پایگاه اطلاع رسانی فانوس | منافع ملی

آخرین اخبار کلیدواژه منافع ملی (۱۰)

۹۶/۵/۱۲
تهدیدات روسیه در قبال تحریم های جدید آمریکا

وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه گفت این کشور ممکن است بعد از امضای طرج تحریم ها توسط دونالد ترامپ، اقدامات متقابلی علیه آمریکا اتخاذ کند.

۹۶/۴/۲۷
زنگنه می‌خواهد قراردادهای نفتی برای خارجی‌ها جذاب باشد/ فاز ۱۱ هیچ تفاوتی با سایر فازها ندارد/ دولت یازدهم منافع ملی را گره خورده با غربی ها می‌پندارد

معاون سابق وزیر نفت با انتقاد بر عملکرد توتال در سال‌هایی که فاز ۱۱ پارس جنوبی را برعهده داشت، از بدعهدی و کارشکنی این شرکت خبر داد و گفت: شرکت‌های ایرانی نیز می‌توانند فاز ۱۱ را برعهده بگیرند؛ چراکه این فاز با بقیه فازها هیچ تفاوتی ندارد.

۹۶/۲/۲۴
اولویت در سیاست خارجی حفظ منافع و غرور ملی است

مشاور حجت السلام رئیسی در گفت‌و‌گو با نشریه خارجی عنوان داشت: مردم ایران کسی را می‌خواهند که آن‌ها را از شر فساد و رکود اقتصادی رهایی داده و تنفس را به عرصه و سیاسی آورده و اختلافات موجود را از بین ببرد.

۹۶/۲/۲۲
تکمیلی/مک‌مستر:‌ تقویت متحدان ما در خاورمیانه به نفع منافع ملی آمریکاست

تقویت متحدان ما در خاورمیانه به نفع منافع ملی آمریکاست

۹۶/۱/۱
اگر آمریکا بدعهدی خود را ادامه داد به شرایط قوی‌تر از گذشته برمی‌گردیم

وزیر امور خارجه گفت: این آمادگی را داریم که اگر آمریکا تصمیم بگیرد بدعهدی خود را به حدی برساند که ادامه برجام به سود کشور و منافع ملی نباشد بتوانیم به شرایط گذشته حتی قوی‌تر از گذشته برگردیم.

۹۵/۱۲/۶
فلسطین در رأس مسائل جمهوری اسلامی ایران است

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مسئله فلسطین در رأس مسائل جمهوری اسلامی ایران است، گفت: منافع ملی، منطقه‌ای و سیاسی ما هم به مسئله فلسطین گره خورده است.

۹۵/۱۰/۲۸
از بازی با منافع ملی تا حضور برخی افراد در لیست ترور نرم

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر نقش بی‌بدیل هاشمی در نهضت و انقلاب اسلامی، پایبندی اروپا به اجرای برجام، از مواجهه کریمانه متوهم نشوید، راهکارهای خروج مسکن از رکود، نعل وارونه با فضاسازی رسانه‌ای، برجام از مخاطرات مقابل ایران کاست، چه کسانی در لیست ترور نرم هستند، حقوق شهروندی فراتر از اغراض سیاسی، بی‌فایده بودن بغل کردن زانوی غم، دشمنی واقعی با صداوسیما و بازی با منافع ملی اختصاص دارد.

۹۵/۱۰/۷
بیانیه کمیسیون امنیت ملی درباره فایل صوتی ظریف

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره حواشی اخیر اظهارات ظریف بیانیه‌ای صادر کرد.

۹۵/۱۰/۵
یک عده نورچشمی منافع ملی را به یغما می‌برند

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: کرسنت،آی‌پی‌سی و امثال آنها از یک تفکر بلند می‌شود، یک تفکر که به توانمندی داخلی کشور بی‌توجه است و چشم امید به دیگران می‌دوزد بنابراین بر روی حق‌ دلالی و رانت تمرکز می‌کند.

۹۵/۴/۱
بعد از برجام روزی نیست که گشایشی در مسیر منافع ملی حاصل نشده باشد/ نباید به دانشجو با عینک امنیتی نگریست

رئیس‌جمهور گفت: دانشگاه، اعضای هیات علمی و دانشجویان در خط مقدم تعالی و خدمت به جامعه و کشور هستند و به هیچ وجه نباید به دانشگاه و دانشجو با عینک امنیتی نگریست.