پایگاه اطلاع رسانی فانوس | اقتصاد

آخرین اخبار کلیدواژه اقتصاد (۶۰۵)

۱۴:۵۶:۳۴
پس از تحریم های جدید آمریکا دلار از مبادلات تجاری روسیه حذف می شود

وزیر اقتصاد روسیه اعلام کرد:پس از اعمال دور جدید تحریم‌ها از سوی آمریکا، روسیه به شدت بر روی حذف دلار از مبادلات تجاری کار می‌کند تا در زمان بحران‌ها آسیب نبیند.

۹۶/۵/۲۵
ضرورت توجه به ظرفیت تعاونی‌های زنان در کشور

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران با تأکید بر اینکه یکی از مشکلات اقتصاد کشور بیکاری و نبود ظرفیت‌های جدید شغلی است،‌گفت: تعاونی‌های بانوان اگر در نهاد خانواده ایجاد شود علاوه بر حل مشکلات فرهنگی، معیشت آنان را نیز پوشش می‌دهد.

۹۶/۵/۲۵
کرباسیان دروازه دلارهای غیرنفتی را به کشور باز کرد

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: اولین فردی که دروازه دلارهای غیرنفتی را به کشور باز کرد آقای کرباسیان بود چون ستادی در وزارت خارجه در زمان آقای هاشمی تشکیل شده بود که تلاش داشت صادرات غیرنفتی را توسعه دهد که مسئول این ستاد آقای کرباسیان بود.

۹۶/۵/۲۵
وزیر پیشنهادی اقتصاد بگوید چقدر برای مبارزه با اختلاس آمادگی دارد

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس گفت: بحث اقتصادی مشکل اول کشور است، به طوری که امروز رکود کاری کرده که مردم دل‌شان برای تورم تنگ شده است.

۹۶/۵/۲۵
کرباسیان می تواند ناهماهنگی ستاد اقتصادی را از بین ببرد

نماینده موافق وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت:‌ آقای کرباسیان اگر گوشه‌ای از تجارب ارزنده خود را در وزارت اقتصاد به کار بگیرد قطعا موفق شده و تحول ایجاد خواهد کرد.

۹۶/۵/۲۵
مهمترین اقدام وزیر پیشنهادی ،اصلاح گمرک کشور است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: وزیر پیشنهادی امور اقتصاد و دارایی دارای قدرت تعامل و همکاری چند جانبه است و ۲۸ سال سابقه معاونت وزارت دارد.

۹۶/۵/۲۵
تغییر در هیات مدیره موسسه مالی و اعتباری نور

هیات مدیره موسسه مالی و اعتباری نور در آخرین جلسه خود پایان حکم خسرو خواجه حسنی مدیرعامل این موسسه را اعلام و تا انتخاب و معرفی مدیرعامل جدید، انجام کلیه امور جاری را به رضا معمار اصفهانی قائم مقام موسسه نور واگذار کرد.

۹۶/۵/۲۴
نهایی شدن توافق تجاری ایران و اتحادیه اوراسیایی

اتحادیه اقتصادی اوراسیایی اعلام کرد، انتظار دارد قبل از ماه اکتبر(قبل از مهر ماه) موافقتنامه ای موقت با ایران بر سر ایجاد یک منطقه تجارت آزاد را به امضا برساند.

۹۶/۵/۲۴
عبور از بحران های اقتصادی نیازمند برنامه ریزی است/ خوب شعار می دهیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عبور از بحران های اقتصادی کشور نیازمند برنامه ریزی و کار جهادی است.

۹۶/۵/۲۴
تخطی بانک‎های دولتی از مصوبات شورای پول و اعتبار

رقابت سودی بانک ها کار را به جایی رسانده که بانک های دولتی هم مجبور به پرداخت سودهای بالا شده اند این درحالی است که بانک های دولتی باید پیشتاز اجرای مصوبات شورای پول و اعتبار باشند.

۹۶/۵/۲۴
آغاز دوازدهمین جلسه محاکمه دو متهم پرونده فساد نفتی

دوازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی دقایقی پیش در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه آغاز شد.

۹۶/۵/۲۳
مهم‌ترین چالش روحانی در عمل به وعده‌‌ها چیست

اگرچه روحانی در مراسم تحلیف قول اشتغال برای خیل عظیمی از جوانان بیکار را داد اما مشکلات سیستم بانکی که به واسطه تحریم نمی‌تواند با بانک‌های بین‌المللی ارتباط داشته باشد مانع بزرگی در این مسیر است.

۹۶/۵/۲۳
جزئیات فعال شدن ترانزیت ریلی آلماتی-پاکستان

معاون بهره‌برداری راه‌آهن با بیان این‌که نرخ حمل کانتینر کیلومتر قزاقستان-ترکمنستان- ایران یکسان شده است، اظهار کرد: چینی‌ها ابتدا قیمت‌ها را قبول کردند اما در ادامه اعلام کردند که قیمت حمل بار در داخل کشور چین گرانتر است و باید کارهایی را انجام دهیم تا بتوانیم بار صادراتی را از طریق این مسیر ریلی (قزاقستان-ترکمنستان- ایران ) منتقل کنیم.

۹۶/۵/۲۳
افزایش آمار مسمومیت گاز کلر در دزفول

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور آخرین وضعیت مسموم شدگان با گاز کلر در شهر دزفول را تشریح کرد.

۹۶/۵/۲۳
خط سرخ خدمت

«پیمودن راه شهدا» محقق نمی‌شود الا آنکه من نویسنده و شمای خواننده به هر کاری مشغول هستیم، آن کار را به احسن وجه انجام دهیم! لذا وزیر محترم امور خارجه بسی بیش از انتشار یک پست اینستاگرامی خوب، با اتخاذ یک دیپلماسی قوی، رهرو راه شهدا می‌شود!

۹۶/۵/۲۳
قرارداد با رنو موفقیتی دیگر در اقتصاد کشور بود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به قرارداد منعقد شده بین شرکت فرانسوی رنو و شرکت های داخلی، آن را موفقیتی دیگر در اقتصاد و سرمایه گذاری کشور پس از قرارداد توتال عنوان کرد.

۹۶/۵/۲۲
سهم کشاورزی در اقتصاد کشور ۳۱ درصد است

وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: با این هزینه‌های بالای بخش کشاورزی که قیمت تمام شده نهایی محصولات بالا بوده نمی‌توان با کشورهای دنیا رقابت کرد.

۹۶/۵/۲۲
شاید گفتن های طیب نیا با خروج از کابینه

وزیر اقتصاد در دولت یازدهم گفت:‌ تغییر وزیر اقتصاد شاید بیشتر به خاطر انسجام و هماهنگی در تیم اقتصادی دولت جدید باشد.

۹۶/۵/۲۲
نقدینگی به ۱۳۱۵ هزار میلیارد تومان رسید

حجم نقدینگی در خرداد ماه امسال با 24.1 درصد رشد نسبت به خرداد ماه 95 به 1314 هزار و 910 میلیارد تومان رسید.

۹۶/۵/۲۲
آشفتگی نظام مدیریتی در دولت یازدهم

اینکه دولت دوازدهم چگونه باید باشد از 2 منظر قابل بحث است؛ یکی از منظر آرمان‌های عالی نظام جمهوری اسلامی که این بایدها به وضوح در بیان و گفتار بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب آمده است و بر کسی پوشیده نیست. اما منظر دیگر به خاستگاه و نقطه عزیمت دولت دوازدهم بازمی‌گردد که شاید در برخی موارد با نظام مطلوب همراستا و یا حتی زاویه‌دار باشد

۹۶/۵/۲۲
یکسان سازی نرخ ارز در ابتدای دولت دوازدهم اجرایی می شود

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف نرخ سود بانکی، یارانه های نقدی و یکسان سازی نرخ ارز گفت: با شروع کابینه می توان انتظار داشت که ارز، تک نرخی شود.

۹۶/۵/۲۱
سونامی بیکاری را در پیش رو داریم/ کاهش سود بانکی تورم‌ زا است

وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی با بیان اینکه در شرایط فعلی سونامی بیکاری را در پیش رو داریم، گفت: آقای طب‌نیا به عنوان مشاور ارشد در کنار من همکاری می‌کند.

۹۶/۵/۲۱
طیب‌نیا خوب بود، اما هماهنگ نبود/ حرف هایی می‌زد که نباید می‌زد

جلال‌پور نوشت: تنها ایراد طیب‌نیا شاید کم‌تجربگی‌اش در تنظیم برخی مناسبات بود، شاید حرف‌هایی را زد که نباید می‌زد. شاید دست به قلم‌هایش به موقع نبود و شاید هم از دید بزرگان، کم «هماهنگ» بود.

۹۶/۵/۲۱
ایران و تاجیکستان هم صدا علیه یک توطئه

پخش یک فیلم درتلویزیون تاجیکستان، که در آن در اتهامی عجیب ،ایران به حمایت از قتلهای زنجیره‌ای در دوران جنگ داخلی تاجیکستان متهم شده است طی چند روز گذشته با واکنشهای بیشتر مشابه و مشترکی از سوی دوستداران تاریخ و فرهنگ مشترک دو ملت ایران و تاجیکستان مواجه شده است .

۹۶/۵/۲۱
زمان واریز یارانه مرداد ماه مشخص شد

هفتاد و هشتمین مرحله یارانه نقدی بامداد آخرین روز هفته جاری (26 مرداد ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

بیشتر در حال بارگذاری...