پایگاه اطلاع رسانی فانوس | اقتصاد

آخرین اخبار کلیدواژه اقتصاد (۳۵۲)

۹۶/۲/۸
توئیت معاون رئیس جمهور درباره شرایط رونق اقتصاد گردشگرى

توئیت معاون رئیس جمهور درباره شرایط رونق اقتصاد گردشگرى

۹۶/۲/۶
دولت یازدهم در زمینه مسائل اقتصادی کارنامه قابل دفاعی ندارد

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف، گفت: خطری که کشور را تهدید می‌کند جدا شدن مردم از مسئولان و زندگی شاهانه مسئولان و ثروت‌های چند صد میلیاردی آنهاست.

۹۶/۲/۶
اتلاف وقت 3 هزار میلیارد تومانی تهرانی ها در ترافیک / صرفه جویی اقتصادی در شهرها با هوشمندسازی

نتایج پژوهش انجمن علمی اقتصاد شهری ایران نشان می دهد، طی هر سال 3 هزار و 24 میلیارد تومان منابع از شهر تهران بر اثر اتلاف وقت شهروندان در ترافیک از بین می رود

۹۶/۲/۶
تعطیلی ۱۰۰۰ کارگاه تولیدی در سال گذشته

رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با اعلام اینکه ۱۰۰۰ کارگاه تحت پوشش مجمع نمایندگان به دلیل سیاست‌های غلط دولت در سال گذشته تعطیل شده است، گفت: حاضرم برای احقاق حقوق کارگران با دبیرکل تشکل سیاسی حامی دولت، مناظره کنم.

۹۶/۲/۶
فضای مجازی همچنان در تصاحب قاچاق

با شدت گرفتن مبارزه با کالاهای قاچاق در بنگاه‌های اقتصادی و عرضه کنندگان کالا در بازار طی چند سال اخیر، اکنون فروشندگان کالاهای قاچاق به فضای مجازی بخصوص شبکه‌های اجتماعی روی آورده‌اند.

۹۶/۲/۴
در صورت موافقت مجلس جمعه دو تا خواهد شد

سرانجام طرحی اقتصادی که از مدت‌ها پیشتر در دستور کار مسئولان قرار گرفته و اظهارنظر پیرامون چگونگی اجرا و دیگر جزئیات آن در دستور کار قرار گرفته بود، موافقت دولتمردان را دریافت کرد تا یک گام به اجرا نزدیک تر شده و تحولی بزرگ در کشورمان را نوید دهد.

۹۶/۲/۳
ظریف وارد آتن شد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در «اجلاس 10 تمدن کهن جهان» و دیدار با مقامات یونان صبح امروز (یکشنبه) وارد آتن شد.

۹۶/۲/۲
تولیدکنندگان از رشد اقتصادی در کشور رضایت دارند

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه ۲۹ هزار میلیارد تومان سرمایه به بانک‌های دولتی تزریق شده است گفت: علی‌رغم تخریب‌ها، تولیدکنندگان از رشد اقتصادی در کشور رضایت دارند.

۹۶/۲/۲
سفارش خرید ۱۷ نفتکش به خارجی‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به غفلت دولت قبل از توجه به ظرفیت کشتی‌سازان داخلی، گفت: اخیرا سفارش ساخت ۱۷ فروند نفتکش به خارجی‌ها داده شده که با مذاکره با دولت به دنبال ساخت ۲ تا ۳ فروند از این نفتکش‌ها در داخل هستیم.

۹۶/۲/۲
دروغ تعطیلی کارخانه دوچرخه‌سازی در پسابرجام

«در بخش قطعه‌سازی خودرو، 137 بنگاه کوچک و متوسط قطعه‌سازی در دولت گذشته تعطیل شدند. اما خوشبختانه با طرح‌های سال‌های اخیر، بخش زیادی از آنها از یک سال پیش به کار برگشته‌اند.»

۹۶/۲/۱
دو وزیر به مجلس احضار شدند

وزرای امور اقتصادی و دارایی و بهداشت و درمان هفته جاری برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان سقز و طرقبه و چناران در صحن علنی مجلس حضور می‌یابند.

۹۶/۱/۳۱
دولت کارنامه قابل قبولی در عرصه اقتصادی ندارد‌

شهردار تهران گفت: دولت کارنامه قابل قبولی در عرصه اقتصادی ندارد و با وجود دادن وعده‌های توخالی نتوانسته رفاه مناسبی برای مردم به ارمغان بیاورد.

۹۶/۱/۳۱
روایت آقای وزیر از رابطه قیمت نفت و تورم

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یک مقطع را در تاریخ ایران پیدا کنید که قیمت نفت ارزان شده اما تورم افزایش پیدا نکرده باشد و رکود افزایش نیافته باشد.

