پایگاه اطلاع رسانی فانوس | بهداشت

آخرین اخبار کلیدواژه بهداشت (۱۳۵)

۹۶/۶/۱
پیام تبریک معاون بهداد ناجا به مناسبت روز پزشک

معاون بهداشت ، امداد و درمان نیروی انتظامی در پیامی فرارسیدن اول شهریور ، روز پرشک را به کلیه پزشکان تبریک گفت.

۹۶/۶/۱
مجلس پشت به دغدغه‌های سلامت نکند

بسیاری از سیاستهای اقتصاد و آموزش در تضاد با سیاستهای سلامت است.چگونه می‌توان تمامی هزینه‌ها را بر دوش سلامت انداخت و هر جا که به مشکلی بر می‌خوریم چوب انتقاد را به بدنه سلامت بزنیم ولی در جایی که منفعت اقتصادی باشد،‌ به سیاست‌های کلان سلامت پشت کرد.

۹۶/۵/۳۱
نخستین معاون وزیر بهداشت خداحافظی کرد

معاون وزیر بهداشت گفت: با وجود افزایش ۴۰ درصدی ارز، قیمت برخی داروها نسبت به چهار سال قبل کمتر شد.همچنین طی این چهار سال یک قوطی شیر خشک به جز شیر خشک‌های درمانی، واردات نداشتیم و همه تولید داخل بود و کمبودهای دارویی نیز تا ۱۰ برابر کاهش یافت.

۹۶/۵/۳۰
شرط مادام العمر بودن ایمپلنت/کاشت دندان عارضه ندارد

رئیس کنگره دندانپزشکی نقش جهان گفت: در صورت رعایت بهداشت از سوی بیمار وانجام کار ایده آل توسط دندانپزشک، ایمپلنت یک درمان مادام العمر است.

۹۶/۵/۲۸
مقایسه دو طرح تحول در وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش و بهداشت

چگونه طرح تحول سلامت اجرا شد اما تحول بنیادین اجرا نشد؟

۹۶/۵/۲۸
وزیر ۷۰۰ میلیارد تومانی

نماینده مردم خدابنده در مجلس گفت: وقتی شنیده می‌شود وزیری ۷۰۰ میلیارد تومان دارایی دارد، شبهاتی برای نمایندگان ایجاد می‌شود.

۹۶/۵/۲۸
غیبت 82 نماینده در آخرین بررسی وزرای پیشنهادی

جلسه علنی نوبت صبح مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم دقایقی قبل آغاز شد.

۹۶/۵/۲۵
نامه مهم توکلی به مجلس در جریان رای اعتماد/مخالفت رئیس دیده بان شفافیت و عدالت با وزیر بهداشت

احمد توکلی رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به نمایندگان مجلس نوشت، به کسانی که گرفتار تعارض منافع هستند رأی ندهند و مصداق بارز آن را وزیر بهداشت نامید.

۹۶/۵/۲۵
گسترش خدمات دیالیز و شیمی‌درمانی در مناطق محروم

تیم‎های بهداشت و درمان هلال احمر در راستای اجرای برنامه ۵ ساله هلال احمر، در تمام استان‌ها بر اساس نیاز مردم حضور خواهند یافت.

۹۶/۵/۲۵
افزایبش رضایتمندی شهروندان از وزارت اطلاعات

نماینده مردم آستان اشرفیه گفت: همیشه در گذشته نگاه‌ها به وزارت اطلاعات سیاسی و جریانی بوده این در شرایطی است که این وزارتخانه باید به دور از فضاهای سیاسی فعالیت کند.

۹۶/۵/۲۴
برخی از کشورهای پیشرفته 6 تا 7 بار آب را بازچرخانی می کنند

معاون بهره برداری شرکت فاضلاب تهران گفت: مصرزاده با بیان اینکه " استفاده از پساب فاضلاب و بازگرداندن آب مصرف شده به چرخه طبیعت در ایران از نان شب هم واجب تر است"، وی اضافه کرد: در ایران با وجود کمبودهایی که در دسترسی به منابع آبی داریم، هنوز نسبت به موضوع مهم بازچرخانی آب کم توجه هستیم.

۹۶/۵/۲۳
عدالت در دسترسی به خدمات درمانی در دستور کار وزارت بهداشت

وزیر پیشنهادی بهداشت دولت دوازدهم با حضور در کمیسیون اجتماعی برنامه های وزرات خانه متبوع خود برای ۴ سال آینده را تشریح و به سوالات مطروحه نمایندگان پاسخ داد.

