پایگاه اطلاع رسانی فانوس | درمان

آخرین اخبار کلیدواژه درمان (۱۲۶)

۹۶/۴/۲
رفع یبوست با آب ولرم

چگونه یبوست را بدون نیاز به پزشک با یک لیوان آب ولرم درمان کنیم. البته اگر یبوست ناشی از یک بیماری نباشد براحتی درمنزل یبوست را برطرف می شود .در این بخش روش رفع یبوست رابا آب بیان میکنیم.

۹۶/۳/۳۱
تزریق واکسن حج از هفته آینده

رئیس سازمان پزشکی حج و زیارت هلال احمر از ورود بیش از ۲۵ هزار واکسن حجاج به کشور و آغاز تزریق واکسن از هفته آینده خبر داد و گفت: تیم پزشکی هلال احمر ایران ۱۳ تیرماه عازم عربستان می‌شود.

۹۶/۳/۳۱
از خواص کندر چه می دانید؟

کندر در حقیقت صمغ گیاهی به همین نام است که مزه ای گس و تلخ دارد. این صمغ از زمان های بسیار قدیم توسط درمانگران طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده بوده و امروزه نیز به ۳ صورت خوراکی، موضعی و بخور مصرف می شود. به باور بسیاری از مردم، مصرف کندر موجب افزایش حافظه و تقویت ضریب هوشی افراد می شود

۹۶/۳/۲۱
درمان سردرد از طریق کف پا

با فشار دادن به نقاطی از کف پاییتان می توانید سردردتان را رفع کنید و به آرامش اعصاب برسید توصیه می کنیم در هنگام احساس سردرد قبل از مصرف کردن هر نوع دارویی ،این کار را با کف پایتان انجام دهید حتما نتیجه خواهید گرفت.

۹۶/۳/۲۰
حداقل درمان ناباروری 20 میلیون تومان / 25 هزار میلیارد تومان گردش مالی ناباروری در هر استان

به طور متوسط هر استان حدود 100 هزار نفر زوج نابارور دارد اگر هزینه های درمان ناباوری را بر اساس موارد اعلام شده به طور متوسط بین 20 تا 25 میلیون در نظر بگیریم، در هر استان به طور متوسط 25 هزار میلیارد تومان گردش مالی ناباروری دارد.

۹۶/۳/۱۷
جایگاه دعا در علم روانشناسی

در سالهای اخیر روانشناسان توجه بیشتری به دین برای سلامت روان و درمان بیماری های روانی معطوف داشته اند. آنها معتقدند در ایمان به خدا نیروی خارق العاده ای وجود دارد که نوعی قدرت معنوی به انسان می بخشدو در تحمل سختی های زندگی روزمره او را کمک می کند و از نگرانی و اضطرابی که بسیاری از مردم زمان ما در معرض ابتلا به آن هستند دور می سازد ...

۹۶/۳/۱۵
شرایط برقراری مستمری بازنشستگی و درمان برای ایرانیان خارج از کشور

معاون امور بیمه ایرانیان خارج از کشور اداره کل اتباع سازمان تامین اجتماعی درباره شـرایط برقـراری مسـتمری بازمانـدگان بیمـه ایرانیـان خارج از کشــور گفت: یک شرط احراز آن است که بیمه‌شـده متوفـی ظـرف ۱۰ سـال قبـل از تاریـخ فـوت حداقـل دارای یک سـال سـابقه پرداخـت حق بیمـه بـوده، مشـروط بـر اینکـه ۹۰ روز آن مربـوط بـه آخریـن سـال حیـات باشـد. شرط احراز دوم نیز این است که بیمه‌شــده متوفــی حداقــل ۲۰ ســال ســابقه قابــل قبــول داشــته باشــد.

۹۶/۳/۱۱
تفاهمنامه "نقشه درمان ایران 1404 " امضا شد

تفاهم نامه نقشه درمان ایران ۱۴۰۴ با هدف افزایش و بهبود کیفیت و ایمنی خدمات و مراقبت‌های جامع و یکپارچه سلامت، میان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه کشور امضا شد.

۹۶/۳/۹
وضعیت آسیب دیدگی هافبک استقلال مشخص شد

هافبک تیم فوتبال استقلال پس از آسیب دیدگی در دیدار مقابل العین برای درمان به 2 هفته نیاز دارد.

۹۶/۳/۹
ریزگرد و گرما در ریگان 32 نفر را راهی بیمارستان کرد

فرماندار ریگان گفت: بر اثر ورود مجدد ریزگردها و گرمای شدید در این شهرستان، 32 نفر تاکنون راهی مراکز درمانی شده اند.

۹۶/۳/۹
درمان برخی از بیماریها را با گیاه گزنه

گزنه برای صدها سال برای درمان عضلات دردناک و مفاصل، اگزما، آرتریت، نقرس و کم خونی استفاده می شود.

۹۶/۳/۹
از ضد پشه طبیعی استفاده کنید!

روغن ضروری اسطوخودوس بوی فوق العاده ای دارد و به عنوان دافع موثر پشه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

۹۶/۳/۸
واکنش بهمن کیارستمی به آخرین وضعیت پرونده/ «فرافکنی می‌کنند»

بهمن کیارستمی با تاکید دوباره بر اینکه درخواست ما با برای بررسی روند درمان 4 ماهه‌ی عباس کیارستمی در ایران از نظام پزشکی بارها مطرح شده است، ادامه داد: اما دوستان برای فرافکنی گویا ترجیح می‌دهند فقط به سه روز درمان در فرانسه بپردازند.

۹۶/۳/۸
راهی تازه برای درمان سوختگی

محققان در برزیل یک کارآزمایی بالینی انجام داده‌اند و برای پانسمان سوختگی شدید از روشی نامتعارف یعنی پوست ماهی تیلاپیا استفاده کرده‌اند.

۹۶/۳/۳
سوء قصد به یک چهره معروف در بندرعباس + عکس

طرفداران موسیقی پاپ کشور امروز را با دلهره آغاز کردند. نخستین خبر امروز برای آنها این بود: سوء قصد به غلامرضا صنعتگر،خواننده موسیقی پاپ. غلامرضا صنعتگر خواننده موسیقی پاپ کشورمان در نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه سوم خرداد در بندرعباس مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفت.

۹۶/۳/۳
بازى هایى برای درمان کمرویی

شما می‌توانید با یکسری بازی‌ها، هم او را سرگرم کنید، هم تجربه نقش‌های اجتماعی مختلف را به او بدهید و هم مهارت‌های اجتماعی و ابراز وجود را در او پرورش دهید.

۹۶/۳/۱
تامین اجتماعی تهدیدهای جدی برای دولت، حاکمیت و نظام را به فرصت تبدیل کرد

سازمان تامین اجتماعی همواره در معرض یکسری مسائل حاشیه ای است و در مواقعی نیز تشدید می شود. مهم این است که مدیران مختلف این سازمان بتوانند تهدیدها را تبدیل به فرصت کنند.در انتخابات به گونه ای عمل کرد تا تمامی تهدیدها که به نوعی تهدیدی جدی برای دولت، حاکمیت و نظام بود، تبدیل به فرصت شد

۹۶/۲/۳۰
درمان ناباروری با فناوری چاپ سه بعدی

محققان آمریکایی موفق شدند موش های نابارور را با تخمدان های چاپ سه بعدی بارور کنند.محققان امیدوارند این فناوری برای انسان نیز به کار رود.

۹۶/۲/۲۸
درمان سرطان پوست با داروی فشارخون

محققان متوجه خصوصیات مقابله با سرطان داروی مورداستفاده برای فشارخون بالا شده اند.

۹۶/۲/۲۸
معرفی یک روش محتمل برای درمان دیابت

محققان موفق به معرفی یک روش جدید شدند که پتانسیل درمان بیماران دیابتی را دارد.

۹۶/۲/۲۷
افزایش مهارت‌های اجتماعی راهی برای مهار اعتیاد / جوانان ما مصون نیستند

روز به روز بر تعداد مبتلایان به اعتیاد در جامعه ما افزوده می شود، آدم هایی که به دو دسته تقسیم می‌شوند عده ای که آن قدر چهره شان تابلوست که نیاز به شناسایی ندارند و دسته دیگری که هنوز خانواده یا اطرافیانشان به رازشان پی نبرده اند.

۹۶/۲/۲۶
گیاهی که دشمن بیماری های کبدی است

ریشه، برگ و گل گیاه خارمریم اشتهاآور، مقوی و تب‌بر بوده و در بیماری‌های کبدی و طحال، یبوست، سنگ صفرا، درد نیمه‌سر و ناراحتی‌های کیسه صفرا کاربرد دارد.

۹۶/۲/۲۵
سازمان تأمین اجتماعی ٦٠درصد داروی کشور را تولید می کند

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی، گفت: سازمان تأمین اجتماعی حدود ٦٠درصد داروی کشور را تولید می کند، این سازمان اولین خریدار درمان و دومین تولید کننده درمان در کشور است.

۹۶/۲/۲۵
تبخال را با یخ درمان کنید

تبخال ورم یا دانه‌هایی است که معمولا در اطراف دهان به وجود می‌آید و نه‌تنها زیبایی صورت را از بین می‌برد بلکه بسیار دردناک است و در مواردی التهاب زیادی دارد.

۹۶/۲/۲۴
درمان سریع و فوری یبوست

یبوست سرچشمه بسیاری از امراض است و نوع مزمن علاوه بر ناراحتی در هنگام دفع، انسان را بیحال و کسل کرده و خمیازه ایجاد می کند.

بیشتر در حال بارگذاری...