پایگاه اطلاع رسانی فانوس | پیام قاطع سوریه به تل‌آویو؛ ارتش قادر به انجام مأموریت‌های دشوار است

پیام قاطع سوریه به تل‌آویو؛ ارتش قادر به انجام مأموریت‌های دشوار است

سرویس سیاسی - ارتش سوریه با هدف قراردادن جنگنده‌های اسرائیل پیام قاطعی را به همه دشمنان رساند که پس از سپری‌شدن پنج سال هنوز هم می‌تواند مأموریت‌های اساسی انجام دهد.

به گزارش گروه سیاسی فانوس به نقل از تسنیم، یک پایگاه خبری در لبنان با انتشار تحلیلی، سرنگونی جنگنده متجاوز صهیونیسیتی در خاک سوریه را پیام قاطع ارتش این کشور به کشورهای متجاوز که بحران 5 ساله در این کشور خلق کرده اند، عنوان کرد. در ادامه، متن کامل این تحلیل را می خوانید:

تردیدی نیست که نقش دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از همان آغاز جنگ در سوریه به‌طور کامل آشکار بود. رژیم صهیونیستی از سرگرم شدن ارتش سوریه در نبرد با گروه‌های تروریستی بیشترین استفاده را می‌برد. این رژیم به‌طور آشکار از گروه‌های تروریستی به‌ویژه در مناطق جنوب سوریه پشتیبانی می‌کرد.

اگر به‌طور گذرا تحرک‌های دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را در سوریه یادآوری کنیم دیده می‌شود که یک تیم ویژه صهیونیستی برای هدف قرار دادن فرودگاه‌های نظامی سوریه و خلبانان آن به گروه‌های تروریستی کمک می‌کردند. این گروه‌ها چندین عملیات را به‌سود رژیم صهیونیستی انجام دادند. افزون بر این، یک تیم صهیونیستی ویژه برای مدیریت و برنامه ریزی عملیات‌ها در مکان‌های حضور تروریست‌ها فعالیت می‌کردند.

این گروه بر شماری از اقدام‌های تروریستی که در آن تعدادی از افسران ارتش سوریه و دانشمندان آن هدف قرار گرفتند، نقش داشتند. همچنین این گروه‌ها از راه رصدها، رادارها، مراکز جنگ الکترونیک و به کار انداختن دستگاه‌های جاسوسی پیشرفته و دیگر مهمات، ارتش سوریه را زیر نظر داشتند و بسیاری از نهادهای ارتش را هدف قرار دادند.

در جنوب سوریه هنوز هم اوضاع متفاوت است. رژیم صهیونیستی پس از شکست پی‌درپی تروریست‌ها و ناکامی این گروه‌ها در حمص، القصیر، القلمون و به‌ویژه یبرود که آزاد سازی آن به‌معنای شکست طرح‌های دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی بود برای برپایی منطقه حائل تلاش کرد. با آغاز جنگ در سوریه این طرح به تجزیه سوریه و فروپاشی ارتش آن و پایان دادن به قدرت آن به‌طور کلی و رفع خطر برای رژیم صهیونیستی منتهی می‌شد. اما روند به‌خلاف خواسته برنامه ریزان و در رأس آن رژیم صهیونیستی پیش رفت و وضعیت تفاوت پیدا کرد به‌طوری که دولت سوریه و در رأس آن نهادهای ارتش توانستند طی بیش 5 سال گذشته مقاومت کنند و پیروزی‌های پی‌درپی را به دست آورند.

به‌طور طبیعی هیچ عاقلی انکار نمی‌کند که سوریه قربانیان بسیاری در این راه داده و این کشور ویران شده است، اما هنگامی که درباره رویارویی فراگیر و همچنین هدف‌های دشمنان اندیشیده می‌شود، پایداری و پیروزی، تدبیر اساسی است که باید به آن تکیه کرد. شمار اندکی از افراد ماهیت تدبیرهایی را که فرماندهان نظامی برای باقی ماندن قدرت بازدارندگی در برابر رژیم صهیونیستی می‌اندیشند، درک می‌کنند.

این مسئله‌ای است که از آغاز مرحله نخست جنگ علیه سوریه و حتی در مراحل پیش از جنگ در سطح رهبران سیاسی برای آن تصمیم‌گیری شده است. در این تصمیم‌گیری از تجربه مقاومت لبنان کمک گرفته شده است. تصمیم‌گیری شده است تا ارتش سوریه آموزش داده شود تا با وجود اختلاف زیاد در سلاح و امکانات بتواند در برابر رژیم صهیونیستی رویارویی کند.

در این زمینه انتشار واحدهای پیاده‌نظام، زره‌پوش‌ها و توپخانه‌ای از تصمیم‌های قاطعی بود که گرفته شد تا ارتش با ضربه‌های کمرشکنی روبه‌رو نشود. در این زمینه تغییرهایی در سلاح‌های هوایی و موشک‌های زمین به زمین داده شد تا قدرت بازدارندگی و موازنه با رژیم صهیونیستی در هرگونه درگیری فراگیر تحقق یابد.

طی سال‌ها رهبری سوریه به‌خاطر مسائل فناوری‌های مربوط به فاش نشدن رازهای مربوط به سامانه‌ها و رادارها از موشک‌های پدافند هوایی استفاده نکرد؛ زیرا هدف اصلی رژیم صهیونیستی از حمله‌های هوایی تلاش برای کشف اسرار سامانه‌های راداری موشک‌های پدافندی هوایی سوریه بود، این در حالی است که این مسئله تا این لحظه یکی از بزرگترین معماهایی است که نیروهای هوایی رژیم صهیونیستی نتوانسته‌اند به آن پی ببرند.

رویداد بزرگ اکنون با هدف قرار دادن و سرنگونی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به وقوع پیوست، در زمان اجرای این عملیات، تصمیم‌های نظامی و سیاسی که پیش از عملیات در این زمینه گرفته شده نهفته است. این تصمیم نشان دهنده تحول بزرگ در شیوه رویارویی و پیام‌هایی است که از راه این عملیات به رژیم صهیونیستی فرستاده می‌شود.

اگر بدانیم که عملیات سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی در راستای نبرد قادسیه در جنوب که توسط گروه‌های تروریستی و با پشتیبانی مستقیم توپخانه‌ها و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی آغاز شده صورت گرفته است، این به‌مفهوم آن است چشم‌پوشی از جنگنده‌های رژیم صهیونیستی احتمال داشت که سبب شود این جنگنده‌ها از گروه‌های تروریستی در همه مراحل این عملیات حمایت کنند.

در هر حال با وجود اینکه رژیم صهیونیستی سرنگونی 2 جنگنده خود را تکذیب کرده است ما در برابر تحول بزرگی هستیم که بیانگر آن است که نظام سوریه با این عکس العمل راهبردی به همه اعلام کرده است که قدرت‌های دفاعی سوریه پس از سپری شدن بیش از 5 سال هم می‌تواند دست به مأموریت‌های اساسی بزند که به‌وسیله آن حاکمیت و وحدت سرزمینی سوریه را حفظ کند.

/انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات