پایگاه اطلاع رسانی فانوس | آموزش و پرورش

آخرین اخبار کلیدواژه آموزش و پرورش (۲۷۹)

۹۶/۶/۲۹
۸۰ هزار کلاس اولی در اصفهان وارد چرخه تحصیل شدند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در سال تحصیلی جاری بیش از ۸۰ هزار دانش آموز کلاس اولی وارد چرخه آموزشی استان اصفهان شدند.

۹۶/۶/۲۹
شیفت بعد از ظهر را به کلاس‌های تقویتی اختصاص دهیم

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که شیفت بعد از ظهر مدارس به برگزاری کلاس‌های تقویتی و اوقات فراغت صرف شود.

۹۶/۶/۲۹
افتتاح طرح استقبال از مهر پلیس راهور

پلیس راهور ویژه برنامه های آغاز سال تحصیلی را از امروز با حضور نمایندگان سرویس های مدارس رابطان آموزش و پرورش و فرماندار تهران برگزار کرد.

۹۶/۶/۲۹
ادبیات و علوم انسانی نیازمند توجه بیشتر است

این واقعیتی است که ما هرگز آن‌گونه که درباره ادبیاتمان اغراق کردیم، آن را جدی نگرفتیم. در کنار این موضوع ما نتوانستیم چرایی یادگیری تاریخ و ادبیات و فلسفه را برای دانش‌آموزان و حتی معلمان جا بیندازیم.

۹۶/۶/۲۹
تراکم کلاسی مدارس ابتدایی پایتخت بین 30 تا 33 نفر است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: 1500 مدرسه دولتی در تهران وجود دارد که با تراکم متوسط 30 تا 33 نفری کلاس‌ها را برگزار می‌کنند و در برخی مدارس، کلاس بالای 36 نفر هم وجود دارد.

۹۶/۶/۲۹
۸ میلیون دانش آموزان ابتدایی داریم

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یک میلیون و ۴۹۵ هزار کلاس اولی داریم، گفت: در مجموع امسال هشت میلیون دانش آموز ابتدایی در مدارس تحصیل می کنند.

۹۶/۶/۲۹
نظارت بیشتر بر نوسازی مدارس برای جذب خیران

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: پنج هزار کلاس نوساز که 50 درصد آن توسط خیران مدرسه ساز ساخته شده، مهر سالجاری در سطح کشور به بهره برداری می رسد.

۹۶/۶/۲۹
میزبانی مدارس استان قم از ۲۵ هزار کلاس اولی

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم، گفت: هم‌زمان با سراسر کشور، حدود ۲۵ هزار نوآموز قمی در مراسم جشن شکوفه‌ها در روز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه ۹۶ به کلاس اول راه خواهند یافت.

۹۶/۶/۲۸
کمبود شدید نیروی خدماتی در مدارس بردخون

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: با کمبود شدید نیروی خدماتی در مدارس بردخون روبرو هستیم.

۹۶/۶/۲۸
آمادگی کامل پلیس برای آغاز سال تحصیلی جدید/ تاثیرگذاری سرویس های مدارس در کاهش بار ترافیکی

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه با تمام توان برای آغاز سال تحصیلی جدید آماده ایم بر لزوم ساماندهی سرویس های مدارس تاکید کرد.

۹۶/۶/۲۸
اختصاص اعتبار 54 میلیارد تومانی برای گسترش پیش‌دبستانی‌ها

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: سال گذشته شاهد افزایش تعداد پیش‌دبستانی‌ها بودیم و امسال 54 میلیارد تومان اعتبار برای گسترش پیش‌‌دبستانی‌ها در نظر گرفته‌ایم.

۹۶/۶/۲۸
بدهی 1000 میلیارد تومانی وزارتخانه به معلمان

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در تلاش هستیم تا قبل از مهر ماه قسمتی از معوقات فرهنگیان را پرداخت کنیم، گفت: مجموعاً ۱۰۰۰ میلیارد تومان معوقات معلمان است.

۹۶/۶/۲۸
آموزش و پرورش برای مصرف نوشت افزار ایرانی ـ اسلامی فرهنگ‌سازی نکرده است

مدیر عامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی ـ اسلامی گفت: تلاش زیادی کردیم تا با نهادهایی مثل آموزش و پرورش ارتباط بگیریم اما موفق نشدیم؛ انتظار از این نهاد تولید نیست بلکه فرهنگ‌سازی برای مصرف تولیدات داخلی است.

