پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | دستمزد

آخرین اخبار کلیدواژه دستمزد (۷۷)

۹۶/۸/۲۷
مربیان حاضر در جام جهانی چقدر دستمزد می‌گیرند؟

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در بین سرمربیان تیم‌های راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ دستمزدی بیشتر از دیدیه دشان، خولن لوپتگی و اسکار تابارس دریافت می‌کند.

۹۶/۸/۲۵
دلیل اصلی جدایی رونالدو از رئال پول است و نیمار!

رونالدو به خاطر مسائل مالی با مسئولان رئال مادرید به مشکل خورده که قصد دارد این تیم را ترک کند.

۹۶/۸/۲۵
دستمزد وحشتناک دلال ها در فوتبال ایران چقدر است

دلال های نقل و انتقالاتی فوتبال که به صورت غیر قانونی کار می کنند درآمد های نجومی و غیر قابل باوری دارند.

۹۶/۸/۲۳
بازیگران جوان دستمزدهای میلیونی می گیرند و پیشکسوتان بی پولند

بازیگر سریال "مختارنامه" گفت: برخی برای بازی در یک تئاتر یا فیلم سینمایی میلیون‌ها تومان پول می‌گیرند ولی آثاری که به ما پیشنهاد می‌شود از نظر مالی شرایط مناسبی ندارد.

۹۶/۸/۱۳
زنان ۲۱۷ سال دیگر به برابری دستمزد با مردان می‌رسند

نتایج یک تحقیق نشان داد زنان برای اینکه بتوانند بابت کار مساوی به اندازه مردان دستمزد بگیرند و از فرصت های شغلی برابر برخوردار باشند باید ۲۱۷ سال دیگر صبر کنند.

۹۶/۸/۸
سینما هم از دست آقازاده و صاحبان ژن خوب در امان نیست؟

یک تهیه‌کننده سینما و تلویزیون گفت: سینما بزرگ است و آدم‌های جدید و زیادی در زمینه‌های مختلف وارد آن می‌شوند.

۹۶/۸/۷
مسکن دوسوم دریافتی کارگران را می‌بلعد!

در حالی که حداقل حقوق و دستمزد یک کارگر با محاسبه حق خواربار، کمک هزینه مسکن، حق اولاد و سایر مزایای جانبی به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد، مقامات کارگری می گویند بیش از ۶۰ درصد دریافتی کارگران صرف هزینه‌های مسکن و اجاره‌بها می‌شود و دریافتی ‌آنها کفاف دیگر هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد.

۹۶/۸/۴
عمده بودجه سالانه کشور صرف حقوق و دستمزد می‌شود

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اندک بودن اعتبارات سالانه دولتی برای توسعه کشور گفت: عمده بودجه سالانه کشور صرف حقوق و دستمزد می‌شود.

۹۶/۸/۴
دو شیفت حقوق هم جوابگوی کارگران نیست

یک کارشناس بازار کار معتقد است حقوق بازنشستگان کافی نیست و باید واقعی شود. او می‌گوید بیشتر کارگران دو شیفت هم نمی‌توانند از عهده هزینه‌های زندگی برآیند و با داشتن شغل دوم فضای کار افراد دیگر را اشغال می‌کنند.

۹۶/۸/۳
فرمولی برای پر کردن شکاف دستمزد کارگران

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه اگر اراده‌ای باشد شکاف دستمزد کارگران با سطح معیشت پر می‌شود، گفت: به راحتی طی پنج سال می‌توان این شکاف را پر کرد.

۹۶/۸/۳
دستمزد شیفت‌های کاری چقدر است؟

مطابق حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار در سال ۹۶ میزان حق شیفت با ضرایب مختلف به‌ترتیب ۴۶.۴۹۷ ریال، ۶۹.۷۴۵ ریال و ۱۰۸.۴۹۲ ریال است.

۹۶/۸/۲
لابی قدرتمند تشکل‌های کارگری برای تعیین دستمزد

یک کارشناس بازار کار معتقد است تا زمانی که شرایط اقتصاد کشور و وضعیت بنگاه‌ها بهبود پیدا نکند، تغییری در افزایش حداقل مزد کارگران ایجاد نخواهد شد. او تاکید دارد که جلسات دستمزد شورای عالی کار به لابی قوی نمایندگان کارگری نیاز دارد.

۹۶/۸/۱
سبد معیشت، مبنای تعیین حداقل دستمزد

بند دوم ماده 41قانون کار سبد معیشت را مبنای تعیین حداقل دستمزد قرار داده که در حال حاضر حقوق کارگران با معشیت خانوار همخوانی ندارد.

