پایگاه اطلاع رسانی فانوس | موضوع درس شهید فهمیده به پایه هفتم می‌آید

گزارش فانوس از علت حذف درس شهید فهمیده

موضوع درس شهید فهمیده به پایه هفتم می‌آید

سرویس اجتماعی - دبیرکل آموزش و پرورش با تشریح دلایل حذف درس شهید فهمیده از کتاب ششم ابتدایی گفت: حذف نام شهید فهمیده از کتاب‌های درسی دوره ابتدایی صحت ندارد.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، نوید ادهم دبیرکل آموزش و پرورش به خبرنگار ما گفت: این درس هم اکنون در پایه سوم تدریس می‌شود و در سال آینده با موضوع 13ساله‌ها به صورت ویژه منتشر خواهد شد.

وی افزود: درس «رهبران کوچک» ‌که در بخشی از آن شهید «حسین فهمیده» به عنوان دانش‌آموز معرفی می‌شد، از کتاب پایه ششم ابتدایی در سال تحصیلی جدید به پایه سوم منتقل شده است.

ادهم اظهار داشت: سال‌های گذشته درس پانزدهم کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم با عنوان «رهبران کوچک» به معرفی شهدایی همچون حسین فهمیده، بهنام محمدی، مهدی باکری، ابراهیم همت، عباس بابایی، حسن باقری، علی صیاد شیرازی و ... اختصاص داشت، اما امسال بر اساس برخی تغییرات  درس جداگانه‌ای درباره زندگی شهید فهمیده با عنوان «فداکاران» در پایه  سوم ابتدایی جایگزین شده است.

این درس همچنین به معرفی شهید حسین فمهیده و زندگی این شهید بزرگوار به دانش‌آموزان می‌پردازد .

وی با بیان این که  در سال‌های اخیر در کتاب‌های درسی به نوعی از شهدا تجلیل شده و به برخی شهدای شاخص مانند شهیدان چمران، فرماندهان ارشد سپاه، بسیج و ارتش، شهدای روحانی و شهدای دانش‌آموز پرداخته شده است، گفت: این مباحث از پایه اول ابتدایی تا پایه دهم در کتاب‌های درسی وجود دارد.

ادهم گفت: در پایه سوم ابتدایی موضوع شهید فهمیده، شهیده سهام خیام دانش‌آموز دختر، معلم شهید فداکار امیدزاده و ریزعلی خواجوی نیز آورده شده است.

وی خاطر نشان کرد: در سال آینده در پایه هفتم درس شهید فهمیده در موضوع 13 ساله‌ها به صورت ویژه پرداخته خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات