پایگاه اطلاع رسانی فانوس | ظریف

آخرین اخبار کلیدواژه ظریف (۶۲۹)

۱۲:۸:۱۰
جلسه علنی امروز مجلس دو شیفتی است

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: اما تجربه نشان داده که احتمالا یک یا دو وزیر از نمایندگان رای نگیرند زیاد است.

۱۱:۵۸:۱۲
ظریف: تروریسم، تروریسم است

وزیر امور خارجه بدون آن که نامی از رییس جمهور آمریکا بیاورد از او بدلیل سرعت در اهانت به اسلام و تردید در محکومیت ترور ناشی از نژادپرستی در داخل کشورش انتقاد کرد.

۱۱:۵۴:۳۰
نمی‌خواهیم در سوریه باقی بمانیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که کشورش نقشه‌ای برای باقی ماندن در سوریه بعد از شکست گروه تروریستی داعش ندارد.

۸:۴۷:۵
پاسخ برجامی ایران به آمریکا/ ظریف برای رای اعتماد مشکلی ندارد

سفیر سابق ایران در اسپانیا و نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران پاسخ بدعهدی های آمریکا را در غالب برجام می دهد.

۹۶/۵/۲۶
جذب ۱۱،۸ میلیارد دلار تسهیلات مالی خارجی در دولت یازدهم

میزان جذب و تجهیز منابع مالی خارجی برای طرح‌های سرمایه‌ای در ایران در طول دولت یازدهم ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار است که در قالب ۳۶ طرح در کشور اجرایی می‌شود.

۹۶/۵/۲۵
حقوق کارکنان وزارت خارجه با همت مجلس اصلاح شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت:حقوق دیپلماتهای ایرانی کمترین حقوق در بین دیپلماتهای هم سطح خارجی است. همچنین حقوق کارکنان وزارت خارجه در داخل کمترین حقوق در بین کارکنان دولت است که با همت مجلس باید اصلاح شود.

۹۶/۵/۲۵
آقای ظریف! آمریکا دیگر چه کاری انجام دهد تا شما قبول کنید برجام نقض شده است

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: برخلاف صحبت‌های روز گذشته رئیس جمهور برجام تبدیل به مکانیزمی نظارتی بر روی ایران شده است. وی گفت: از نظر ما در این موقعیت باید یک تیم مذاکره کننده دیگر معرفی می‌شد تا آمریکاییها بفهمند که دیگر ظریف در تیم مذاکره کننده حضور ندارد که با لبخند بیاید و به همراه آنها پیاده‌روی کند.

۹۶/۵/۲۵
چرا علیه ایران مدام قطعنامه صادر می شود

نماینده مردم کبودرآهنگ گفت: از دیپلماسی عمومی نتوانسته‌ایم به درستی استفاده کنیم که این نشان از ضعف آقای ظریف در وزارت خارجه است سفرا به خوبی به مسئولیت خود نمی‌پردازند و بحث مالی درباره برخی از سفارتخانه‌ها و سفرا مطرح است. این مناسب نیست که برخی سفرا در سایر کشورها به دنبال بحث مالی و ادامه تحصیل خود باشند.

۹۶/۵/۲۵
تنها چیزی که سفرای ما بلد نیستند رویکرد اقتصادی است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی امور خارجه گفت: تمام سفرای ما در خارج از کشور رویکردشان یا امنیتی است و یا سیاسی و تنها چیزی که بلد نیستند اقتصادی است.

۹۶/۵/۲۵
نمایندگان با برگزاری شیفت شب مخالفت کردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد رئیس مجلس برای ادامه یافتن بررسی صلاحیت وزرا در شیفت شب مخالفت کردند.

۹۶/۵/۲۵
مختصات روح برجام از نظر آمریکایی‌ها

اکنون در ادبیات آمریکایی‌ها، سخن از پایبند نبودن ایران به روح برجام، در حال تکرار شدن است. آمریکایی‌ها با تکرار این موضوع در رسانه‌ها، به دنبال پیاده‌سازی نقشه‌های شیطانی خود هستند.

۹۶/۵/۲۴
مزایا و معایب عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی

از سال 1996 که ایران در تلاش است خود را به عضویت سازمان تجارت جهانی درآورد هنوز موفق به انجام این کار نشده است. تاکنون 164 کشور از جمله افغانستان به عضویت سازمان تجارت جهانی درآمده اند. به عضویت درآمدن این سازمان پیامدهای مثبت و منفی را برای ایران به همراه خواهد داشت.

۹۶/۵/۲۴
آقایان توضیح دهند که کدام بخش از برجام به زیان آمریکاست؟!

