پایگاه اطلاع رسانی فانوس | پلاسکو

آخرین اخبار کلیدواژه پلاسکو (۴۹۸)

۹۶/۴/۲۷
قالیباف: درروزهای سخت پلاسکو عده ای به جای کمک فقط زخم زبان زدند

شهردار تهران با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: درروزهای سخت پلاسکو عده ای به جای کمک فقط زخم زبان زدند.

۹۶/۴/۱۸
اشراف به سفارت انگلیس و موافقت شهرداری، چالش‌های احداث پلاسکوی جدید

نمایندگان کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو با محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان دیدار کردند که در این دیدار، تأمین کل مساحت تحت اشغال، موافقت شهرداری، میراث فرهنگی و اشراف به سفارت انگلیس، از جمله چالش‌های ساختمان جدید پالسکو عنوان شد.

۹۶/۴/۱۷
احداث مجتمع تجاری جدید در محل ساختمان پلاسکو

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری برای احداث مجتمع تجاری جدید در محل ساختمان ویران شده پلاسکو همکاری‌های لازم را با بنیاد مستضعفان خواهد داشت.

۹۶/۴/۱۳
کمبود پد بالگرد نیازی اورژانسی برای تهران /پایتخت فقط 2 بالگرد اورژانس دارد

حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو نخستین باری نبود که این نکته را به یادمان می‌آورد که خطر همواره در کمین تهران است. موضوع اما بر سر کمبود امکانات و تجهیزات امدادی نظیر بالگرد اورژانس در شهری است که وقوع کوچکترین حادثه در آن می تواند خسارات جبران ناپذیری به بار بیاورد.

۹۶/۴/۱۱
بار دیگر تجمع اعتراض‌آمیز پلاسکونشینان

کسبه پلاسکو صبح امروز بار دیگر در مقابل بنیاد مستضعفان که مالکیت این ساختمان را بر عهده داشته، تجمع کرده‌اند.

۹۶/۴/۸
اعطا وام 300 میلیونی به کسبه پلاسکو/سود وام نصف شد/کلنگ زنی مجتمع جدید در آینده ای نزدیک

عضو هیئت مدیره پیراهن دوزان تهران گفت: برای رونق کار کسبه آسیب دیده در حادثه پلاسکو وام 300 میلیون تومانی به آنها پرداخت می‌شود که 50 درصد از سود این وام به کمک سازمان برنامه و بودجه حذف خواهد شد.

۹۶/۴/۳
خبری از وام ۳۰۰ میلیونی کسبه پلاسکو و تخفیف ۹ درصدی سود بانکی آن نشد

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان با بیان اینکه هیچکدام از کسبه پلاسکو موفق به دریافت وام نشده‌اند، گفت: امکان پرداخت سود ۱۸ درصدی برای این تولید‌کنندگان وجود ندارد.

۹۶/۴/۳
سود وام پلاسکونشینان ۲ برابر شد/ بسیاری از کسبه عطای وام را به لقایش بخشیدند

در جلسه‌ای که صبح امروز (شنبه) برگزار شد، در نهایت اعلام شد که سود وام‌های بانکی کسبه پلاسکو ۱۸ درصد تصویب شده و بر همین اساس به گفته رئیس اتحادیه پیراهن دوزان، بسیاری از کسبه ترجیح دادند از دریافت این وام صرف‌نظر کنند.

۹۶/۳/۲۵
واکنش روزنامه وطن امروز به آتش سوزی گرنفل

روزنامه وطن امروز به آتش سوزی گرنفل اینگونه واکنش نشان داد.

۹۶/۳/۲۴
فیلم آتش سوزی در برج مسکونی 27 طبقه در لندن

با آتش سوزی در برج معروف لندن وضعیت فوق العاده اعلام شده است. این آتش سوزی 35 مصدوم داشته است.

۹۶/۳/۲۳
کسبه پلاسکو زیرآوار تسهیلات بانکی و مشکلات مالیاتی

پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵، ساعت ۱۰ صبح، چهار راه استانبول واقع در مرکز تهران، ساختمان پلاسکو بر اثر آتش سوزی چند ساعته فروریخت و حدود یک هزار و ۲۰۰ واحد که ۵۶۰ واحد تولیدی و پخش فعال در آن یکباره تخریب شد و خسارتی ۱۵ هزار میلیارد ریالی به صنعت پوشاک کشور وارد کرد که در پی آن قریب به ۴ هزار نفر بیکار شدند.

۹۶/۳/۲۲
6 ماه گذشت، اما هنوز کار ساخت ساختمان پلاسکو آغاز نشده است

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران گفت: با وجود گذشت 6 ماه از حادثه آتش سوزی پلاسکو کار ساخت این ساختمان هنوزآغاز نشده است.

۹۶/۳/۲۱
تجمع کسبه پلاسکو مقابل بنیاد مستضعفان +عکس

جمعی از کسبه پلاسکو مقابل ساختمان بنیاد مستضعفان تجمع اعتراضی برپا کردند.

۹۶/۳/۲۱
پرداخت حق بیمه عمر و حوادث و هزینه خرید مسکن آتش نشانان شهید پلاسکو

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: طی هفته جاری حق بیمه عمر و حوادث آتش نشانان شهید حادثه پلاسکو بطور کامل و تا سقف 413 میلیون تومان به وارث قانونی آنها پرداخت خواهد شد.

