پایگاه اطلاع رسانی فانوس | بیکاری

آخرین اخبار کلیدواژه بیکاری (۲۸۶)

۹۶/۸/۱
استان گلستان رتبه ۲۲ کشور را در نرخ بیکاری دارد

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان گلستان گفت: در ۱۲ ماه منتهی به شهریور ۹۶ نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ تا ۲۹ ساله در استان گلستان ۲۶.۳ درصد بود و استان گلستان در رتبه ۲۲ کشور قرار گرفت.

۹۶/۸/۱
مسئولان کشور برای ایجاد شغل انگیزه بیشتری نشان دهند

نماینده خلخال در مجلس گفت: مسئولان کشور باید در زمینه ایجاد شغل انگیزه بیشتری نشان دهند. مسئولان باید ریسک‌پذیر باشند تا بتوانیم از منابع موجود در کشور به نحو احسن در این زمینه بهره بریم.

۹۶/۷/۳۰
رکود برخی از مرغداری‌های استان کرمانشاه سبب عدم صادرات شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: غیرفعال بودن بخشی از ظرفیت مرغداری‌های استان کرمانشاه سبب عدم صادرات از استان شده است.

۹۶/۷/۳۰
۳میلیون بیکار مطلق داریم

رئیس مرکز آمار ایران با بیان این که بیش از ۳ میلیون بیکار مطلق داریم گفت: از تابستان سال قبل تا پایان تابستان امسال ۷۹۵ هزار شغل ایجاد شد.

۹۶/۷/۲۹
کدام دولت یک ساعت کار در هفته را شاخص اشتغال قرار داد؟

در یکی از دولت ها شاخص اشتغال بر این منوال شد که فرد با داشتن حتی یک ساعت کار در هفته شاغل محسوب می شد.

۹۶/۷/۲۹
اشتغال‌ و‌ صادرات غیر‌نفتی افزایش می‌یابد!

اعزام بیکاران به ۴ کشور تسهیل می‎شود!

۹۶/۷/۲۹
بانک مرکزی عزم جدی برای نظارت بر عملیات بانکی ندارد

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: به نظر می‌رسد بانک مرکزی عزم جدی برای نظارت بر عملیات بانکی رایج در کشور ندارد.

۹۶/۷/۲۹
آمارهای متناقض دولت درباره اشتغال

انتقاد دیگر کاندیداهای انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری به دولت یازدهم مبنی‌ بر افزایش بیکاری در چهار سال گذشته، تلنگری بود تا حسن روحانی بزرگ‌ترین وظیفه دولت دوازدهم را اشتغال اعلام کند.

۹۶/۷/۲۹
سرمایه ای که بر باد می رود

بزرگترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن به شمار می رود نیرویی که هرچه جوان تر باشد بهتر و بیشتر می تواند موتور محرک اقتصاد شود.

۹۶/۷/۲۷
فارغ‌التحصیلانی که از روی ناچاری در سنندج به مسافرکشی روی آورده‌اند

معضل "بیکاری" در استان کردستان موضوع جدیدی نیست و متأسفانه اکثر جوانان فاغ‌التحصیل این خطه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند چراکه در این منطقه خبری از کارخانه و اشتغال وجود ندارد و اکثراً یا در در خیابان‌ها علاف و یا به مسافرکشی روی آورده‌اند.

۹۶/۷/۲۶
اعزام بیکاران به ۴ کشور

مدیر کل دفتر هدایت نیرو و کاریابی ها درباره اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: در کشورهای استرالیا ، عمان، ترکیه و تاجیکستان دفاتر اعزام نیرو به خارج از کشور را راه اندازی کردیم.

۹۶/۷/۲۶
یک میلیون و ۷۶۰ هزار جوان ایرانی بیکارند

طبق گزارش جدید مرکز آمار ایران، یک میلیون و ۷۶۰ هزار جوان ایرانی در تابستان امسال بیکار بوده اند.

۹۶/۷/۲۶
استاندار کردستان ‌پای درد دل‌های ‌جوانان‌ بیکار بانه‌ای هم بنشیند

امام جمعه دیواندره گفت: خواسته بنده از استاندار جدید کردستان این است که در این شهرستان بخش کشاورزی فعال و اشتغالزایی ایجاد شود.