۹۶/۵/۲۲
ماجرای فساد در حوزه دارو و تماس مشاور وزیر بهداشت

نماینده پیشین مجلس در قضیه فساد رخ داده در حوزه دارو گفت: اعلام کردیم که از طریق یک نشست خبری جزییات این فساد را اطلاع رسانی میکنیم. قبل از برگزاری نشست از طرف مشاور وزیر تماسی با ما گرفته شد تا قبل از انتشار جلسه ای با وزیر بهداشت برگزار شود.

۹۶/۵/۲۲
روسیه مناطق گردشگری ترکیه را آلوده به ویروس کوکساکی اعلام کرد

پس از انتشار اخبار مربوط به ابتلای صدها گردشگر روس در ترکیه به ویروس کوکساکی، سازمان نظارت بر بهداشت روسیه توصیه خودداری از سفر را رسما به شهروندان این کشور اعلام کرد.

۹۶/۵/۲۲
آشفتگی نظام مدیریتی در دولت یازدهم

اینکه دولت دوازدهم چگونه باید باشد از 2 منظر قابل بحث است؛ یکی از منظر آرمان‌های عالی نظام جمهوری اسلامی که این بایدها به وضوح در بیان و گفتار بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب آمده است و بر کسی پوشیده نیست. اما منظر دیگر به خاستگاه و نقطه عزیمت دولت دوازدهم بازمی‌گردد که شاید در برخی موارد با نظام مطلوب همراستا و یا حتی زاویه‌دار باشد

۹۶/۵/۱۹
سرانه سلامت در کشور عادلانه توزیع می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به توجه دولت به مناطق محروم کشور گفت:‌سرانه سلامت در کشور عادلانه توزیع می‌شود.

۹۶/۵/۱۹
۱۰۰ پروژه بهداشتی در مازندران افتتاح شد

۱۰۰ پروژه بهداشتی با حضور وزیر بهداشت در مازندران افتتاح شد.

۹۶/۵/۱۶
دانش آموزان ایرانی در حال چاق شدن هستند

وزیر بهداشت با اشاره به نزدیک شدن فصل بازگشایی مدارس و سختگیری درباره بوفه‌های مدارس گفت: از آموزش و پرورش تقاضا دارم بیش از پیش به سلامت دانش‌آموزان و مسئله افزایش وزن، قند، چربی و مصرف تنقلات توسط آنان توجه کند

۹۶/۵/۹
ارائه خدمات دندان‌پزشکی به ۷ میلیون دانش‌آموز در سطح کشور

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران، گفت: شاخص پوسیدگی دندان در 4 سال اخیر از 2.9 درصد به 1.8 درصد کاهش پیدا کرده است که اهمیت این موضوع در سال‌های آینده مشخص خواهد شد.

۹۶/۵/۸
اجرای طرح الکترونیکی نظام ارجاع در سراسر کشور

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از الزامات قانونی استقرار پزشک خانواده در طرح نظام ارجاع است و این طرح در انتهای دولت یازدهم در استان گلستان آغاز شده و در سراسر کشور اجرائی می‎شود.

۹۶/۵/۸
کمبود ۲۰۰ قلم داروی کمیاب در کشور

مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو گفت: کمبود ۲۰۰ قلم داروی کمیاب در کشور، بیماران را در روند درمان، دچار مشکل کرده است.

۹۶/۵/۶
مردم نگران سوسیس و کالباس نباشند/ تکذیب تولید با گوشت سگ و دام های مریض

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تولید سوسیس و کالباس با گوشت سگ یا دام مریض را رد کرد.

۹۶/۵/۴
پیشگیری از پوسیدگی دندان های کودکتان با یک راهکار ساده

عضو انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران با بیان اینکه توجه به بهداشت دهان و دندان هر فرد در دوران کودکی از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود: پیشگیری به موقع از بروز پوسیدگی های دندانی از حدود سن 2 سالگی و با رعایت بهداشت دندان های شیری آغاز می شود.

۹۶/۵/۳
تفکیک پزشک و بیمار در رابطه با عفاف و حجاب منطقی نیست/ در بحث درمانی تخصص باید مد نظر قرار گیرد

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تفکیک پزشک و بیمار را در راستای طرح عفاف و حجاب بی منطق دانست.

۹۶/۵/۱
ممنوعیت پرداخت وجه «خارج از صندوق» در بیمارستان‌ها/ مراقب اخاذها باشید

وزارت بهداشت در نامه‌ای خطاب به معاونت‌های درمان سراسر کشور بر اطلاع رسانی در خصوص « ممنوعیت پرداخت وجه خارج از صندوق» در بیمارستان‌ها بدنبال شروع برخی از قانون شکنی‌های جدید تاکید کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...