پایگاه اطلاع رسانی فانوس | ریال

آخرین اخبار کلیدواژه ریال (۱۲)

۹۶/۲/۱
بیشترین حجم ریالی بانک‌ها در اختیار "۴۰۰ نفر"

قالیباف در ایلام گفت: مهم‌ترین بحران کشور بحران اقتصادی است، این در حالی است که بیشترین حجم ریالی بانک‌ها در اختیار ۴۰۰نفر است.

۹۶/۱/۹
جزئیات پرداخت سود اوراق در سال ۹۶

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از پرداخت بیش از ۱۹۹۸ میلیارد ریال سود انواع اوراق در فروردین ماه جاری خبر داد.

۹۶/۱/۹
رشد 12 ارز در بازار بین بانکی +جدول

ارزش 12 ارز بین بانکی در حالی روند صعودی به خود گرفته که ارزش یورو با کاهش قیمت 157 تومانی روبرو شده است.

۹۶/۱/۹
استفاده از روبل و ریال در مبادلات تجاری،به زودی

رئیس‌کل بانک مرکزی از اتصال شبکه بانکی شتاب ایران و سامانه میر روسیه در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: پروژه استفاده از پول ملی دو کشور در مراحل نهایی است.

۹۵/۱۲/۲۰
پول ملی به حذف صفر نزدیک شد

حذف سه تا چهار صفر از پول ملی، ماجرای چند ساله پولی ایران است که گاهی با قدرت مطرح و گاهی به آرشیو بانک مرکزی برمی‌گردد اما این بار سیاست‌گذار پولی پیش‌بینی کرده که به زمان حدود یک ساله برای اجرای این سیاست نیاز دارد.

۹۵/۱۱/۱۶
ارزش واقعی ریال را حدود 60 درصد کاهش داده‌اند

بذرپاش با اشاره به وضعیت نظام بانکی کشور گفت: پلاسکوی نظام بانکی کشور بر سر مردم آوار شد و شما که ادعا می‌کنید تورم 8درصد است پس چرا 28درصد از مردم بهره وام میگیرید؟

۹۵/۱۰/۱۴
تحمیل هزینه ۳ هزار میلیاردی به بیت‌المال برای تبدیل ریال به تومان

معاون اسبق حقوقی و پارلمانی بانک مرکزی گفت: تبدیل ریال به تومان اهداف سیاسی را پیگیری می کند و کاری مانند تغییر سال پایه برای مثبت کردن آمار و عملکرد دولت است.

۹۵/۱۰/۹
تحلیل یورو نیوز از دلایل احتمالی سقوط ارزش ریال

ارزش ریال ایرانی در 10 سال گذشته بیش از 450 درصد در برابر هر دلار آمریکا افت کرده است. واحد پول ملی ایران در روزهای گذشته شاهد پایین ترین ارزش خود در برابر دلار آمریکا در تاریخ این کشور است؛ هر دلار روز چهارشنبه در بازار ایران به قیمت 41600 ریال عرضه شده است.

۹۵/۱۰/۸
هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی تغییر واحد پولی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به هزینه ۳۰۰۰میلیارد تومانی تغییر واحد پولی کشور، گفت: دولت پیشنهاد حذف ۴ صفر را در دستور کار قرار دهد.

۹۵/۱۰/۷
چرا روحانی واحد پولی را تغییر می‌دهد؟

دولت ایران ۷ دسامبر طرحی را ارائه کرد تا از این پس نام واحد پولی این کشور از ریال به تومان تغییر کند اما چرا این اقدام صورت گرفت و تأثیرات آن چه خواهد بود؟

۹۵/۱۰/۶
۸ دلیل کاهش ارزش ریال در برابر دلار و پیامدهای آن

مرکز مطالعات ایران خلیج اعلام کرد:کاهش ارزش ریال در برابر دلار طی ماه‌های گذشته نشان‌دهنده زوال این ارز بر اثر اجرای اقدامات سیاسی مختلف و بحران‌های اقتصادی در ایران است.

۹۵/۹/۱۸
از اصلاح پول ملی تا نگاهی به کارنامه ۶ ماهه مجلس دهم

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر اصلاح پول ملی؛ گامی مثبت، اشتغال قرار است از فرانسه بیاید، آزادی حلب طرح تجزیه سوریه را ناکام می‌گذارد، فضای مجازی رها نشود، اوباما و مسیر‌تعامل با ایران، شکست زنجیرها در حلب، حادثه قطار و وزیر مکلف و نگاهی به کارنامه ۶ ماهه مجلس دهم اختصاص دارد.