باید‌ها و نباید‌های رئیس‌جمهور آینده تا انتخاب بهتر مردم برای جبران کاستی ها

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر درس های بحران دریاچه ارومیه، اصحاب فرهنگ چه نظری دارند؟، ورود رسمی ایران به باشگاه اتمی، تلویزیون رسانه بلامنازع انتخابات، باید‌ها و نباید‌های رئیس‌جمهور آینده، به این ویژگی‌ها رأی بدهیم، حل یک معمای اقتصادی و فرصت مردم برای جبران کاستی‌ها با انتخاب بهتر اختصاص دارد.

۹۶/۲/۳
از مطالبه به حق مردم برای پخش زنده مناظره ها تا نقشه اصلاح طلبان برای بازگشت با روحانی

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر پخش زنده مناظره‌ها مطالبه بحق مردم، بر عکس نهند نام زنگی کافور، منافع گروهی و جناحی آفت فعالیت‌ شوراها، دولت دوم روحانی و بازگشت اصلاح طلبان، دولت تکریم یا دولت تحقیر، اولویت‌های روحانیِ 2، ضرورت بازسازی واقعی اصولگرایی و یوم‌الحساب وعده‌های بی‌شمار اختصاص دارد.

۹۶/۲/۲
دفاع جانانه وزیر ارشاد از عمل‌کرد اقتصادی دولت یازدهم!

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که از زمان روی کار آمدن یکی از نویسندگان ثابت سرمقاله روزنامه ایران است، در سرمقاله امروز شنبه 2 اردی‌بهشت 96 این روزنامه به دفاع از کارنامه و عمل‌کرد اقتصادی دولت پرداخت.

۹۶/۲/۲
از در دسترس نبودن رئیس جمهور مورد نظر تا تاکید بر پخش زنده مناظره ها

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر دولت یازدهم تجلی ثبات و آرامش، رئیس‌جمهور مورد نظر در دسترس نیست!، مناظره زنده افزایش قدرت انتخاب مردم، پخش زنده مناظره‌ها وهیجان انتخاباتی، پخش زنده یا مرده، رئیسی در مواجهه با رئیسی، رقیب اصلی روحانی کیست رییسی یا قالیباف؟ و ضرورت رویکرد اخلاقی به انتخابات اختصاص دارد.

۹۶/۱/۳۱
از تشکیل ستاد اصولگرایان حامی روحانی تا پاسکاری در زمین سیاست

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر پیام موضع ترامپ درباره برجام، پاسکاری در زمین سیاست، رصد تهدیدات با آمادگی رزمی بالا، قد بلندی در جمنا نیست، تروریزم و پشتیبانان ناکام، دولت روحانی یک دولت اجتماعی، اتحادیه متفرق و معترض به شورای نگهبان صلاحیت خود را برای همیشه از دست می‌دهد اختصاص دارد.

بیشتر در حال بارگذاری...