پایگاه اطلاع رسانی فانوس | عربستان در سفارتخانه خود در تهران علیه جمهوری اسلامی جاسوسی می‌کرده است

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فانوس:

عربستان در سفارتخانه خود در تهران علیه جمهوری اسلامی جاسوسی می‌کرده است

سرویس سیاسی - محمدجواد جمالی با بیان اینکه عربستان از گروه های تجزیه طلب برای اقدام علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی حمایت می کرده است به جاسوسی کردن این رژیم در زمان باز بودن سفارت خود در تهران اشاره کرد.

محمدجواد جمالی، نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی و دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی فانوس به فعالیت های غیر دیپلماتیک سفارت عربستان در تهران اشاره کرد و گفت: متأسفانه عربستان در همان زمانی که در تهران سفارتخانه داشت، به دنبال ایجاد تشنج و اختلاف‌افکنی در ایران بود و از گروه‌های تجزیه‌طلب در جنوب کشور برای انجام این موضوع حمایت‌های مالی و لجستیکی می‌کرد. 

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اقدامات تخریبی رژیم سعودی علیه جمهوری اسلامی در داخل کشور اظهار داشت: آل سعود هم اکنون نیز به سازمان های مختلف تروریستی تکفیری فشار وارد می کند که هر طور شده حتی یک انفجار کوچک هم در ایران انجام دهند و کشور را ناامن سازند. 

نماینده مردم فارس با بیان اینکه عربستان به عنوان عامل آمریکا در منطقه به شمار می آید ابراز داشت: رژیم سعودی همواره نگران کاهش تنش ها میان ایران و غرب بوده و در جریان مذاکرات هسته ای نیز این موضوع ملموس بود. 

قطعاً عربستان در زمان باز بودن سفارت خود در داخل کشور در حال جاسوسی بوده است

جمالی ضمن بیان اینکه کشورهای وابسته و رژیم هایی که به مردم خود اعتماد ندارند همیشه اقدام به اختلاف افکنی میان سایر کشورها می کنند به جلسات مکرر کمیسیون امنیت در مورد موضوع عربستان اشاره کرد و افزود: ما در جلسات خود به این نتیجه رسیدیم که قطعاً عربستان در زمان باز بودن سفارت خود در داخل کشور در حال جاسوسی بوده و همواره از گروه های تروریستی و تجزیه طلب برای اقدام علیه امنیت ملی حمایت می کرده است. 

وی با بیان اینکه کشورهایی پیشنهاد داده‌اند که می‌توانند میان ایران و عربستان میانجی‌گری کنند گفت: وقتی ارتباط میان دو کشور قطع می‌شود معمولاً دولت هایی که روابط خوبی با طرفین درگیر دارند پیشنهاد میانجی‌گری می‌دهند و در این زمان نیز برخی کشورهای عربی از جمله عمان مطرح شده اند البته از قطر نیز در این موضوع یاد شده که هنوز به صورت دقیق قطعی نشده است.

/انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات