پایگاه اطلاع رسانی فانوس | پایتخت

آخرین اخبار کلیدواژه پایتخت (۲۶۸)

۹۶/۶/۲۹
تراکم کلاسی مدارس ابتدایی پایتخت بین 30 تا 33 نفر است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: 1500 مدرسه دولتی در تهران وجود دارد که با تراکم متوسط 30 تا 33 نفری کلاس‌ها را برگزار می‌کنند و در برخی مدارس، کلاس بالای 36 نفر هم وجود دارد.

۹۶/۶/۲۹
کاهش تعداد روزهای ناسالم پایتخت در نیمه دوم سال

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه درشش ماه دوم سال با پدیده اینورژن یا وارونگی دما روبه‌رو خواهیم بود، گفت: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده امیدواریم از تعداد روزهای آلوده و شدت آلودگی در نیمه دوم امسال نسبت به سال‌های گذشته کاسته شود.

۹۶/۶/۲۸
انتصابات جدید در شهرداری تهران صورت گرفت

با حکمی از سوی شهردار تهران انتصابات جدیدی در بدنه شهرداری اتفاق افتاد.

۹۶/۶/۲۸
بعد از مترو سواری اشرافی این بار ولخرجی به سبک بهشت‌نشینان

در حالی امور مالی و اجرایی شورای شهر تهران اقدام به خرید ۲۱ دستگاه خودرو و تبلت برای اعضاء شورای شهر تهران در این دوره کرده است که اعضاء شورا اعتقاد دارند وسایل گذشته شورا مستهلک شده بودند و باید تعویض می‌شدند.

۹۶/۶/۲۷
مسافرکش‌های پلاک شهرستان درتهران توقیف می‌شوند

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: مالکان خودروهای پلاک شهرستان اگر اقدام به مسافرکشی در تهران کنند ضمن اعمال قانون، خودروی آنان توقیف خواهد شد.

۹۶/۶/۲۷
اوج محرومیت زیر گوش پایتخت +عکس

«گِل» بازی، تفریح اجباری کودکان کار در کوره پزخانه ها، برای امرار معاش و نان در آوردن شده است، محرومیتی که علیرغم اینکه در نزدیکی پایتخت روی داده اما دیده نمی شود.

۹۶/۶/۲۷
پیش‌بینی جمع‌آوری کمک ۳ میلیاردی به دانش‌آموزان محروم پایتخت

مدیر کل کمیته امداد استان تهران در رابطه با جمع آوری کمک‌های نقدی در مراسم جشن عاطفه‌ها گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری ۳ میلیارد تومان کمک نقدی جمع آوری و در اختیار دانش‌آموزان محروم قرار گیرد.

۹۶/۶/۲۷
ادامه بحران مگس سفید با بی‌توجهی‌

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به شیوع آزاردهنده مگس سفید در معابر و پارک‌های شهر تهران، گفت: ضروریست موسسات مطالعاتی وابسته به وزارت جهادکشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری شهرداری تهران نسبت به شناسایی، کنترل و یافتن راه‌های مبارزه با مگس سفید اقدام کنند.

۹۶/۶/۲۷
یک گردش شبانه خوشمزه در شانزلیزه تهران قلب تاریخی پایتخت

هرچه هوا تاریک و تاریکتر می شود، خیابان های مرکز شهر نیز خلوت و خلوت می شوند درست بر عکس شانزلیزه تهران که شلوغ تر و شلوغ تر می شود.

۹۶/۶/۲۷
استان تهران ظرفیت زیستی این مقدار آلایندگی را ندارد

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: بزرگترین معضل استان تهران به طور عام معضل محیط زیستی است. این استان ظرفیت زیستی این مقدار آلایندگی را ندارد و تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد که بارگذاری‌های جدید که دارای آلایندگی زیادی هستند در استان تهران به حداقل برسد.

۹۶/۶/۲۷
تداوم پیروزی‌های لاتزیو با گلزنی مجدد ایموبیله

تیم پایتخت ایتالیا یک پیروزی دشوار به اندوخته‌هایش افزود.

