پایگاه اطلاع رسانی فانوس | انتخابات ٩٦

آخرین اخبار کلیدواژه انتخابات ٩٦ (۶۳)

۹۶/۱/۶
بررسی رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص افزایش تولید و ایجاد اشتغال/ دستورات انتخاباتی روحانی به وزیر کشور

رئیس‌جمهور درجلسه هیات دولت از وزیر کشور خواست گزارش اقدامات انجام شده در تأمین امنیت کامل برای انتخابات سالم و قانونی، برخورد با تخلفات امنیتی و بازداشت تعدادی از فعالان رسانه‌ای را ارایه نماید.

۹۵/۱۲/۱۷
«روحانی» دیگر کاندیدای ما نیست

دبیرکل حزب مردم از انتخاب گزینه‌ای غیر از روحانی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ خبر داد.

۹۵/۱۲/۱۷
مردم در انتخابات اردیبهشت 96 حماسه دیگری خواهند آفرید

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آنچه توطئه های دشمنان را خنثی می کند، حضور باشکوه مردم در انتخابات است، گفت: مردم ما مراقب هستند و در انتخابات اردیبهشت 96 حماسه دیگری خواهند آفرید.

۹۵/۱۲/۱۴
ستاد انتخابات کشور رسماً افتتاح شد

ستاد انتخابات کشور عصر امروز با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور رسماً افتتاح شد.

۹۵/۱۲/۵
رحیمیان: باید به گزینه‌ای به نفع اسلام و نظام برسیم

رئیس هیات مؤسس جبهه مردمی‌نیروهای‌ انقلاب‌اسلامی گفت: باید در هر مرحله‌ای، رای ما و نگاه ما برای خدمتگزاری به مردم باشد.

۹۵/۱۰/۱۳
پزشکیان: هنوز به تصمیمی برای حضور در انتخابات ۹۶ نرسیده‌ام

نایب رئیس مجلس در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر ثبت‌نام در انتخابات ۹۶،گفت: برخی افراد مسائلی را مطرح کرده‌اند اما هنوز تصمیمی برای حضور در این انتخابات نگرفته‌ام.

۹۵/۱۰/۴
برخی گمان می‌کنند برجام «خم رنگرزی» است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب می گوید برخی گمان می‌کنند برجام «خم رنگرزی» است که باید یک شبه وضعیت زندگی مردم را تغییر دهد. نتیجه برجام در روندی ۱۰ساله آثار تمام عیارخود را نشان می‌دهد و تا پایان این دوره زمانی، نمی‌توان درباره سرنوشت توافق یا فرجام برجام اظهارنظر قاطع کرد.

۹۵/۱۰/۴
محبوبیت روحانی کم شده است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است که به طور مسلم روحانی دیگر از آن محبوبیتی برخوردار نیست که در۲۴ خرداد سال ۹۲ برخوردار بود.

۹۵/۹/۲۸
روحانی کاندیدای حزب سبز برای انتخابات ریاست جمهوری 96

دبیرکل جزب سبز گفت: گزینه ما برای انتخابات ریاست جمهوری 96 فردی روحانی است.

۹۵/۹/۲۸
احتمال کاندیداتوری باهنر در انتخابات 96 قوت گرفت

نایب رئیس جبهه پیروان از تلاش‌ اعضای این جبهه برای اقناع باهنر جهت کاندیداتوری در انتخابات 96 خبر داد و گفت: ما زیر چتر ائتلاف حرکت و به اجماع می‌رسیم.

۹۵/۹/۲۵
گزینه های «جبهه یکتا» برای انتخابات 96

سخنگوی جدید جبهه یکتا با بیان اینکه گزینه‌های متعددی در بین اعضای یکتا مطرح است که دارای توانمندی و کارآمدی لازم برای ریاست جمهوری هستند،‌ گفت: ما گزینه نهایی خود را به اصولگرایان معرفی خواهیم کرد.

۹۵/۹/۲۳
قرارداد ایران با بوئینگ؛برای آمریکا اشتغال زایی و انتخاب مجدد روحانی را تضمین می کند

اندیشکده آمریکایی می‌نویسد: با وجودی که عامه مردم ایران هنوز مواهب برجام را حس نکرده‌اند، توافق با شرکت بوئینگ برای اشتغال‌زایی در آمریکا و انتخاب مجدد رییس جمهور ایران امری مهم است.

۹۵/۹/۱۳
اصلاح‌طلبان و اصولگرایان باید مخلصانه و بدون سیاسی‌کاری با هم همکاری کنند

فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که در این انتخابات وسیع‌تر و فراتر از اصولگرایی و اصلاح‌طلبی فکر کنیم و کشور را دو قطبی نکنیم و اصلاح‌طلبان و اصولگرایان مخلصانه و بدون سیاسی‌کاری با هم همکاری کنند.