با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده است خود را مانند ما به چنبره فریب آمریکا گرفتار کند.

۹۶/۵/۲۳
ظریف: ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت خارجه

وزیر پیشنهادی امور خارجه با اشاره به ایجاد معاونت اقتصادی در بدنه این وزارتخانه گفت: ایجاد این معاونت در راستای افزایش تولید و اشتغال بوده است.

۹۶/۵/۲۳
ظریف ریاست آیت الله شاهرودی و عضویت سید محمد صدر در مجمع تشخیص را تبریک گفت

وزیر امور خارجه در پیام‌های جداگانه خطاب به حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی و سید محمد صدر، ریاست و عضویت آنها را در مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی مقام معظم رهبری تبریک گفت.

۹۶/۵/۲۳
پیام تبریک ظریف به سید حسن نصرالله در سالگرد جنگ ۳۳ روزه

وزیر امور خارجه در پیام‌هایی جداگانه به وزیر امور خارجه لبنان و دبیرکل حزب الله، سالگرد پیروزی لبنان در جنگ ۳۳ روزه را به آنان تبریک گفت.

۹۶/۵/۲۳
مزیت‌های طرح مجلس برای مقابله با آمریکا

در کشور نهادهای مختلفی از جمله وزارت خارجه، سپاه، اطلاعات یا هر نهاد دیگر جدای از هم نیستند و همه اینها متعلق به کشور و ملت ایران هستند و نمی‌توان تفاوتی میان آنها قائل شد.

۹۶/۵/۲۲
طراحی ساختارهای لازم برای تسهیل جذب گردشگر

وزیر پیشنهادی امور خارجه، با اشاره به انتاظر نمایندگان مجلس برای جذب بهتر گردشگر بویژه در حوزه توریسم سلامت گفت: ساختارهای لازم را برای تسهیل جذب گردشگر طراحی شده است.

۹۶/۵/۲۲
آشفتگی نظام مدیریتی در دولت یازدهم

اینکه دولت دوازدهم چگونه باید باشد از 2 منظر قابل بحث است؛ یکی از منظر آرمان‌های عالی نظام جمهوری اسلامی که این بایدها به وضوح در بیان و گفتار بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب آمده است و بر کسی پوشیده نیست. اما منظر دیگر به خاستگاه و نقطه عزیمت دولت دوازدهم بازمی‌گردد که شاید در برخی موارد با نظام مطلوب همراستا و یا حتی زاویه‌دار باشد

۹۶/۵/۲۱
نقطه هدف در طرح بازرسی از مراکز نظامی ایران

آمریکایی‌ها به‌درستی می‌دانند که جمهوری اسلامی اجازه ورود به مراکز، پایگاه‌ها و سایت‌های نظامی خود را نمی‌دهد. بر همین اساس آنان می‌خواهند همین عدم اجازه را دلیل عدم‌ پایبندی ایران به برجام معرفی کنند و با هزینه ایران از برجام خارج شوند.

۹۶/۵/۲۱
سناریوی خروج آمریکا از برجام

روندی که آمریکا از مداخله،‌ توطئه و حمله نظامی در جهان از گذشته تا به حال داشته و متأسفانه با سکوت مجامع به‌اصطلاح بین‌المللی همراه بوده، سیاستمداران آمریکایی را دچار این خطای استراتژیک کرده است که قادرند همان سناریوها و سیاست‌های نخ‌نما شده را در مورد ایران پیاده کنند.

۹۶/۵/۲۱
ظریف: ترامپ همیشه خواستار از بین بردن برجام بوده است

وزیر خارجه ایران به جدیدترین اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره توافق هسته ای واکنش نشان داد.

۹۶/۵/۱۸
هزینه کارهای آمریکا را گردن نمی گیریم

وزیر پیشنهادی امور خارجه: باید مانع از این شویم که آمریکا هزینه های سیاسی و اقتصادی نقض برجام را به گردن ما بیندازد که این هدف به خصوص با فضاسازی هایی که در کشور ایجاد می شود، وقت زیادی را از ما می گیرد.

۹۶/۵/۱۸
معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه تشکیل می شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نشست کمیسیون را تشریح کرد.

۹۶/۵/۱۸
سیاست خارجی تهران مقابه به مثل با ادبیات ترامپ نیست

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس گفت: تهران نباید با تصمیمات یک رئیس جمهوری دیوانه در کاخ سفید برنامه های خود را تحت الشعاع جنگ طلبی همیشگی آمریکایی ها قرار دهد.

بیشتر در حال بارگذاری...