۹۶/۶/۲۸
رییس‌ جمهور درگذشت والده وزیر آموزش و پرورش را تسلیت گفت

رییس‌ جمهور در پیامی درگذشت والده بطحایی وزیر آموزش و پرورش را تسلیت گفت.

۹۶/۶/۲۷
علی لاریجانی درگذشت والده وزیر آموزش و پرورش را تسلیت گفت

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت والده وزیر آموزش و پرورش را تسلیت گفت.

۹۶/۶/۲۷
هزینه های بالای انواع مانتو شلوار مدرسه

رئیس اتحادیه خطایان مردانه و زنانه تهران اظهار کرد: متاسفانه آموزش و پرورش هیچ گونه همکاری با اتحادیه ما نداشته و در موارد متعدد مدارس برای دریافت هزینه‌های بالاتر سفارشات خود را به واحدهایی می‌دهند که در بیشتر موارد فاقد پروانه کار هستند.

۹۶/۶/۲۷
۸۴۰۰ دانش‌آموز پلدختری راهی مدرسه می‌شوند

مدیر آموزش‌وپرورش پلدختر از تحصیل ۸ هزار و ۴۱۷ دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: خوشبختانه مشکل کمبود معلم نداریم.

۹۶/۶/۲۷
۲۳ میلیارد ریال برای تجهیز مدارس استان بوشهر تخصیص یافت

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید برای تجهیز مدارس و رفع مشکلات آنها ۲۳ میلیارد ریال از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای استان بوشهر به آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر تخصیص یافت.

۹۶/۶/۲۷
یک میلیون و صد هزار دانش‌آموز در پایتخت تحصیل می کنند

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در تهران یک میلیون و صد هزار دانش‌آموز تحصیل می‌کنند، گفت: 73 درصد کارکنان آموزش و پرورش تهران را زنان تشکیل می‌دهند.

۹۶/۶/۲۷
عقب ماندگی آموزش و پرورش از اتفاقات روز

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گستردگی آسیبهای اجتماعی به ویژه در شهرهای بزرگ، گفت: معتقدم آموزش و پروش همگام و هماهنگ با اتفاقات روز نیست.

۹۶/۶/۲۶
اجرای 18 عنوان برنامه در مدارس پایتخت به مناسبت استقبال از مهر

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اجرای 18 عنوان برنامه آموزشی، فرهنگی و حمایتی از مدارس در آستانه مهرماه در مدارس پایتخت خبر داد و گفت: ویژه برنامه‌های استقبال از مهر 96 با عنوان «باز باران» در قالب جشنواره کودک، مسابقات فرهنگی و تفریحی، کارگاه و اردوهای آموزشی، فعالیت های ورزشی و ... به همت اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران برگزار می شود.

۹۶/۶/۲۶
وزارت آموزش و پرورش امسال برای مدارس اصفهان سرانه پرداخت نمی کند

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در برنامه بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال جاری بودجه ای برای سرانه مدارس استان اصفهان اختصاص نداده است.

۹۶/۶/۲۶
تمرکز بر بازگشایی بانشاط مدارس در اول مهر

وزیرآموزش وپرورش با تأکید بر ضرورت تمرکز بر بازگشایی باشکوه و پرنشاط مدارس در اول مهر گفت:پیش نویس‌هایی برای تغییر در روش مدیریت آموزش وپرورش تهیه و تدوین شده است.

۹۶/۶/۲۶
طرح "نماد" در مدارس چند استان کشور اجرایی می‌شود

رئیس‌کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه طرح نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان که به صورت پایلوت در چند استان کشور اجرایی می‌شود گفت: استان البرز توانسته با همکاری دادگستری و آموزش و پرورش استان، نخستین استانی شود که این طرح را اجرایی می‌کند.

۹۶/۶/۲۶
پذیرش بیش از ۱۶۶ هزار نفر در ستادهای اسکان فرهنگیان استان همدان

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: از آغاز فعالیت ستادهای اسکان تابستانی فرهنگیان استان همدان تاکنون ۱۶۶ هزار و ۳۵۴ نفر در این ستادها پذیرش شده‌اند.

بیشتر در حال بارگذاری...