۹۵/۸/۳۰
انتخابات سال 96 به‌صورت الکترونیکی برگزار نمی‌شود

دبیر اول کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، به جمع‌بندی نرسیدن وزارت کشور و شورای نگهبان را یکی از دلایل برگزار نشدن انتخابات الکترونیک در سال 96 عنوان کرد.

۹۵/۸/۹
اصلاح‌طلبان حمایت نکنند، روحانی ضربه می‌خورد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است که اگر آقای روحانی اصلاح‌طلبان را به صورت منسجم پشت خود نداشته باشد، ضربه خواهد خورد، بنابراین اصلاح‌طلبان نیز باید تا آخرین لحظه از آقای روحانی حمایت کنند و نباید کارهایی در جهت تخریب وی انجام شود.

۹۵/۸/۹
امکان رد صلاحیت روحانی وجود ندارد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید بر اینکه امکان رد صلاحیت آقای روحانی توسط شورای محترم نگهبان وجود ندارد گفت که آقای روحانی رد صلاحیت نمی‌شود و در انتخابات پیش رو با قوت و قدرت در صحنه حاضر می‌شود.

۹۵/۸/۸
جهانگیری و ظریف، مهمترین چالش‌های روحانی در انتخابات 96

یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران می گوید مهم‌ترین خطری که ممکن است در انتخابات سال 96 روحانی را با چالش جدی مواجه کند معرفی گزینه‌هایی مانند جهانگیری یا ظریف از طرف اصلاح‌طلبان است که ممکن است در پایگاه اجتماعی آقای روحانی شکاف ایجاد کند.

۹۵/۸/۴
تغییرات دولت در حوزه سیاسی را نوعی پیشرفت می‌دانم

یک فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است که تغییرات دولت در حوزه سیاسی، نوعی پیشرفت است و رئیس جمهور می‌خواهد نشان دهد در آخرین سال از دولت اول خود با کسی تعارف ندارد.

۹۵/۸/۳
جلوگیری از ورود کانون‌های قدرت و ثروت به انتخابات

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات توسط رهبر معظم انقلاب را در راستای کوتاه نمودن دست وابستگان به قدرت و ثروت از همه‌پرسی دانست و از تلاش کانون‌های قدرت و ثروت برای ورود پول‌های کثیف به انتخابات خبر داد.

۹۵/۸/۲
استقبال سرد نمایندگان مجلس از تغییرات کابینه دولت یازدهم/ کار سخت مجلس برای رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به تغییر کابینه دولت و شائبه انتخاباتی بودن آن واکنش نشان دادند و تأکید کردند که وزرای پیشنهادشده برای تصدی پست وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان هیچ تناسبی با این وزارتخانه‌ها ندارند و مجلس برای دادن رأی اعتماد به آن‌ها، کار سختی پیش رو دارد.

۹۵/۸/۲
مصوبه مجلس درباره نظارت استصوابی شورای نگهبان خلاف سیاست‌های کلی انتخابات است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه معتقد است که مصوبه اخیر نمایندگان مبنی بر اینکه شورای نگهبان پس از اعلام نظر قطعی و نهایی خود درباره صلاحیت یک نامزد و اعلام صحت انتخابات، نمی‌تواند اظهارنظر مجددی درباره صلاحیت آن نامزد داشته باشد را خلاف سیاست‌های کلی انتخابات که توسط رهبر انقلاب ابلاغ‌شده است، دانست.

۹۵/۸/۲
امکان ندارد روحانی ردصلاحیت شود

یک فعال سیاسی اصلاح طلب می گوید که رد صلاحیت آقای روحانی بر پایه یک مطالعه درست و بی‌طرفانه حقوقی، غیرممکن است و امکان ندارد آقای روحانی ردصلاحیت شود.

۹۵/۸/۱
اصلاح‌طلبان درصدد جذب آراء خاکستری جامعه هستند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به استراتژی اصلاح‌طلبان برای جذب آراء خاکستری جامعه گفت که اصولگرایان در فرصت مناسب نامزد یا نامزدهای خودشان را برای انتخابات سال 96 مطرح می‌کنند تا از تخریب اصلاح‌طلبان در امان باشند.

۹۵/۸/۱
پیغام مهم اصلاح‌طلبان به روحانی/ روحانی در دولت دوم خود تا حدود زیادی محافظه‌کار‌تر خواهد شد

یک تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید روحانی در دولت دوم خود تا حدود زیادی محافظه‌کار‌تر خواهد شد و وی برای اصلاح‌طلبان دارای کارکردهای متفاوتی است.

۹۵/۸/۱
دلایل تغییرات کابینه دولت یازدهم/ اداره کشور با یکدندگی امکان‌پذیر نیست

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی به تشریح دلایل تغییر در کابینه دولت یازدهم پرداخت و گفت که دولت دوم روحانی باتجربه‌تر، با برنامه‌ها و روش‌های اجرایی بهتر خواهد بود.

بیشتر در حال بارگذاری...