پایگاه اطلاع رسانی فانوس | بیکاری

آخرین اخبار کلیدواژه بیکاری (۱۷۹)

۹۶/۵/۲۵
ریشه‌کنی بیکاری در جامعه ایثارگران طی 2 سال آینده

مشاور امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری گفت: دولت متعهد است در برنامه ششم ظرف دو سال بیکاری را از جامعه ایثارگران ریشه‌کن کند.

۹۶/۵/۲۵
ضرورت توجه به ظرفیت تعاونی‌های زنان در کشور

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران با تأکید بر اینکه یکی از مشکلات اقتصاد کشور بیکاری و نبود ظرفیت‌های جدید شغلی است،‌گفت: تعاونی‌های بانوان اگر در نهاد خانواده ایجاد شود علاوه بر حل مشکلات فرهنگی، معیشت آنان را نیز پوشش می‌دهد.

۹۶/۵/۲۵
کرباسیان دروازه دلارهای غیرنفتی را به کشور باز کرد

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: اولین فردی که دروازه دلارهای غیرنفتی را به کشور باز کرد آقای کرباسیان بود چون ستادی در وزارت خارجه در زمان آقای هاشمی تشکیل شده بود که تلاش داشت صادرات غیرنفتی را توسعه دهد که مسئول این ستاد آقای کرباسیان بود.

۹۶/۵/۲۵
کرباسیان می تواند ناهماهنگی ستاد اقتصادی را از بین ببرد

نماینده موافق وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت:‌ آقای کرباسیان اگر گوشه‌ای از تجارب ارزنده خود را در وزارت اقتصاد به کار بگیرد قطعا موفق شده و تحول ایجاد خواهد کرد.

۹۶/۵/۲۵
وزیر اقتصاد به جز نظریه پردازی چیزی نگفت

نماینده مردم مشکین شهر گفت: در برنامه های وزیر پیشنهادی اقتصاد به جز نظریه پردازی چیزی ندیدم، اقتصاد عدد و رقم میخواهد و باید مشخص شود امروز کجا هستیم و بعد از ۴ سال کجا خواهیم بود.

۹۶/۵/۲۴
اصلاحات به روایت روحانی

آنگونه که رئیس جمهور در جلسه دفاع از کابینه پیشنهادی می‌گوید، بر اساس برنامه دولت برای نظام بانکی، تامین مالی بنگاههای بزرگ از دستور کار بانکها خارج شده و به بازار سرمایه منتقل می‌شود.

۹۶/۵/۲۴
۳ چالش بزرگ بخش تعاون

رئیس اتاق تعاون ایران تامین مالی، تسهیل نظام مالیاتی و اصلاح نظام گمرکی را سه چالش مهم بخش تعاون عنوان کرد و خواستار رفع این مشکلات در دولت دوازدهم شد.

۹۶/۵/۲۳
فعال شدن 130 واحد صنعتی با خارج شدن بخش مسکن از رکود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با بیان اینکه با رونق بخش مسکن اشتغالزایی مستقیم وغیرمستقیم ایجاد می شود گفت:با رونق بخش مسکن ۱۳۰ صنعت رونق می یابد.

۹۶/۵/۲۳
یکی از این بحران های سال های آینده بیکاری است

وزیر پیشنهادی کار دولت دوزادهم با بیان اینکه بحران بیکاری یکی از مشکلاتی است که بنده مسئولیت آن را پذیرفته ام گفت: برای برنامه اشتغال پایدار کشور از معتبرترین کارشناسان ایرانی و ۴۵ کارشناس بین المللی استفاده کرده ام.

۹۶/۵/۲۲
اشتغالزایی برای ۶ نفر با ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری در بخش مسکن

کارشناسان اقتصادی برآورد می کنند توان بالای اشتغال زایی در حوزه ساخت و ساز به گونه ای است که به ازای هر صد میلیون تومان سرمایه گذاری در این حوزه سه تا چهار شغل به صورت مستقیم و یک تا دو شغل به صورت غیر مستقیم در کشور ایجاد می شود.

۹۶/۵/۲۱
سونامی بیکاری را در پیش رو داریم/ کاهش سود بانکی تورم‌ زا است

وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی با بیان اینکه در شرایط فعلی سونامی بیکاری را در پیش رو داریم، گفت: آقای طب‌نیا به عنوان مشاور ارشد در کنار من همکاری می‌کند.