۹۶/۷/۲۵
نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۰.۸ درصد رسید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس آخرین آمار در تابستان سال ۹۶ نرخ بیکاری در استان به ۱۰.۸ درصد رسید.

۹۶/۷/۲۴
به نام طلافروشان، به کام کلاهبرداران

«سکه وکیوم‌دار بخرید» اما «بسته‌بندی سکه را باز نکنید که قیمت آن می‌افتد».

۹۶/۷/۲۴
دکتر شوید تا بیکار بمانید!

آمارها از بین دانش آموختگان دانشگاهی حاکی از این است که ۷۵ درصد بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی هستند.

۹۶/۷/۲۴
کشوری که امپراتوری کالای قاچاق در ایران شد

سالهاست کشوری که در مناسبات دیپلماتیک از آن به‌ عنوان کشور دوست یاد می‌شود عملاً تیشه به ریشه تولیدات مملکت زده و کمر تولیدکنندگان ایرانی را شکسته است.

۹۶/۷/۲۴
استانی که "عقب‌مانده" نیست‌

سال‌هاست تعبیراتی هم‌چون٬ تازه تاسیس٬ جوان و نوپا٬ گریبان توسعه استان خراسان شمالی را گرفته که هر روز واژه‌های جدیدتری نیز به آن اضافه می‌شود.

۹۶/۷/۲۴
بیکاران باسواد را دریابید!

در حالی که بیش از ۴.۵ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار در ایران داریم، خسارتی که از محل تحصیلکردگان بیکار به کشور وارد می‌شود قابل محاسبه نیست.

۹۶/۷/۲۲
نرخ بیکاری در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی افزایش‌ یافته است

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نرخ بیکاری در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی افزایش‌ یافته است، گفت: علت این امر آن است که عمده نیروهای ما پس از دانشگاه وارد بازار کار می‌شوند.

۹۶/۷/۲۲
واردات بی رویه ترمز اشتغالزایی را کشیده است

استاد اقتصاد دانشگاه گفت: صادرات مواد خام، واردات بی رویه، غفلت از پتانسیل اشتغالزایی صنعت توریسم، عدم توجه به شرکت های دانش بنیان، و عدم توجه به مشکلات مالیاتی و بیمه ای بنگاه های فعال به افزایش بیکاری در کشور دامن زده است.

۹۶/۷/۲۰
مردم به واسطه تورم و بیکاری دوران سختی را می‌گذرانند

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه در ارائه خدمات نباید مسائل سیاسی و ... دخیل شود، افزود: در شرایط فعلی به واسطه تورم، بیکاری و ... دوران سختی به مردم می‌گذرد و علی‌رغم تلاش‌های دولت، امکانات در حدی نیست که پاسخگوی تمام نیازهای مردم باشد.

۹۶/۷/۱۶
خرج ۱.۵ میلیارد دلار برای اشتغال بدون مشارکت بخش غیردولتی اثر ندارد

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های کشور گفت: تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار برای بهبود فضای کسب و کار در حمایت از کارآفرینان خرد و متوسط با رویکرد کاهش نرخ بیکاری زمانی توأم با بازخورد مثبت در کشور خواهد بود که بخش غیر دولتی مشارکت کند.

۹۶/۷/۱۵
بیکاری آمریکا به بالاترین رقم ۷ سال اخیر رسید

وزارت کار آمریکا اعلام کرد، طوفان های اخیر در ایالات متحده منجر به بیکار شدن ۳۳ هزار نفر در آمریکا شد که از سال ۲۰۱۰ میلادی به بعد بی سابقه بوده است.

۹۶/۷/۱۵
بازار کار ۳ قفله شد/ دکتر شوید تا بیکار بمانید

آمارها از بین دانش آموختگان دانشگاهی حاکی از این است که ۷۵ درصد بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی هستند،افزایش ۱۵.۳۷درصدی داوطلبان کنکور ارشد در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ نشان دهنده این است که کارجویان فارغ التحصیل برای یافتن شغل سطوح مختلف را سپری می کنند.

بیشتر در حال بارگذاری...