پایگاه اطلاع رسانی فانوس | مصوبات

آخرین اخبار کلیدواژه مصوبات (۹)

۹۶/۲/۱۹
سالانه نیازمند ایجاد ۹۵۰ هزار فرصت شغلی هستیم

سخنگوی دولت گفت: برای اینکه تا پایان برنامه ششم یعنی سال ۱۴۰۰ بتوانیم نرخ بیکاری را یک رقمی کنیم نیازمند ایجاد سالانه ۹۵۰ هزار فرصت شغلی هستیم.

۹۶/۲/۶
سیاست های کلی انتخابات اجرایی نمی‌شود/ از شفاف سازی مالی کاندیداها خبری نیست

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: شفاف سازی مالی یکی از بندهای سیاست های کلی انتخابات است و اجرایی شدن آن منوط به تبدیل سیاست های کلی به قوانین اجرایی است.

۹۶/۲/۱
کسبه پلاسکو به رئیس جمهور نامه نوشتند

شورای نمایندگان کسبه پلاسکو با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهوری، از اجرایی نشدن مصوبه دولت در خصوص حمایت از کسبه پلاسکو انتقاد و اعلام کردند: کسبه پلاسکو هنوز بلاتکلیف و سردرگم هستند و مصوبه دولت فقط در مقام صحبت و سخن است.

۹۵/۱۲/۲۱
اولویت بندی بانک مرکزی برای بخشودگی جرایم وام ها

اگرچه دولت تصویب کرد که جرایم دیرکرد وام های کمتر از ۱۰۰میلیون تومان که تا یکشنبه هفته بعد تسویه خواهد شد را می بخشد، اما بانک مرکزی می گوید که بر اساس اولویت بندی عمل می کند که ۲۲ بند دارد.

۹۵/۱۲/۱۳
مطهری: شورای نگهبان بدعت ایجاد نکند/ دو شورای نگهبان نداریم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان با اشاره به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبات مجلس در برنامه ششم، گفت که شورای نگهبان باید نظر خودر را درباره این ایرادات اعلام کند؛ چرا که وجود دو شورای نگهبان نه از سوی قانون اساسی و نه هیچ عقل سلیمی پذیرفته نیست

۹۵/۱۲/۷
شورای نگهبان لایحه اساسنامه سازمان‌ فرهنگی‌ هنری‌ فارسی زبانان (ایتا) را تایید کرد

کدخدایی: از تایید لایحه اساسنامه سازمان‌ فرهنگی‌ هنری‌ فارسی زبانان (ایتا) در این شورا خبر داد.

۹۵/۱۱/۹
بازنشستگی زودهنگام زنان ضربه دیگری بر پیکر تامین اجتماعی است/پیش‌بینی تزریق پول نفت به صندوق‌های بازنشستگی

معاون دفتر برنامه‌ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که این سازمان به دوران کهنسالی رسیده و جریان خروجی‌اش از ورودی پیشی گرفته است، گفت: تامین اجتماعی نیازمند اصلاحات پارامتریک است. در چنین شرایطی مجلس مصوباتی چون بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه و محاسبه مستمری بر مبنای دوسال آخر خدمت را تصویب می‌کند و این قوانین به جای آن که کمک حال باشد، ضربه محکم دیگری به بدنه فلج سازمان وارد می‌کنند.

۹۵/۱۰/۱۲
مصوبات کمیسیون مشترک برجام

اعضای کمیسیون مشترک برجام در پنج نشست خود تصمیماتی برای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک اتخاذ کردند.

۹۵/۱۰/۶
فقدان نظارت فرمانداران بر مصوبات و عملکرد شوراها «رحمانی‌فضلی» را به مجلس کشاند

فقدان نظارت فرمانداران بر مصوبات و عملکرد شوراها «وزیر کشور» را با اعلام وصول سؤال ملی هفت نفر از وکلای ملت به مجلس کشاند.