۹۶/۷/۳۰
گره مشکلات کارفرمایان با مزد کارگران باز نمی‌شود

رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است تا وقتی تفکر کارفرمایان درباره تعریف حداقل‌های زندگی کارگران اصلاح نشود، دستمزد کارگران واقعی نمی‌شود و جای خالی پیمانهای دسته جمعی در کشور همچنان احساس خواهد شد.

۹۶/۷/۲۹
سبب تأخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان شهرستان بروجرد

رئیس سازمان تأمین اجتماعی بروجرد گفت: عدم وصول مطالبات ۱۰۰ میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی بروجرد از سازمان‌ها و نهادهای مختلف سبب تأخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران این نهاد می‌شود.

۹۶/۷/۲۹
تبعیض در حقوق کارگران فصلی پذیرفته نیست

یک کارشناس بازار کار معتقد است برای جلوگیری از اجحاف و تضییع حقوق کارگران فصلی،‌ باید نظارت و بازرسی از کارگاه‌های کوچک توسط متولیان وزارت کار بیشتر شود.

۹۶/۷/۲۶
کشوری که زنان دو ماه مجانی کار می‌کنند!

کوری اروپایی که پنجمین فاصله بزرگ دستمزد زن و مرد در اروپا را داراست و از این لحاظ از اسلواکی و پرتقال و سوئیس بالاتر قرار گرفته است.

۹۶/۷/۲۵
حداقل‌های زندگی کارگران را نادیده نگیریم

رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است در تعیین دستمزد باید واقع‌بینانه به ضرورتهای زندگی کارگران نگاه کنیم و به جای افزایش مزد، به دنبال تثبیت قیمتها و آرامش در بازار باشیم. او کارگران را "هنرمندان واقعی زندگی" نامید که خواهان زندگی آبرومندانه‌ هستند.

۹۶/۷/۱۷
تعیین حقوق و دستمزد سال ۹۷ کارگران از فردا کلید می‌خورد

نخستین جلسات کمیته دستمزد و کمیته روابط کار به منظور بررسی کارشناسی حداقل حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۷ کارگران و همچنین موضوعات مربوط به روابط کار، فردا، سه شنبه به طور مجزا برگزار می‌شوند.

۹۶/۷/۱۶
نگرانی جامعه کارگری از کمی دستمزد/ چرا بند ۲ ماده ۴۱ ملاک تعیین مزد کارگران است؟

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: دستمزد کارگران تنها در شورای عالی کار و بر اساس ماده ۴۱ قانون کار تصویب خواهد شد. او معتقد است اگر معیشت کارگران معیاری برای تعیین دستمزد نبود نباید قانونگذار بند ۲ ماده ۴۱ قانون کار را لحاظ می‌کرد.

۹۶/۷/۱۵
بدهی کلان دولت به بخش خصوصی و نظام بانکی

یک اقتصاددان می‌گوید افزایش حقوق همه کارکنان به یک میزان مشخص عامل ایجاد بی‌عدالتی است.

۹۶/۷/۱۵
بیکاری آمریکا به بالاترین رقم ۷ سال اخیر رسید

وزارت کار آمریکا اعلام کرد، طوفان های اخیر در ایالات متحده منجر به بیکار شدن ۳۳ هزار نفر در آمریکا شد که از سال ۲۰۱۰ میلادی به بعد بی سابقه بوده است.

۹۶/۷/۱۴
شاخص دقیقی برای بند ۲ ماده ۴۱ نداریم!

یک کارشناس بازار کار می‌گوید: تا وقتی شاخص دقیقی برای بند ۲ ماده ۴۱ قانون کار تعیین نشود چانه‌زنی‌های دستمزد نتیجه نمی‌دهد. او از کمیته دستمزد شورای عالی کار خواست تا تلاش کند به جای دولت، قانون تعیین کننده حداقل مزد باشد.

۹۶/۷/۱۲
اعلام مزد کارگران از سوی دولت یک بازی روانی است

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: مطابق قانون، دستمزد کارگران را شورای عالی کار به صورت سه جانبه تعیین می کند، دولت باید به فکر چاره ای برای جبران عقب ماندگی قدرت خرید مردم باشد.

۹۶/۷/۷
پایان اعتصاب سراسری در لبنان

پس از آنکه کابینه لبنان امروز (جمعه) مقرر کرد که قانون افزایش دستمزدها اجرا شود، سندیکاها و اتحادیه های کارگری و کارمندی در لبنان به اعتصاب خود پایان دادند.

بیشتر در حال بارگذاری...