۹۶/۵/۱۸
آمار قاچاق کالا توسط ستاد مربوطه اعلام می شود

رئیس مرکز آمار درباره چگونگی اعلام آمار قاچاق کالا گفت: آمار قاچاق کالا جزو آمارهای غیر رسمی به حساب می آید و توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام میشود و مرکز آمار تنها اطلاعات مربوط به مصرف و تولید را در اختیار این نهاد قرار می‌دهد.

۹۶/۵/۱۶
مجموعه خاتم الانبیا (ص) سپاه با روحیه انقلابی در خدمت مردم است

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) سپاه با اشاره به هجمه های که به این قرار گاه وجود دارد گفت: مجموعه خاتم الانبیا سپاه با روحیه انقلابی تمام قد در خدمت مردم است.

۹۶/۵/۱۳
عامل ورشکستگی کارخانه‌ها سود بانکی بالا است

مرجع تقلید شیعیان به علت ورشکستگی کارخانه‌ها یعنی سود بالای بانکی اشاره کرد و از دولتمردان خواست نسبت به محاسبه امور دقت کنند تا مشکلات بیکاری، تولید و غیره پیش نیاید.

۹۶/۵/۱۳
مشکل «مسکن» و «بیکاری» جوانان اولویت نخست روحانی باشد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رئیس‌جمهور و مجموعه تحت فرمانش یعنی وزرا باید در راستای رفع مشکلات اقتصادی مردم و رفع تبعیض قدم بردارند.

۹۶/۵/۱۲
ضرورت ساماندهی دستفروشان/ شهرداری مکان مناسب جایگزین کند

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی دستفروشان در راستای اجرای طرح انضباط شهری امری ضروری است.

۹۶/۵/۱
عملکرد اقتصادی دولت نیازمند بازنگری است/ مدیران بی تحرک بلای جان اقتصاد ایران شده اند/ روحانی وزرای پرتوان به مجلس معرفی کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عملکرد اقتصادی دولت نیازمند بازنگری است، گفت: با تداوم شیوه های فعلی در دولت آینده، مشکلات کشور برطرف نشده و به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

۹۶/۵/۱
وزرای ناکارآمد و بی‌تحرک نمی‌توانند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنند

رئیس کمیسیون برنامه  وبودجه مجلس نهم گفت: وزرای ناکارآمد و بی تحرکت نمی توانند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنند.

۹۶/۵/۱
رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری مهمترین اولویت دولت دوازدهم باشد 

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع مشکللات اقتصادی و بیکاری باید مهمترین اولویت دولت دوازدهم باشد.

۹۶/۴/۳۰
 بیکاری مهم‌ترین عامل طلاق در کشور/ زوج‌های جوان حاشیه‌پرداز شده‌اند

یک روانشناس گفت: بیکاری، زوج‌های جوان را حاشیه‌پرداز کرده است.

۹۶/۴/۲۸
وزرای اقتصادی باید اشراف کامل به مشکلات معیشتی مردم داشته باشند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیران اقتصادی باید اشراف کامل به وضعیت اقتصادی کشور و مشکلات معیشتی مردم داشته باشند.

۹۶/۴/۲۸
فردی در وزارتخانه های اقتصادی حضور یابد که دلسوز تولید ملی باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با تأکید بر اینکه وزرای اقتصادی باید از تولید و اقتصاد ملی حمایت کنند، گفت: باید افرادی برای این سمت ها انتخاب شوند که دلسوز تولید باشند.

۹۶/۴/۲۶
پویایی و تخصص مهمترین اولویت رئیس جمهور برای انتخاب وزرا باشد

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: پویایی و تخصص باید مهمترین اولویت رئیس جمهور برای انتخاب وزرای دولت دوازدهم باشد.

۹۶/۴/۱۹
روایت رسمی بانک مرکزی از بیکاری در کشور

طبق اعلام بانک مرکزی، در سال ۹۵ نرخ بیکاری ۱۲.۴ درصد بوده که از این میزان ۱۳.۷ درصد نرخ بیکاری شهری و ۸.۹ درصد نرخ بیکاری روستایی بوده است.

۹۶/۴/۱۷
تشکیل کمیته سالمندی در دستور کار مجلس/ خطر انقراض نسل جوان در سال‌های آتی 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: شتاب سالمندی در کشور، خطر انقراض نسل جوان و کودک را در سال های آتی به دنبال دارد.

بیشتر در حال بارگذاری...