۹۶/۱/۳۱
خسارت روزانه دهها میلیون دلاری ستاره خلیج فارس

کارشناس انرژی گفت: تأخیر در راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به علت مشتقات فوق العاده پیچیده، حداقل روزانه دهها میلیون دلار خسارت بر کشور تحمیل می کند.

۹۶/۱/۳۰
هدیه‌ای که پارس جنوبی به اقتصاد‌ ایران داد

روز یکشنبه این هفته، یکی از بزرگترین اتفاق های صنعت نفت کشور رخ داد. شش فاز پارس جنوبی به طور همزمان توسط رییس جمهور افتتاح شدند.

۹۶/۱/۳۰
پیش بینی صندوق بین المللی پول از اقتصاد عربستان

در حالی که کاهش تولید نفت و اقدامات ریاضتی تاثیری منفی بر بزرگترین اقتصاد عربی گذاشته، صندوق بین المللی پول، پیش بینی خود از رشد اقتصادی عربستان را در سال آینده کاهش داد.

۹۶/۱/۳۰
پیشنهاد تدوین بسته «کارآفرینی شهری» برای تحقق شعار سال/ 35 درصد GDP جهانی در اختیار 100 شهر

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه بیش از 70 درصد از GDP کل جهان در شهرها تولید می شود، ادامه داد: تنها یکصد شهر بزرگ توان تولید 35 درصد GDP جهانی را دارا هستند.

۹۶/۱/۳۰
از بیکاری به سبک تدبیر و امید تا سنگر رهاشده!

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر آزادی حلقه وصل دانشگاه و جامعه، بیکاری به سبک تدبیر و امید، علل رشد منفی بخش مسکن، اصلاح‌گرایی و توسعه یافتگی، سنگرِ رهاشده!، نامه‌های غیرمستند، امنیت پایدار محور اصلی انتخابات، امنیت اقتصادی وظیفه فراموش‌شده دولت اختصاص دارد.

۹۶/۱/۲۹
وزارت اقتصاد به دنبال تولید آمار مستقل نیست

وزیر اقتصاد با اشاره به قابلیت‌های بانک اطلاعاتی مالی و اقتصادی این وزارتخانه گفت: سامانه جدید به دنبال تولید آمارهای مستقل از بانک مرکزی و مرکز آمار ایران نیست.

۹۶/۱/۲۹
درآمد 180 میلیون دلاری با خرما +جدول

براساس آمار گمرک در یازده ماهه نخست سال 95، بیش از 181 هزار و 711 تن خرما به کشورهای مختلف جهان صادر شده است.

۹۶/۱/۲۸
ضرر ده‌ها میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا

در پی صدور فرمان ممنوعیت ورود اتباع مسلمان به آمریکا بسیاری از اتباع کشورهای اروپایی که مسلمان نبودند نیز سفر خود را به آمریکا لغو کرده و عملاً‌ اعتبار این کشور زیر سؤال رفت.

۹۶/۱/۲۸
خودروسازان اگر بخواهند در بازار بمانند باید به سود کمتر بسنده کنند

یک عضو گروه اقتصادی مجلس با انتقاد از افزایش قیمت برخی از خودروهای داخلی گفت: در شرایط فعلی رکود هرگونه افزایش قیمت خودرو می‌تواند موجب نارضایتی مردم شود.

۹۶/۱/۲۸
10 دلیل برای رای ندادن به روحانی

مسئول ستاد مردمی روحانی در کشور در انتخابات 92 با تأکید بر اینکه رأی آوردن مجدد روحانی به دلیل عملکرد او به ویژه در زمینه اقتصادی سخت است، گفت: آقای روحانی در شعارهای خود می‌گفت که اقتصاد را 100 روزه متحول می‌کند اما نتوانست.

۹۶/۱/۲۸
هند جای خالی آمریکا را برای چین پر خواهد کرد

سیاست دولت ترامپ در خصوص روابط تجاری با چین، به شدت در روابط آینده چین و هند اثرگذار است. چنانچه ترامپ بخواهد به وعده‌های خود در خصوص تجارت با چین عمل نماید، جای خالی این کشور در تجارت با چین خالی توسط بازار ۱.۲ میلیارد نفری هند پر خواهد شد.

۹۶/۱/۲۷
بانک مرکزی زاکانی را تهدید کرد

بانک مرکزی با رد ادعای یکی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری درباره ورشکستگی بانک ها، هشدار داد که در صورت تکرار، این بانک به عنوان «مدعی» از طریق مراجع قضایی اقدام خواهد کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...