پایگاه اطلاع رسانی فانوس | نقض

آخرین اخبار کلیدواژه نقض (۴۹)

۹۶/۱/۱
واکنش ایران به نقض برجام بسیار سخت خواهد بود

مدیر بخش کنترل تسلیحات موسسه تحقیقات صلح استکهلم واکنش مخالفان برجام در داخل ایران به نقض احتمالی آن از سوی آمریکا را بسیار سخت ارزیابی کرد.

۹۵/۱۲/۲۳
«النصره» در القابون راهی جز مرگ یا تسلیم ندارد/ تروریست‌ها در حمص زیر توافقات زدند

منابع سوری گفتند، با تشدید عملیات نظامی ارتش سوریه در القابون در حومه شرقی دمشق، جبهه النصره راهی جز تسلیم یا رفتن به آغوش مرگ ندارد و با ادامه نقض آتش بس توسط تروریست ها در الوعر حمص توافق تخلیه کامل آن نیز ضمانت اجرایی ندارد.

۹۵/۱۲/۲۱
پرتاب موشک ایران نقض برجام نیست

روسیه بر این باور است که ایران با آزمایش موشک بالستیکی دریایی تعهدات بین‌المللی خود را نقض نمی‌کند.

۹۵/۱۲/۱۶
حوزه تسلط ارتش توسعه بیشتری یافت /معارضان در 24 ساعت 6 بار آتش بس را نقض کردند

مرکز روسی حمیمیم ویژه نظارت بر آتش بس در سوریه از ثبت ۶ مورد نقض آتش بس در استان های لاذقیه و دمشق طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

۹۵/۱۲/۳
رمزگشایی از مهاجرت مرموز ایرانی ها به آمریکا/ اقرار کنید ایران ناقض حقوق بشر است؛ مقیم امریکا شوید

داستان رفتن «تینا» از یک روز میانه پاییز شروع می‌شود. پاییز سه سال پیش. همان روز که فرم‌های درخواست را پر می‌کند و تصمیم‌اش برای رفتن قطعی می‌شود.

۹۵/۱۱/۳۰
نقض تمامیت ارضی سوریه توسط ترکیه

مرتضی صفاری نطنزی گفت: حضور ترکیه در خاک سوریه، نقض تمامیت ارضی این کشور است و مجموعه مقرارت بین المللی هم این موضوع را نمی پذیرد.

۹۵/۱۱/۲۷
جدیدترین دور از تجاوزهای ترکیه در دریای اژه

چند جنگنده ترکیه با پرواز بر فراز یک جزیره یونانی حریم هوایی این کشور را نقض کردند.

۹۵/۱۱/۲۰
حمایت نماینده روسیه در سازمان ملل از آزمایش موشکی ایران/ ممانعت عربستان از ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن

نماینده روسیه در سازمان ملل بار دیگر تأکید کرد که قطعنامه شورای امنیت آزمایش موشکی توسط ایران را ممنوع نکرده است.

۹۵/۱۱/۲۰
ادعای کاخ سفید: ایران برجام را نقض می‌کند

سخنگوی کاخ سفید مدعی است که ایران برجام را مکرراً نقض می‌کند و می‌گوید که ترامپ برای مقابله با این وضعیت، گزینه‌هایی دارد که فعلاً از آنها سخن نمی‌گوید.

۹۵/۱۱/۱۹
استراتژی ترامپ: غیرقابل تحمل کردن فضا برای ایران و در نهایت نقض برجام از سوی تهران

کج سلیقگی دولت آمریکا هدیه ای به تندرو ها در ایران است که درست مانند ترامپ و جمهوری خواهان با برجام مخالفند.

۹۵/۱۱/۱۶
کاخ سفید: آزمایش موشکی، نقض مستقیم برجام نیست

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه آزمایش موشکی نقض مستقیم برجام نیست، گفت این آزمایش‌ها ناقضص «روح» توافق هستند.

۹۵/۱۱/۱۲
ایجاد مناطق امن بدون هماهنگی دمشق نقض حاکمیت سوریه است

دمشق در واکنش به طرح رئیس جمهور آمریکا برای ایجاد مناطق امن در سوریه نسبت به پیامدهای خطرناکی که اجرای این طرح بدون هماهنگی دولت سوریه به همراه دارد، هشدار داد.

۹۵/۱۱/۶
محدود کردن ورود اتباع ایرانی به آمریکا نقض جدی و آشکار اعلامیه جهانی حقوق بشر است

یک کارشناس مسائل بین‌الملل معتقد است که محدود کردن ورود اتباع ایرانی به آمریکا به بهانه‌های امنیتی، نقض جدی و آشکار اعلامیه جهانی حقوق بشر است.

۹۵/۱۱/۴
ترامپ آغازگر عصری بی‌سابقه از نقض حقوق بشر توسط آمریکاست

شبکه الجزیره نوشت: همانطور که اوباما مسیر رییس جمهور قبلی را پیش گرفت و در آن نقض تعهدهای بین‌المللی آمریکا را شاهد بودیم از دونالد ترامپ نیز نه تنها توقعی نمی‌رود بلکه اوضاع بدتر نیز خواهد شد.

۹۵/۱۰/۳۰
دفاع از برجام درحال تبدیل به یک اجماع ملی است

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه احتمال مخالفت آمریکا پس از «٢٠ژانویه» با برجام و تلاش برای نقض آن، ایران را در دفاع ازبرجام متحدکرده است، گفت: پیام‌ها و مواضع پنج کشور و اتحادیه اروپا هم نشان می‌دهد که حمایت بین‌المللی از برجام و مخالفت جهانی با نقض یکطرفه آن، جدی شده است.

۹۵/۱۰/۲۵
بانک کانادایی به اتهام نقض تحریم ایران نیم میلیون دلار جریمه شد

بانک تورنتو دومنیکن موافقت کرد در قبال پرداخت ۵۱۶ هزار و ۱۰۵ دلار اتهامات علیه این بانک در زمینه نقض تحریم های آمریکا در زمینه منع مبادلات مالی با ایران پیگیری قضایی نخواهد شد.

۹۵/۱۰/۲۱
تمدید قانون آیسا نقض تعهدات برجامی آمریکاست و باید جبران شود

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با تاکید بر اینکه از دید ما تمدید قانون آیسا نقض تعهدات برجامی آمریکا است، گفت: این نقض باید به نحو موثری جبران شود.

۹۵/۱۰/۱۷
وزیر خارجه ترکیه دولت دمشق را به نقض آتش‌بس متهم کرد

وزیر خارجه ترکیه در دیدار با دبیرکل جدید سازمان ملل، دولت سوریه را به نقض آتش‌بس فراگیر در این کشور که در تاریخ 30 دسامبر برقرار شد، متهم کرد.

۹۵/۱۰/۱۵
از سرطان پارازیت‌ها تا مسئول روی‌آوری مردم به تلگرام

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر خداترسی، مردم در انتظار پاسخ، ستاد قیطریه 2، ریشه‌های تضاد دیپلماتیک تهران – ریاض، تاملی در سخنان یک روحانی، ترکیه امروز، ترکیه فردا، مباشر، ارباب و کسر بودجه ٩٦، مسئول روی‌آوری به تلگرام کیست؟، سرطان پارازیت‌ها و نقض برجام اختصاص دارد.

۹۵/۱۰/۱۴
دعا برای نقض برجام

از یک سال پیش که برجام و توافق هسته‌ای به نتیجه رسید، در دو کشور ایران و آمریکا که بازیگران اصلی صحنه مذاکرات و توافق هسته‌ای بودند، واکنش‌های تند و غیرمتعارف به وجود آمد؛ به ترتیبی که همگان پیش‌بینی می‌کردند یکی یا هر دو طرف با ایجاد بهانه‌های شکلی، توافقی را که بعد از سه سال مذاکره و ١٢ سال تنش و هیاهوی سیاسی به‌دست‌آمده زیر سؤال ببرند.

۹۵/۱۰/۱۴
پاسخ خبرنگار وال استریت ژورنال به اظهارات حسن روحانی+ عکس

خبرنگار وال استریت ژورنال به اظهارات حسن روحانی در برنامه گفت وگوی تلویزیونی دو شب پیش واکنش نشان داد و تاکید کرد که تیم مذاکره کننده اوباما نمی دانسته چه اهرم هایی در اختیار داشته است.

۹۵/۱۰/۱۴
از دعا برای نقض برجام تا آمار بازی برای نجومی‌بگیرها

سرمقاله‌ها و یادداشت‌های امروز برخی از روزنامه‌های رسمی و مهم کشور به موضوعاتی نظیر دستورالعملی برای کاهش نوسانات ارز، آماربازی برای نجومی‌بگیرها، جوان‌ها؛ ضامن آینده سینمای دفاع مقدس، برخود دولت با مخالفان و منتقدان، بادکنک بزرگ سوزن کوچک، دعا برای نقض برجام، از تهران تا پاریس، سوراخ سوزن و درِ دروازه و وظیفه حمایت از جوان‌های مؤمن و انقلابی اختصاص دارد.

۹۵/۱۰/۱۱
گروه‌های مسلح سوری باز هم آتش‌بس را نقض کردند

گروه‌های مسلح سوری در دومین روز آتش‌بس، منطقه جوبر را هدف قرار دادند.

۹۵/۱۰/۱۰
اولین نقض آتش‌بس سراسری سوریه ثبت شد

پس از گذشت تنها یک ساعت از برقراری آتش‌بس سراسری در سوریه خبرگزاری‌ها از درگیری معارضان مسلح با نیروهای ارتش در حومه دمشق خبر دادند.

۹۵/۱۰/۱
مبنای حقوق‌های ناعادلانه در قوانین و مقررات بوده است

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: من مبنای این حقوق‌های ناعادلانه را در قوانین و مقررات می‌دانم؛ قوانینی که ناشی از نظام‌های پرداخت متفاوت است.

بیشتر در حال بارگذاری...