۹۶/۶/۲۶
سلفی بگیر با موگرینی در پرتغال با تیپ جدید!

سلفی بگیر موگرینی در پرتغال با تیپ جدید را ببینید.

۹۶/۶/۲۶
اجرای 18 عنوان برنامه در مدارس پایتخت به مناسبت استقبال از مهر

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اجرای 18 عنوان برنامه آموزشی، فرهنگی و حمایتی از مدارس در آستانه مهرماه در مدارس پایتخت خبر داد و گفت: ویژه برنامه‌های استقبال از مهر 96 با عنوان «باز باران» در قالب جشنواره کودک، مسابقات فرهنگی و تفریحی، کارگاه و اردوهای آموزشی، فعالیت های ورزشی و ... به همت اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران برگزار می شود.

۹۶/۶/۲۶
هوای تهران سالم است

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای امروز تهران را سالم ذکر کرد و از ادامه این روند تا فردا خبر داد.

۹۶/۶/۲۶
رم به تیره‌روزی‌های هلاس ورونا ادامه داد

تیم پایتخت ایتالیا قاطعانه بر رقیب ضعیف خود غلبه کرد.

۹۶/۶/۲۵
درخواستی برای تبلیغ طرح بلیت نیم‌بهای سینما به شهرداری نرسیده است

سرپرست معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران تاکید کرد درخواستی از سوی مسئولان سینمایی برای اطلاع‌رسانی طرح بلیت نیم‌بهای سینماها، در سطح شهر ارائه نشده است.

۹۶/۶/۲۵
هوای تهران سالم است

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای پایتخت طی امروز با وجود افزایش نسبی برخی آلاینده‌ها از جمله ازن در شرایط سالم است.

۹۶/۶/۲۵
شناسایی و رصدآسیب‌های اجتماعی در محلات پایتخت

یک عضو کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران گفت: آسیب های اجتماعی در محلات مختلف تهران شناسایی و رصد می شوند و برای کنترل این آسیب ها با هماهنگی دستگاه های مربوطه ورود کنیم.

۹۶/۶/۲۲
پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به ادعاهای تکراری نتانیاهو

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ادعاهای تکراری و سخیف نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص انفجارهای سالیان گذشته در پایتخت آرژانتین را رد.

۹۶/۶/۲۲
دستگیری 191 خرده‌فروش و کشف 85 کیلو انواع مواد مخدر در طرح پاکسازی محلات

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از طرح پاکسازی محلات و بازرسی از منازل خرده‌فروشان مواد مخدر و روان‌گردان و دستگیری 191 خرده فروش و کشف 85 کیلو انواع مواد مخدر خبر داد.

۹۶/۶/۲۲
تو بندگی چو گدایان به شرط مزد مکن

منطقه ۱۲ قدیمی ترین منطقه طهران است که ۸۸ درصد از آن بخشی از دارالخلافه طهران حساب می آید و به لحاظ هویت تاریخی، مهمترین منطقه طهران محسوب می شود.

۹۶/۶/۲۱
هوای پایتخت سالم است

مرکز پایش آلودگی هوا، شاخص آلودگی هوای پایتخت را ۸۸ و در وضعیت «سالم» اعلام کرد.

۹۶/۶/۲۱
آمادگی کامل آموزش و پرورش پایتخت برای آغاز سال تحصیلی

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: آموزش و پرورش شهر تهران برای آغاز سال تحصیلی از لحاظ ثبت‌نام دانش‌آموزان، تجهیزات، فضا و نیروی انسانی آمادگی کامل دارد.

۹۶/۶/۲۱
کشف محموله ۱۰ تنی پوشاک قاچاق در تهران

نیروی انتظامی از کشف یک محموله قاچاق ۱۰ تنی پوشاک در تهران که از گمرکات جنوبی کشور وارد شده بود خبر داد.

۹۶/۶/۲۱
تهران پایتخت سینما است

شهردار تهران به مناسبت روز ملی سینما، پیامی برای هنرمندان و علاقه‌مندان ارائه و این روز را تبریک گفت.

بیشتر در حال بارگذاری...