۹۶/۳/۱۳
واکنش مقصران پلاسکو به گزارش هیات ویژه

گزارش ملی هیات ویژه پلاسکو با اولین واکنش مواجه شد. پس از گذشت نزدیک به دو ماه از انتشار رسمی گزارش هیات ویژه پلاسکو، دو دستگاه از چهار دستگاهی که به نوعی مقصر بخشی از حادثه ساختمان پلاسکو شناخته شدند، نسبت به گزارش هیات ویژه ساختمان با ارائه دفاعیه‌های مکتوب خود به این هیات واکنش نشان دادند.

۹۶/۳/۳
تصویری از حادثه پلاسکو برنده مسابقه نشنال جئوگرافیک+ فیلم

عکسی که توسط یکی از عکاسان ایرانی گرفته شده بود به عنوان یکی از برندگان مسابقه عکاسی سیاه و سفید نشنال جئوگرافیک انتخاب شد.

۹۶/۲/۱۷
نوع بیمه تنها علت اختلاف میزان دیه قربانیان پلاسکو و معدن آزاد شهر است

یک کارشناسان ارشد صنعت بیمه، علت تفاوت دیه قربانیان حادثه پلاسکو و معدن زغال سنگ آزاد شهر را میزان بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان عنوان کرد.

۹۶/۲/۱۶
پرداخت خسارت جانباختگان معدن یورت، شهدای پلاسکو و قطار دامغان

رییس‌کل بیمه مرکزی بابیان پرداخت سریع خسارت دیدگان پلاسکو و قطار دامغان، اعلام کرد، جانباختگان حادثه معدن یورت گلستان تحت پوشش بیمه مسئولیت بودند و خسارت آنها پرداخت خواهد شد.

۹۶/۲/۱۶
آغاز پرداخت وام بانکی به کسبه پلاسکو/سود وام‌ها 2 برابر شد!

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان هفته جاری را زمان آغاز واگذاری وام‌های بانکی به کسبه پلاسکو اعلام کرد و از دو برابر شدن رقم سود این وام‌ها خبر داد.

۹۶/۲/۱
کسبه پلاسکو به رئیس جمهور نامه نوشتند

شورای نمایندگان کسبه پلاسکو با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهوری، از اجرایی نشدن مصوبه دولت در خصوص حمایت از کسبه پلاسکو انتقاد و اعلام کردند: کسبه پلاسکو هنوز بلاتکلیف و سردرگم هستند و مصوبه دولت فقط در مقام صحبت و سخن است.

۹۶/۱/۲۹
جزئیات گزارش کمیته فنی از حادثه پلاسکو

ابعاد فنی، مدیریتی و حقوقی حادثه ساختمان پلاسکو توسط رئیس کمیته فنی و حقوقی شورای شهر تهران در جلسه علنی شورا بررسی شد.

۹۶/۱/۲۱
افزایش مرگ و میرها با سلفی/ پلیس و نیروهای امداد از وطایف خود عقب می مانند+ فیلم ها و تصاویر

عادت غلط برخی از افراد برای گرفتن عکس سلفی از یک حادثه و یا تصادف جاده ای در بسیاری از موارد سبب شده است تا پلیس و ماموران امداد و نجات نتوانند به وظایف خودشان به درستی عمل کنند.

۹۶/۱/۱۷
دولت هیچ گونه توصیه و فشاری به هیأت ویژه پلاسکو برای تهیه گزارش نداشته است/ تهیه گزارش ملی در حوادث را به روال تبدیل کنیم

رییس جمهوری در جلسه «هیأت ویژه گزارش ملّی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو» ضمن تقدیر از تلاش های این هیأت برای تهیه گزارش و بررسی این حادثه مهم و پیچیده در زمانی محدود، گفت: در بررسی این حادثه کار ارزشمندی انجام گرفت و برای نخستین بار در کشور در حادثه ای مهم، دستگاه های اجرایی و به مفهومی ذی نفعان برای بررسی وارد نشده و یک هیأت مستقل، بی طرف و آزاد بدون تاثیر از مسایل معمول سیاسی، نسبت به بررسی این حادثه تعیین و شروع به کار کرد.

۹۶/۱/۱۷
فرضیه انفجار پلاسکو رد شد/ مقصران معرفی شدند

رئیس‌جمهور در جلسه «هیأت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو» ضمن تقدیر از تلاش‌های این هیأت برای تهیه گزارش و بررسی این حادثه مهم و پیچیده در زمانی محدود، گفت: در بررسی این حادثه کار ارزشمندی انجام گرفت و برای نخستین‌بار در کشور در حادثه‌ای مهم، دستگاه‌های اجرایی و به مفهومی ذی‌نفعان برای بررسی وارد نشده و یک هیأت مستقل، بی‌طرف و آزاد بدون تأثیر از مسائل معمول سیاسی، نسبت به بررسی این حادثه تعیین و شروع به کار کرد.

۹۶/۱/۱۴
سخنگوی سازمان آتش نشانی: پیش از هر کاری از خانواده شهدای پلاسکو کسب رضایت می کنم

سخنگوی سازمان آتش نشانی در رابطه با حواشی مطرح شده پیرامون ثبت نام خود در انتخابات شورای شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...